Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klavyeyi temizleme

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

1 hafta - 10 gün çal böyle rengi kendine gelip eski haline dönmezse biraz bebek ya da keten yağı sürersin.

Yorum

Teşekkürler

Eveet çaldıkça çaldığım yerlerin rengi yerine geldi. Fakat yinede verilen yağları kullanığ her yerinin eski rengine kavuşmasını sağlayacağım ama çekincem telleri tamamen gevşetip yeniden gerdiğimde problem oluşup oluşmayacağı?
      Son güncelleyen rocker_fyc; 27-04-2009, 20:20. Sebep: Köklü değişiklik =)

Yorum

Evet arkadaşlar yaklaşık bir ay önce yazdığım bu mesajı değiştiriyorum. Bugün keten kökü yağı ile klavyeyi yağladım. Sonuç mükemmel. Teşekkürler Lord
        Eklenmiş Dosyalar

Yorum

sağol fyc. ne kadara aldın acaba yağı?

Yorum

4 tl limon yağı şişesi kadar büyüklükte... az sürülmesi önerimdir fazlasına gerek yok sonra geri temizlemek zorunda kalmayın benim gibi

Yorum

Ben 3-4 katlı kağıt havluyla klavye-gövde tamamiyle temizliyorum ve pırıl pırıl oluyor zaten. Ben hayatta su değdirmem klavyeye hele zımpara falan. 1-2 ayda temizlik yetiyor. Her çalmadan sonra gitarı tamamiyle kağıt havluyula siliyorum. Klavyeyi de tellerin altından sokuyorum havluyu gezdiriyorum. Su olayı ters gibi. Temizlik malzemesi falanda kullanmıyorum. Kağıt havlu yetiyor bana. Ya da benim gitar çelik olabilirmi?

Yorum

İyi bir malzemeyle temizlediğin zaman anlarsın ne kadar temiz olduğunu ...

Yorum

Lord Sparhawk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  1 hafta - 10 gün çal böyle rengi kendine gelip eski haline dönmezse biraz bebek ya da keten yağı sürersin.
                  slm lord. keten yağı sürücem ama çaldıkça açık kahve olan klavyenin çok basılan yerleri biraz pislendi ve koyulaştı hafiften. bu koyulukları temizleyip mi süreyim yağı nasıl yapayım?

Yorum

Bahsettiğim olay da buydu zaten squall, büyük ihtimalle fazla zımparalama işlemi yapıp biraz ağarttın ağacı. Çalma sırasındaki elinin yağı zaten ağacı kendi rengine döndürüyor normalde, sende de öyle olmaya başlamış. Ha çok rahatsız oluyor ya da bekleyemiyorsan hafif, bitkisel ve uçucu herhangi bir yağ sürebilirsin az olmak koşuluyla. Bu ardıç yağı da olur, melisa yağı da, keten yağı da limon yağı da. Türüne çok kafanızı takmayın. Limon yağı temizleyici olması açısından iyidir. Keten yağı da ton kazandırır.

Yorum

teşekkürler.

Dün tekrar limon yağı sürdüm ve elimin teriyle kararmış yerles yeniden zımparadan sonraki beyaz renge döndü. demek ki limon yağı ya renk görütürüyor ya da elimle kirlenen klavyenin kirini temizledi?
                      Son güncelleyen squall5; 06-05-2009, 17:18.

Yorum

Paylaşım için tşkler .ok saol

Yorum

Anlattıkların güzel ama teelerin tamamen çıkartılması sapın dengesi ayarı hususunda kaymaya sebep olabilme ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerektiğini düşünüyorum hele ki elinde iyi bi gitar varsaa....

Yorum

Admira Juanita için klavyenin zımparalanmasını önermiyorum, boyaymış meğer bizim klavyeler onu fark ettim

Yorum

thenis isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Anlattıkların güzel ama teelerin tamamen çıkartılması sapın dengesi ayarı hususunda kaymaya sebep olabilme ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerektiğini düşünüyorum hele ki elinde iyi bi gitar varsaa....

Lütiyeyim komşu, böyle bir ihtimal yok. Bununla ilgili forumda pek çok kez yazı yazdım zaten forumda.

Yorum

thenis isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Zaten bu olay ihtimal dahili içinde olsa gitarın sapı daha imal edilirken teller takılmadan önce atması, dönmesi, yamulması gerekirdi.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X