Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Domuz eti

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Domuzlar kendi diskilarini sadece inanilmaz ac kaldiklarinda ve yiyecek baska birsey olmadiginda yerler. Yer altinda mahsur kalan insanlar da isediklerini icerler.

Kucuk kopekler genelde gezdirdiginizde baska kopeklerin boklarini temizlerler yerden, ancak daha sonra suratinizi yalamaya kalkistiklarinda karsi cikan olmamasi cok ilginc.

Tavuk ciftligine ziyarete giderseniz sanirim tavuk yemeyi de birakirsiniz. Her hayvan hormon dolu, yarisi hastalikli, hareket edemedikleri icin cogu felc olmus durumda, ustleri bastiklari ortamlarim tamami diski. O diskilarin arasindan yem secenler var, ozel kaptan yemeye calisanlardan kafalari gagalanip olenler... Ayni sey inek sutu icin gecerli. Hayvanlarin surekli sut uretebilmesi icin bastiklari hormonlarin tamami sutte bulunuyor. Inegin kaninin sutte bulunmasindan dolayi cok fazla beyaz kan hucresi (akyuvar). Mideniz bulanmiyor mu hic cocuklar?

Son güncelleyen ynx; 28-11-2010, 19:17.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Domuzlar kendi diskilarini sadece inanilmaz ac kaldiklarinda ve yiyecek baska birsey olmadiginda yerler. Yer altinda mahsur kalan insanlar da isediklerini icerler.

Kucuk kopekler genelde gezdirdiginizde baska kopeklerin boklarini temizlerler yerden, ancak daha sonra suratinizi yalamaya kalkistiklarinda karsi cikan olmamasi cok ilginc.
      köpek olayını bende biliyorum hatta bazen bebek bezindekileri bile yiyorlar bok demeyelim daha saygılı

Yorum

Tavuk ciftligine ziyarete giderseniz sanirim tavuk yemeyi de birakirsiniz. Her hayvan hormon dolu, yarisi hastalikli, hareket edemedikleri icin cogu felc olmus durumda, ustleri bastiklari ortamlarim tamami diski. O diskilarin arasindan yem secenler var, ozel kaptan yemeye calisanlardan kafalari gagalanip olenler... Ayni sey inek sutu icin gecerli. Hayvanlarin surekli sut uretebilmesi icin bastiklari hormonlarin tamami sutte bulunuyor. Inegin kaninin sutte bulunmasindan dolayi cok fazla beyaz kan hucresi (akyuvar). Mideniz bulanmiyor mu hic cocuklar?

Bunlara bakarsanız zaten dünyanın hiç bir yerinde pislik dokunmayan bir et bulamazsınız.Önemli olan en temizini yani bulabildiğinizin en temizini bulmaya çalışmaktır bence.

Ben köpeğe kedi v.s dokunmuyorum tanıdığım çoğu kişi böyle. Dokunsalar bile hemen bir şekilde temizlerler fırsat geçince.

Hiçbir gıda ürününü öyle her yerden yemem zaten kapalı kutulardaki ürünleri tüketmemeye çalışırım.Ben ve benim çevremde herkes böyle arkadaşlar isterseniz inanmayın.
        McDONAL'S a giden çokğu kişi zaten yemiş olabilir diye DÜŞÜNÜYORUM.

Bir de hayvanın bastığı hormonlar nasıl süte katılıyo açıklarsanız sevirim.Yani dışkı demek istedin herhalde ve dışkı zaten yararsız olduğu için atılır ve yararsız bir şey neden süte katılsın?
        Son güncelleyen burkiyus; 28-11-2010, 19:53.

Yorum

İster irticacı diyin ister dinci deyin.Benim dinim ne diyorsa ben onu uygularım.Domuz eti eğer kişi çok açsa ve gerçekten ondan başka yiyecek bir şey yoksa yenir dinimce yani en son çarede.İnançlar ve zevkler burada mesele kimseye karışma hakkım yoktur ama dinen benimde uyarma vazifem var.Lütfen yemeyin!Günah olduğunu bir kenara bırakın sağlık açısından kendinizi düşünün.Herkese iyi geceler ya da iyi günler.

Yorum

metalheat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            İster irticacı diyin ister dinci deyin.Benim dinim ne diyorsa ben onu uygularım.Domuz eti eğer kişi çok açsa ve gerçekten ondan başka yiyecek bir şey yoksa yenir dinimce yani en son çarede.İnançlar ve zevkler burada mesele kimseye karışma hakkım yoktur ama dinen benimde uyarma vazifem var.Lütfen yemeyin!Günah olduğunu bir kenara bırakın sağlık açısından kendinizi düşünün.Herkese iyi geceler ya da iyi günler.
            dostum bunu tavsiye eden dinler var bende yemiyorum ama saygıdan söylüyorum

Yorum

metalheat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Isteyen istedigi dogmalar dizisine inanir. Fakat vazifesi diye buraya gelip baskalarina ne yapip ne yapmalari gerektigi konusunda, ozellikle de dini dogmalara gore uyarida bulunmak forum kurallarina aykiri.

Yorum

burkiyus isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Bunlara bakarsanız zaten dünyanın hiç bir yerinde pislik dokunmayan bir et bulamazsınız.Önemli olan en temizini yani bulabildiğinizin en temizini bulmaya çalışmaktır bence.

Ben köpeğe kedi v.s dokunmuyorum tanıdığım çoğu kişi böyle. Dokunsalar bile hemen bir şekilde temizlerler fırsat geçince.

Hiçbir gıda ürününü öyle her yerden yemem zaten kapalı kutulardaki ürünleri tüketmemeye çalışırım.Ben ve benim çevremde herkes böyle arkadaşlar isterseniz inanmayın.
                McDONAL'S a giden çokğu kişi zaten yemiş olabilir diye DÜŞÜNÜYORUM.

Bir de hayvanın bastığı hormonlar nasıl süte katılıyo açıklarsanız sevirim.Yani dışkı demek istedin herhalde ve dışkı zaten yararsız olduğu için atılır ve yararsız bir şey neden süte katılsın?
                Hayvana basilan hormonlar sutte bulunuyor. Sutun olusmasina neden olan hormonlarin sute karismis olmasi son derece normal.

Yorum

Hayvana basilan hormonlar sutte bulunuyor. Sutun olusmasina neden olan hormonlarin sute karismis olmasi son derece normal.
                  Sebzelere ve meyvelere katılmıyor mu?
                  O zaman biz ne yiyeceğiz?

Tekrar söylüyorum BULABİLDİĞİNİN EN TEMİZİNİ BULMAYA ÇALIŞMAK ÖNEMLİ OLANDIR.Bana domuz etinin temiz olduğunu söylemeyin lütfen

Yorum

Isteyen istedigini yer.

Yorum

.Bana domuz etinin temiz olduğunu söylemeyin lütfen

Bir eti temiz ya da kirli (kötü) olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz acaba?
                      Hiç bir domuzun dışkı yediğini gördünüz mü?
                      Yabani bir domuzun dışkı yemek zorunda kalacağını neden düşünüyorsunuz?

Yorum

reverse isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Bir eti temiz ya da kirli (kötü) olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz acaba?
                        Hiç bir domuzun dışkı yediğini gördünüz mü?
                        Yabani bir domuzun dışkı yemek zorunda kalacağını neden düşünüyorsunuz?
                        Domuzun dışkısını yemediğini mi söylüyorsun?

Yorum

Sebzelere ve meyvelere katılmıyor mu?
                          O zaman biz ne yiyeceğiz?

Tekrar söylüyorum BULABİLDİĞİNİN EN TEMİZİNİ BULMAYA ÇALIŞMAK ÖNEMLİ OLANDIR.Bana domuz etinin temiz olduğunu söylemeyin lütfen
                          Inek sutunun prostat kanseri, meme kanseri, ciltte akne, osteoporoz (kemik erimesi) ile iliskilendirildiginin farkinda misin? Ve bunun sutteki hormonlar yuzunden oldugunu, ister sonradan basilmis ister dogal olarak.

Yorum

Herkes söylediği iddia için bir kaynak linki verse sorun kalmayacak. Bizde neyin olduğu öğreneceğiz.

Yorum

Inek sutunun prostat kanseri, meme kanseri, ciltte akne, osteoporoz (kemik erimesi) ile iliskilendirildiginin farkinda misin? Ve bunun sutteki hormonlar yuzunden oldugunu, ister sonradan basilmis ister dogal olarak.
                              Süt-kanser ilişkisi
                              Süt, başta protein olmak üzere, içerdiği protein, fosfor, B grubu vitaminleri, sfingolipidler ve diğer bileşikleri sayesinde kanser oluşumunu engellemektedir. Sütün %87,5'i su, %3,5'i ise mineraldir. İçerdiği minerallerin kanser oluşumunu engellediğine dair önemli çalışmalar yapılmaktadır. Süt tüketimi, prostat, barsak, rahim, mesane kanseri gibi sık görülen kanser türlerini önlemede etkilidir. Yapılan bir çalışma sonucunda, günde 2 bardak süt tüketen bireylerde bağırsak kanserlerine pek rastlanmadığı ortaya konulmuştur.Uzmanların yaptığı açıklamaya göre Süt içtikten sonra bir bardak civarında su içilmelidir.Çünkü ağızda kalan süt bekliyerek bakteri oluşumuna neden olmaktadır.

Doğal olarak olması saçma gelmiyor mu sana da?

Yorum

Niyetim az yemek oldugu icin genelde balik eti yesem de ikinci sirada dana eti var. Domuz etini genelde salam ve ham haric yemiyorum.
                                Aha çakma vejetaryen gelmiş gene.

pig demeyin şuna türkçesi yok mu domuz.

Bunun dışında kimse kimsenin ne yediğine ya da inancının ne dediğine karışmıyor, karışamaz da zaten. Forumda bu muhabbetler de yasak.

Ancak sorun dinden vs değil de domuz pistir, pislik yer deyip te, hapur hupur midye, kokoreç lüpletenlerin yorumları. O pis, bu pis diyeceksek meyveyle beslenmek lazım.

Sonuçta nasıl yersiniz, nasıl olur vs gibisinden laflar bir şeyi değiştirmez. Mevki, kültür, konum, inanç gibi nedenlerle uzak dursanız da dünyada milyonlarca insan domuz da yiyor, köpek de yiyor, yılan da yiyor, kaplumbağa da yiyor. Senin iğrenç dediğin salyangoza adam ziyafet gözüyle bakıyor. Gayet de sağlıklılar hatta senden uzun yaşıyorlar. Kültür meselesi.

Ha tadını beğenmezsiniz, görünüşü, düşüncesi size hitab etmez o ayrı. Ama "ıyy pis" diye geçiştirmek yanlış.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X