Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elektro Gitari Kursa Gitmeden Ogrenebilir miyim ?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

canöztürk burda yazanların hepsi uyduruyoo..klasik gitar ile başlanır diye bişey yok nasıl çıktı bşlemem ama yokk..rock/metal dinliyosan elektro/akustik al ama klasik müzik dinliyosan klasik gitar öneririm.bende senin gibiyim elektro gitar alırsan fender stratocoaster bulet strat öneririm tabi dış görünümü isteğine göre değişir .. bence selim ışık gitar derslerini izleyerek de kendini geliştirebilirsin.youtube de var torrent inide bulursun yaz google ara bul..

Yorum

merhaba sana şöyle yanıt vereyim
      eğer akor ve arpej çalacaksan;
      Sana tavsiyem elektro gitardan başlamandır çünkü elektro gitarın klavyesinin kalınlığı klasik gitarın klavyesinden çok daha düşüktür.böylelikle klasik gitara(pop gitar)geçtiğinde daha rahat akor basarsın.
      yok soloya yöneleceğim dersen ;
      kafana göre takıl derim

Yorum

Teşekkürler ilk yorum işime yaradı çok sagol

Yorum

canöztürk : öncelikle klasik gitardan başama yoktur bundan dolayı sorun olmaz...dinlediğin ve istediğin müzik grubuna göre gitar alırsın..mesela rock dinliyorsan elektro gitar .klasik müzik dinliyorsan klasik gitar gibi....yani klasik gitarla başlanır diye bişey yoktur.......bende sıfırdan başladım gitara senin gibiydim youtube de selim ışık gitar dersleri izledim çok da güzel 100 bölüm harika anlatıyor ve türkçe ......inşallah yardımım dokunmuştur .....

Yorum

Bende evde başlayacağım
            Son güncelleyen Onur Akceylan; 23-07-2012, 16:27. Sebep: Yazım hatası...

Yorum

Bende bir soru sormak istiyorum bundan 3 yıl önce yaklaşık 2 ay klasik çaldım Şimdi elektro aldım Kursa gitmeden öğrenebillirmiyim? Nerede Öğrenirim öğrenebilirsemde Birde pena bulmam lazım hiç bir yerde pena satılmıyo nerde bulabilirm

Yorum

Morgomir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Bende bir soru sormak istiyorum bundan 3 yıl önce yaklaşık 2 ay klasik çaldım Şimdi elektro aldım Kursa gitmeden öğrenebillirmiyim?

Daha önceki mesajları okusaydın bu soruyu sormazdın. 69 sayfa boyunca aynı şey tartışılmış, ve genel olarak 2 cevap verilmiş. Biraz dikkat lütfen.

Morgomir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Birde pena bulmam lazım hiç bir yerde pena satılmıyo nerde bulabilirm

Bulunduğun yerde yoksa internetten satın alabilirsin ama tek pena için kargo ücreti tuzlu gelebilir. Reklam olacak ama kimse kusura bakmasın, alışkanlık işte

Pena

Yorum

bence git kardeş

Yorum

Evde kendi kendime birşeyler yapmaya çalışıyorum ama olmuyor bir yere kadar maalesef.

Yorum

canöztürk klasik gitarla başlama diye bişey yoktur dinlediğin müziğe göre gitar seçersin rock/metal se elektro gitar.klasik gitar klasik müzik içindir yani apayrı bişeydir.bence senin gibiydim youtube den selim ışık gitar dersleri izledim biraz daha iyiyim yani gitarı internetten öğreniyordum. rock dinlersen elektro/akustik klasik dinlersen klasik gitar almalısın ..

Yorum

erhaneker isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        bence kursa gitmelisin çünkü bazı teknikleri kendin öğrenmen cok zor ben tapping konusunda parmak hızlandırma ve bazı gamlar konusunda endim beceremeiorum o yüzden kursa gidicm sanada tavsiyem gitmendir eğer gerek bir gitarist olmak istiyorsan ünlü gitaristlerin hepsi kursa gitmiştir gitmeyen yoktur
                        Öyle diyorsun da bir Jimi Hendrix, Slash, gibi adamlar kursa mı gitmiş ? Bence azimli olunursa her şeyin üstesinden gelinebilir.

Yorum

Bende 1 aydır klasik çalıyorum bunda **** bi öğrendikten sonra elektroya geçmeyi düşünüyorum klasik çalmadan elektro çalarsın ama klasikle dahada iyi çalarsın sana tavsiyem klasik öğren

Yorum

Arkadaşlar şuan Lise 2 ye geçeceğim 4 veya 5.sınıfta tam hatırlamıyorum klasik gitara başlayıp 1-2 sene çaldım ama çok çalışmadığım için kendimi geliştiremedim.7.sınıfın sonlarına doğru bir elektro gitar aldım onada sbs falan derken vakit ayıramadık bıraktım.Şimdi bu yaz arkadaşlar dedi başla gel beraber çalarız ederiz bu sefer gaza geldim kararlıyım çalıcam şimdi kursa falan gitmeden evde çalıcam evimde klasik gitarımda var elektro gitarımda direk elektro gitarda internetten parçalar bularak az biraz çalıyorum.Tavsiyeleriniz ne olabilir bana kendimi geliştirmem ve bu sefer başarabilmem için.Bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum sağolun

Yorum

Merhaba,bende elektrogitar çalmaya başlamak istiyorum,yazlıkta kuzenimin arkadaşlarıda kursa gitmeden çalmış anlatıyordu ama ona sordum hangi programları kullanıyorlar diye,ben bilmiyorum dedi.Bu iş gerçekten proglamlarlamı oluyor,oluyorsa programların isimleri neler?

Yorum

'klasik gitar çalmadan elektro gitar çalınmaz' klişesini savunan insanlar da var tam tersini de.bu tamamen kişiye bağlı bir şey.sen eğer elektro gitar çalmak istiyorsan elektro ,klasik çalmak istiyorsan klasikle başlamalısın.temel teknikleri internet ortamındaki videolardan ya da konuyla ilgili dvd'lerden öğrenebilirsin.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X