Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Domuz eti

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

bi kere tipten kaybediyor zaten ...
    buna bakınca iştah filan kalmıyo insanda

Yorum

İğrenç görünüyor.Elbet yemek isteyen kişiye bir şey diyemem.Ben inançlı bir müslümanım ve kesinlikle yemem.İneğin de pis şeyler yediği söylenmiş doğruluk payı vardır ancak inekte 3 mide bulunur ve bu 3 mideyle temizlenir yiyecekler.. domuz eti yemem, yiyene afiyet olsun demem ama saygı duyarım.

Düzenlemeini konular forum kurallarına aykırıymış ( tartışma olarak) bunun için yorumu düzenledim.
      Son güncelleyen Dönence_; 18-01-2010, 20:46.

Yorum

ozaman bu fotoğrafa ne diyeceksiniz önünüze kuzuyuda kafasıyla pişirip koysanız o fotodaki gibi gözükür

Yorum

Arkadaşlar bu tamamen algılayıştan. Mesela domuz kelimesinden hiç hoşlanmam, hep kötü anlamda kullanılır Türkçe'de.

Rica ediyorum, ayet vs., din hakkında hiçbir bilgi geçmesin. Arkadaşımız tadını merak ettiğini, nasıl pişirebileceğini ve nereden bulabileceğini bize sormuş. Burada yenir mi yenmez mi diye polemik yapmayalım, sonuçta nasıl beynimiz yıkandıysa ona göre yiyip yemiyoruz bu kadar basit. Tüm Batının zevkle ve ucuza tükettiği bir ettir bu. Ondan mümkünse konu dahilinde kalalım.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Arkadaşlar bu tamamen algılayıştan. Mesela domuz kelimesinden hiç hoşlanmam, hep kötü anlamda kullanılır Türkçe'de.

Rica ediyorum, ayet vs., din hakkında hiçbir bilgi geçmesin. Arkadaşımız tadını merak ettiğini, nasıl pişirebileceğini ve nereden bulabileceğini bize sormuş. Burada yenir mi yenmez mi diye polemik yapmayalım, sonuçta nasıl beynimiz yıkandıysa ona göre yiyip yemiyoruz bu kadar basit. Tüm Batının zevkle ve ucuza tükettiği bir ettir bu. Ondan mümkünse konu dahilinde kalalım.
            başta dedim zaten lütfen dinle alakasını yazmayalım diye.ilk mesajı okusaydı görürdü.zaten google da domuz yaz bir sürü ilahi forum var oralarda açıklama bol

arkadaşında dediği gibi ucuza satılır bu et zaten çünkü domuz hızlı ürüyen ve büyüyen bir hayvandır

Yorum

O yazıyı elbette okudum ama domuz eti başlığı bana yeterli geldi.

Yorum

Şimdi pig'i (domuz demeyi sevmem) öyle pişirmiş getirmişin önüne koymuş "aaayy bu iğrenç öghh" diyerek bir yere varılmaz tamamen insanların düşüncesini köreltmek için yapılan bir davranıştır. Sen kuzunun başını kesmeden çevirme yaparsan ondan hiç bir farkı kalmaz (belki görüntüsü daha bile kötü olabilir) ama onu afiyetle yersin.

Ben Türklerdeki şu anlayışı hiç bir zaman anlayamadım açıkcası;
                Pige kendi dışkısı yeniyor deniliyor öyle birşey yok aslında ama hayvanların %90ı bu şekildir. Örn: Tavuk çok yer.

Şimdi gelelim şu meseleye;
                Tr'nin %70i işkembe seviyormu abi seviyor, işkembe nedir dışkının toplandığı yer. Peki önümüze o şekildemi geliyor hayır.
                Tr'nin %70i kokoreç seviyormu seviyor, kokoreç nedir dışkının geçti yer. Biz onları görüyormuyuz hayır.
                Bu liste böyle gider arkadaşlar.
                Hayvanların sakatat bölümünü seven arkadaşlar hiç bir zaman bunu kafasına takmaz bende ineğin dilinden, gözüne kadar yemişimdir.
                Ama hazırlanış şartları ve temizleme olayı benim rahat olmamı sağlıyor. Pigde böyle bir hayvandır.

İşkembe, beyin karışık çorbayı çok severim.
                Pig etli pizzayıda ayrı bir severim.

Yalnız çok yağlı bir ettir sağlık açısından fazları herşeyde olduğu gibi zarardı.

Herkese afiyet olsun.

http://www.ardahangundem.com/yazimar...18_042_wv6.jpg
                Son güncelleyen Myris; 18-01-2010, 20:27.

Yorum

bars isimli üyeden alıntı Mesajı göster

ozaman bu fotoğrafa ne diyeceksiniz önünüze kuzuyuda kafasıyla pişirip koysanız o fotodaki gibi gözükür
                  bu foto süpermiş iştahımı kabarttı

Yorum

Myris isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Şimdi pig'i (domuz demeyi sevmem) öyle pişirmiş getirmişin önüne koymuş "aaayy bu iğrenç öghh" diyerek bir yere varılmaz tamamen insanların düşüncesini köreltmek için yapılan bir davranıştır. Sen kuzunun başını kesmeden çevirme yaparsan ondan hiç bir farkı kalmaz (belki görüntüsü daha bile kötü olabilir) ama onu afiyetle yersin.

Ben Türklerdeki şu anlayışı hiç bir zaman anlayamadım açıkcası;
                    Pige kendi dışkısı yeniyor deniliyor öyle birşey yok aslında ama hayvanların %90ı bu şekildir. Örn: Tavuk çok yer.

Şimdi gelelim şu meseleye;
                    Tr'nin %70i işkembe seviyormu abi seviyor, işkembe nedir dışkının toplandığı yer. Peki önümüze o şekildemi geliyor hayır.
                    Tr'nin %70i kokoreç seviyormu seviyor, kokoreç nedir dışkının geçti yer. Biz onları görüyormuyuz hayır.
                    Bu liste böyle gider arkadaşlar.
                    Hayvanların sakatat bölümünü seven arkadaşlar hiç bir zaman bunu kafasına takmaz bende ineğin dilinden, gözüne kadar yemişimdir.
                    Ama hazırlanış şartları ve temizleme olayı benim rahat olmamı sağlıyor. Pigde böyle bir hayvandır.

İşkembe, beyin karışık çorbayı çok severim.
                    Pig etli pizzayıda ayrı bir severim.

Herkese afiyet olsun.

http://www.ardahangundem.com/yazimar...18_042_wv6.jpg
                    ve dostum biliyormusun Türkiyede domuza bu kadar ön görü olmasa fakirler et yiyemiyor diye bir durumda oluşmaz birinin kg mı 20+tl domuzun 4-5+tl fiyatı pis diye bir kıyaslamada bulunmayın kolay şartlarda yetişen,hızlı üreyen,ve hızlı büyüyen bir hayvan olduğundan ucuz.

dışarıdaki kırmızı etlerin çoğu ne dana ne kuzu atta var eşşekte farede..

Yorum

grunge man isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      ıyy ne kadar da iğrenç ... #'!-*/

bune ya

Yorum

grunge man isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Şu fotoğrafları yayınlamayın, aramızda vejeteryan olup saçlarını yolanlar var bunlar yüzünden

Yorum

İşkembe, kelle ve kokoreç konusunda çok haklı arkadaş.Ömrümde yemediğim ve yemeyeeğim şeylerden biridir işkembe.Kokoreçi çok tercih etmem.Böcek filan yiyen insanlara laf söyleyen inananlara da benim verdiğim yanıt "e sen kelle yiyorsun ama" demek oluyor.Burda ayet geçmesi rahatsız etmiş(forum kurallarınna uygun olmadığı için önceki mesajda sildim.).Dediğim o dur ki yiyen istediği zaman, istediği kadar yer kim ne karışır-zaten amacım karışmak değildi (karışmadımda).

ynx inan saçları yolmak için vejeteryan olmaya gerek yok
                          Son güncelleyen Dönence_; 18-01-2010, 20:47.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Şu fotoğrafları yayınlamayın, aramızda vejeteryan olup saçlarını yolanlar var bunlar yüzünden
                            daha ne fotoğraflar var rosto buluyum hemen mangalı yakıp pişircem fotoğraftakini uyuyamıyorum akşamları :dissapprove:
                            Son güncelleyen bars; 18-01-2010, 20:41. Sebep: yazım yanlışı

Yorum

Peki neden diğer hayvanlar değil de domuz günah keçisi ?

Yorum

Hocam onu yasaklayan kaynaklarda gerekçeleri var...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X