Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Domuz eti

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Domuz eti

domuz eti ülkemizde islam karşı olduğu için pek popüler olmasada gayet lezzetli ve güzel bir ettir tabi maddi açıdan da iyidir

Eti nerden aldığınız,nasıl pişirdiğiniz vs, yorumlar bekliyorum nerede satılır?

ben alışveriş marketlerinde gördüm sadece.mangalda rostosu çok güzel olur

LÜTFEN İSLAMİ GÖRÜŞLERİNİZE DAYANARAK YOK ET ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR YORUMLARDA BULUNMAYIN HERKESİN DİNİ GÖRÜŞÜ FARKLI OLABİLİR VE ÖZGÜRDÜR

bazı kasaplarda domuz pirzolası var onun dışında bilmiyorum

Yorum

bars isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      domuz eti ülkemizde islam karşı olduğu için pek popüler olmasada gayet lezzetli ve güzel bir ettir tabi maddi açıdan da iyidir

Eti nerden aldığınız,nasıl pişirdiğiniz vs, yorumlar bekliyorum nerede satılır?

ben alışveriş marketlerinde gördüm sadece.mangalda rostosu çok güzel olur

LÜTFEN İSLAMİ GÖRÜŞLERİNİZE DAYANARAK YOK ET ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR YORUMLARDA BULUNMAYIN HERKESİN DİNİ GÖRÜŞÜ FARKLI OLABİLİR VE ÖZGÜRDÜR
      dostum sen domuz etini daha önce bizzat tattın mı yoksa duyduklarını mı söylüyorsun?mesaj biraz çelişkili gibi geldi bana

asıl konuya gelirsek aslında ben de çok merak ediyorum domuz etinin tadını

Yorum

kinkes isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        dostum sen domuz etini daha önce bizzat tattın mı yoksa duyduklarını mı söylüyorsun?mesaj biraz çelişkili gibi geldi bana

asıl konuya gelirsek aslında ben de çok merak ediyorum domuz etinin tadını
        duyduklarımdan dostum.arkadaşım rosto yemiş tarifide buldum cidden dediği kadar var fotoğrafıda var cidden güzel gözüküyor.tek kötülüğü et çok yağlıymış yani ayda 1 felan tüketmek iyi olur yoksa yağlanmadan gideriz

Ankarada satan kasap bilen varsa söylerse sevinirim carfurda büyük yok genelde biftek ve pastırma
        Son güncelleyen 3rm@N; 18-01-2010, 17:48.

Yorum

Bulması çok zor, İstanbul'da olsa Yunan kasaplara uğrayıp doğru düzgün birşey alabilirdin; ama maalesef Carrefour'da, Macrocenter'da vs. hep jambon tarzı satıyorlar.

Olmadı en kolay dilimlenmemiş bacon bulabilirsen ondan al. Onu her yemekte kullanabilirsin şöyle ki;

Küp küp doğranır ve tavada/tencerede kızgın yağa atılır. Hızlı hızlı karıştırılır ve iyice pişirilirler. Bu, yemeğe inanılmaz bir tat veriyor, Brezilya'da Minas Gerais ilçesinde her yemekte bu garanti yapılır. Ondan sonra artık sebze mi istersen yoksa dana eti mi istersin, lezzetlerine lezzet katar.

Ayrıca domuz etini yaparken güzelce pişirmeye dikkat etmek gerekir, dana eti gibi kesince ortasında kan fışkıran kıvamda çiğ bırakmamak gerekir. Zaten aşırı yağlı olduğu için, etinden ziyade, genellikle yağı (lard), bacon ve sosisleri tercih edilir. Eti de genellikle but tarzı yeniyor. Ayrıca Macaristan'da derisini dumanda tutup getirmişler altındaki yağlarla beraber. Altındaki yağdan ıssırıyorsunuz ara sıra yemekle birlikte. Yani ömrümde bu kadar güzel tada sahip hiçbirşey yemedim. Zaten macarlar domuz etini salama dönüştürmek konusunda bir numaradır, gerçek Macar salamı yediyseniz (Kolbasz) ne kadar kıymetli birşey olduğunu anlarsınız. Türkiye'de satılan macar salamı afedersiniz...

Yorum

Konu sahibine kasap konusunda yardımcı olamayacağım ama kesinlikle denemek lazım diye düşünüyorum bu eti.

Ayrıca fileto hazırlanışı örneği için sizi şöyle alayım;

Resim gerçekten çok iştah kabartıcı.

Zaten deist biri olduğum için islammış, hristiyanlıkmış, musevilikmiş ne derse desinler pek umurumda değil açıkçası. İnanan arkadaşlara lafım yok tabi, inanç meselesidir, saygı duyarım.

Yunus bir ara geleyim istanbula da yapalım dostum ne güzel anlatmışsın öyle Tadını hep merak etmişimdir bu hayvanın etinin, yiyenler gayet memnunlar sağda solda okuyorum.

Mantıklı mesajlarla devam eder konu umarım, güzel bir noktaya değinmiş arkadaş.

Yorum

arkadaşlar peki avlasak bunu yaban domuzu nasıldır?köyde vardı çünkü atışımda fena değildir

Yorum

arkadaşlar peki avlasak bunu yaban domuzu nasıldır?köyde vardı çünkü atışımda fena değildir
                dostum adam mantıklı demiş,senin dediğin şeye bak

şaka bir yana bu eti istanbul'da layıkıyla pişirebilen yerler var mıdır,nerdedir?gurme ruhlu arkadaşlarımız paylaşırlarsa minnettar olacağım gerçekten

Yorum

Valla senin vuracağın domuz et bakımından farklı olabilir kasapların sattığı domuzdan, tam bilemiyorum ama öteki türlü tehlikeli iş, bulaşma git paşa paşa al kasaptan derim.

Yorum

dostum mantıklı olursak Türkiyedeki durum bu zaten doğru düzgün satışı yok istanbulda rumlar felan satıyormuş onu bende duydumda ankarada domuz eti satan kasap hiç duymadım görmedimde

Yorum

Ben bir soru sormak istiyorum bu hayvanın etinin yenmesinin dini açıdan yasağını bir kenara koyarsak (ki bu tarz yasaklar çok mantıksız) bu hayvanın etinin sağlıksız olduğunu ve fazla miktarda parazit içerdiğini ve dahada fazlası kendi dışkısıyla beslendiğini duymuştum bunların doğruluk payı nedir acaba?

Yorum

mahir_67 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Ben bir soru sormak istiyorum bu hayvanın etinin yenmesinin dini açıdan yasağını bir kenara koyarsak (ki bu tarz yasaklar çok mantıksız) bu hayvanın etinin sağlıksız olduğunu ve fazla miktarda parazit içerdiğini ve dahada fazlası kendi dışkısıyla beslendiğini duymuştum bunların doğruluk payı nedir acaba?
                        domuzların kendi dışkılarıyla beslendikleri doğrudur,ancak gübreyle(hayvan dışkısı) olgunlaşan zirai ürünleri veya tezek(yine hayvan dışkısı) içinde büyüyen canlılarla beslenen kümes hayvanlarını göz önüne alırsak bu durum çok da rahatsız etmemeli.parazit konusuna gelecek olursak;bu durum pişirmeyle alakalıdır,iyi pişirilmiş bir ette parazit bulunma riski sıfırdır.
                        Son güncelleyen kinkes; 18-01-2010, 19:02.

Yorum

Domuzlar kendi dışkılarını yemezler. Domuzların danalardan tek farkları, hem et hem de ot yiyor olmalarıdır. Yani yemeğine ne karıştırırsanız yer; çünkü insan gibidir.

Türkiye için konuşmak gerekirse, köylerde gördüğüm tüm danaların ve ineklerin ortalarından arkalarına kadar istisnasız dışkı kaplıdırlar. Bence domuz yok bıdı bıdıymış diyen adamların buna ses çıkarmaları garip.

Ayriyetten, köpek gezdirdiyseniz sokakta başka köpeklerin ulu orta bıraktıklarını koklarlar, onu da geçtim, bazen yerler. İnanmıyorsanız araştırın.

Sindirim sistemi falan deniyor da, ben kalamar yerken açıkçası o hayvanın ne omurgası var ne de gelişmiş bir beyni var. Ama nedense yiyorum. Pek de aklıma gelmiyor açıkçası bu gelişmişlik muhabbeti.

Ha vejeteryanımdır orası ayrı; ama kendi dışkısını yiyor hikayelerini geçin isterseniz.

Pigs will only eat their own faeces if given ABSOLUTELY NOTHING ELSE to eat. They're very intelligent animals and now the difference between faeces and food. They are often thought of as 'unclean' (and hence some religions ban the eating of pork) because they like to roll in mud which the naive take as being 'dirty'. This is in fact to keep cool in hot weather as they have no sweat glands. When they are absolutely starving they will eat their faeces rather than starve to death.Whether you can and whether its good for you are two totally different issues.Coprophagia is very common in the animal kingdom - gorillas and rabbits just as a for instance If rabbits did not eat everything twice, they would not be able to eat enough to survive - digesting everything twice is essential to them. This is not the case in humans and human faeces are largely devoid of nutritionally beneficial material.It is believed that if you'll only be eating your own faeces, there is no problem, since you're only eating bacteria you already have, and if you do have a disease, it is too late anyway. But even with this theory there is a flaw. Most of the bacteria in faeces come from the large intestine, and while they are not always strictly confined to this portion of the gut, overgrowth in other parts of the gut and anywhere else in the body CAN cause disease.In addition to the bacteria and parasites, faeces contain waste matter which, in their original form or metabolized form (after being acted upon by bacteria), are certainly not useful to the body and may be harmful.Coprophagia is also associated with psychological disorders such as Obsessive Compulsive Disorder.This is also observed as a defense mechanism against predators in the wild. In the wild, if you poo where you sleep, the bears and wolves find and eat YOU. Adult pigs know better, and defecate on the opposite side of their pen from where they eat and sleep. Piglets don't know better, and since Mom and Dad don't have hands and pooper-scoopers to move the feces, they eat it and eventually it gets to the other side of the pen where it belongs.Wolves are known to do the same thing in their dens.Yes it's natural don't discourage this behavior.

Yukarıdaki linkten alıntı:

"Pigs will only eat their own faeces if given ABSOLUTELY NOTHING ELSE to eat. "

Ayrıca domuzlar çamura yatıyordur pistir falan diye gelmeyin, filler gibi ter bezleri olmadığı için sıcakta soğuk kalabilmek için doğaları gereği çamurda yuvarlanırlar. Bunu Afrika'da çok fazla hayvan yapar.

Yorum

hayvanı geç insanlar için bile çamur banyosu denilen birşey var,zaten çamur dediğin nedir ki;toprak+su

Yorum

Ama nedense domuz gördüğümde aklıma pislikten başka birşey gelmiyor.Kimse kusura bakmasın kimsenin şahsına söylemiyorum ve saygı duyuyorum.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X