Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Domuz eti

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• kim ne yerse yesin.isteyen istediğini yer.dini karıştırmayın deyip işin içinden çıkmak ta yanlış.müslümansan helal' e bakıcaksın.ne kadarını yerine getiriyoruz ki sanki ama bir ucundan da tutalım değilmi.bakmıyorsan yine kendi problemin.neyse herşey bir yana anlamadığım tek nokta yenilebilecek bir sürü lezzetli et çeşitleri varken domuz yemek te neyin nesi oluyor bunu anlayamıyorum.amannn neyse yiyenlere oluyorsa şayet afiyet olsun

Yorum

• Acaba aradığım et türü domuz mu diye düşünerek dolaşıyorum son günlerde.Tam istediğim tadda et bulamıyorum son 2-3 aydır.

Yorum

• ipodnano isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Linkteki adam kim?Nereden mezun?Ne yapmış?Nasıl bir araştırma sonucu böyle bir konuşmayı yapmış?Değerlendirmek gerekir bence.

Eğer 115 yaşına kadar yaşayan Eunice Sanborn gibi insanlar domuz eti yiyor da 50-60 yaşında domuz eti görmeyip ölenlerimiz oluyorsa bu işin içinde bir şeyler vardır bence.

Yorum

• ccc dana eti ccc

Yorum

• müzik forumumu kasap forumumu belli değil. Cok sacma konular açılmaya baslandı artık nedense

Yorum

• ithal et , yerli et , domuz eti , tavuk eti , balık , vs. vs. sonuçta et arkadaşım yiyin gitsin ölmeyiz ya

Yorum

• bluessboys isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                müzik forumumu kasap forumumu belli değil. Cok sacma konular açılmaya baslandı artık nedense
                Müzik forumu olduğu için hiç bir şeye karışmasın buradakiler.En ufak bir et vesaire muhabbetinde kasap forumu arasınlar değil mi?Saçma konular açıldığına katılıyorum ancak "Yaşam ve İnsana Dair" diye bir köşe var,buranın boş kalması gibi bir durum saçma olurdu.Sonuçta günde 50 forum gezecek kadar vakti yok çoğumuzun.

Yorum

• Niye özellikle domuz eti açılmış anlamadım altına yazmış dini yorumlar yapmayın diye.

benim dinle ilgim yok ama özellikle damarına basar gibi konu açılmış domuz eti her yerde var yiyene afiyet olsun.

Yorum

• Arkadaşlar ben bizzat tattım.Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Bence domuz eti haram değil önceden haramdı.Önceden direk temizlemeden veriliyordu etler o yüzden haram etti ama şimdi yüksek teknoloji ile kesiliyor temizleniyor ve sunuluyor.Ben yedim bir Yunan lokantasında hoşuma da gitti ucuz da.Bende Müslümanım ama bence haram değil.

Yorum

• cilekesh isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Niye özellikle domuz eti açılmış anlamadım altına yazmış dini yorumlar yapmayın diye.

benim dinle ilgim yok ama özellikle damarına basar gibi konu açılmış domuz eti her yerde var yiyene afiyet olsun.
                      Katılıyorum ayrıca ben yerim severim de ama yemediğim halde yediğimi lanse eden cümlelerle yapmam fakat konu almış başını gitmiş artık , konunun tadını çıkartalım

ThePain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Arkadaşlar ben bizzat tattım.Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Bence domuz eti haram değil önceden haramdı.Önceden direk temizlemeden veriliyordu etler o yüzden haram etti ama şimdi yüksek teknoloji ile kesiliyor temizleniyor ve sunuluyor.Ben yedim bir Yunan lokantasında hoşuma da gitti ucuz da.Bende Müslümanım ama bence haram değil.
                      Domuz eti , sadece pislikden dolayı değil , her hayvanın eşine karşı kıskançlığı vardır "o eş sadece çiftleşme döneminde 5 dk.lık bir eş olsa dahi " domuz kıskanmaz ve bir çok hayvanın yaptığı evlat ayırmayı yapamaz yani bir anne domuz oğlu ile farkında varmadan birlikte olur vs. ayrıca cinsiyet ayıramaz yani azgınlık dönemindeki bir erkek domuz gücünün yettiği ile birlikte olabilir sorun eğer pislikse tavuk kendi dışkısını yiyor bizde tavuğu gayet helal bir şekil de yiyoruz

Alkol de haramdır , zina da ama saydığım özellikleri nedeni ile domuz etine bu kadar tu kaka deniyor ve haramdır .

Ben de senin gibi düşündüm zamanında , bir imama sordum birazda araştırdım alkolde haram ama domuz kadar kötülenmiyor ve tavuk kendi dışkısını yiyor ama helal neden domuz diye , yukarda ki cevapları aldım .
                      Son güncelleyen mericc; 01-04-2011, 18:43.

Yorum

• mericc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Katılıyorum ayrıca ben yerim severim de ama yemediğim halde yediğimi lanse eden cümlelerle yapmam fakat konu almış başını gitmiş artık , konunun tadını çıkartalım

Domuz eti , sadece pislikden dolayı değil , her hayvanın eşine karşı kıskançlığı vardır "o eş sadece çiftleşme döneminde 5 dk.lık bir eş olsa dahi " domuz kıskanmaz ve bir çok hayvanın yaptığı evlat ayırmayı yapamaz yani bir anne domuz oğlu ile farkında varmadan birlikte olur vs. ayrıca cinsiyet ayıramaz yani azgınlık dönemindeki bir erkek domuz gücünün yettiği ile birlikte olabilir sorun eğer pislikse tavuk kendi dışkısını yiyor bizde tavuğu gayet helal bir şekil de yiyoruz

Alkol de haramdır , zina da ama saydığım özellikleri nedeni ile domuz etine bu kadar tu kaka deniyor ve haramdır .

Ben de senin gibi düşündüm zamanında , bir imama sordum birazda araştırdım alkolde haram ama domuz kadar kötülenmiyor ve tavuk kendi dışkısını yiyor ama helal neden domuz diye , yukarda ki cevapları aldım .
                        Sonuna kadar haklısın da kıskançlığı anlamadım şimdi sen orda domuzu iyiliyiomusun kötülüyomusun?

Yorum

• Jables isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          ithal et , yerli et , domuz eti , tavuk eti , balık , vs. vs. sonuçta et arkadaşım yiyin gitsin ölmeyiz ya
                          Doğru ölmeyiz. Ölmemek için yenilir ama ölünmeyecekse yenilmez

Yorum

• mericc isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Bence domuzun hayvani hal ve hareketlerinden çok verilen buyruğa uymak söz konusu.
                            Bunun yanında yasaklanan şeye düz mantık ile bakılırsa iyi veya kötü şeylerde olabilir ...
                            Son güncelleyen RaShhh; 02-04-2011, 08:18.

Yorum

• ThePain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Arkadaşlar ben bizzat tattım.Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Bence domuz eti haram değil önceden haramdı.Önceden direk temizlemeden veriliyordu etler o yüzden haram etti ama şimdi yüksek teknoloji ile kesiliyor temizleniyor ve sunuluyor.Ben yedim bir Yunan lokantasında hoşuma da gitti ucuz da.Bende Müslümanım ama bence haram değil.
                              Ne kadar saçma bir yaklaşım sen yersen ye kime yasak onu kararını sen verecek değilsin.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X