Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klavyeyi temizleme

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

eyvallah kardeş eline sağlık

Yorum

fretleridemi 1000lik kum la zımparalıcaz.

Yorum

Cok saolasin

Yorum

ya benim gitar biraz dandik olsa gerek. çok hafif ve sanki zımparalayınca eriyip kağıda dönecek gibi hissediyorum =) ama çok saol tertemiz oldu. ayrıca ne zormuş şu 1000 kumluk zımpara bulmak yahu =)

Yorum

perdeler için 1000 ve üstü, ne kadar ince zımparalarsanız o kadar parlaklaşıp kaygan olurlar. Ancak kullanımdan dolayı çok aşınmış perdeleriniz varsa o zaman tesfiye, olmuyprsa değşim gerekebilir. Ancak bu aşınma uzun süreli çalım sonrası görülür genelde.

Yorum

asteriks isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              bence bu işlemi tellerin hepsini sökmeden denesinler çünkü gitarın sapı atabilir klavyenin cilasını zımparaladığında sap kayganlığını yitirebilir aman dikkat
              telleri sömeselerde aynı sorun yaşanabilir .

Yorum

klavyede cila olmaz zaten bir de arkadaşlar daha iyi sonuc almak için ağacın suyuna yani agacın ustundekı dogal çizgilere pararel zımparalama yapın daha ıyı ve kalıtelı sonuc alırsınız.

Yorum

teşekkürler

Yorum

Şu perdeler için 1000 ve üstü zımparayı nerden bulacağız yahu? Ben denizlideyim burda bir tane enstruman ustası var ama ondan isteyemem, bir şey sormak istemek istemiyorum o adama, başka edinebileceğimiz yer neresidir?

Yorum

hırdavatcılara bak. sanayi yakınlarında bol bulunur.

Yorum

bizim buralarda nalbur denir inşaat malzemesi satılan yerlerden boya alçı satan yerlerden marangozlardan yani ıvır zıvırın bol olduğu yerlere bak bazen semt pazralrında bile el aletleri tornavida satan yerler oluyor onlarda bile olabilir

Yorum

Yahu bir zımpara bulamıyorsunuz , bir de bazı arkadaşlar gitar yapımına hevesleniyor.

Yorum

Lord Sparhawk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Yahu bir zımpara bulamıyorsunuz , bir de bazı arkadaşlar gitar yapımına hevesleniyor.
                            Üstüme alındım Lord sanırımda doğru taş bana atıldı! gitarı yapacak tüm makina,alet edevat elimde mevcut. Ayriyetten 30 yılın üstünde bu işle uğraşan ve gerçek bir usta olan bir babaya sahibim
                            Son güncelleyen metinko; 14-01-2009, 20:03.

Yorum

metinko isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Üstüme alındım Lord sanırımda doğru taş bana atıldı! gitarı yapacak tüm makina,alet edevat elimde mevcut. Ayriyetten 30 yılın üstünde bu işle uğraşan ve gerçek bir usta olan bir babaya sahibim
                              Yok komşu seni kastedmedim, genel olarak çok fazla bir merak oluyor bu yapım konusuna, bana çok mesaj geliyor da ben gitar yapmak istiyorum vs diye ona yazmıştım.

Yorum

Doğru söylüyorsun bende çok araştırdım bu konuyu. Sistire nedir bilmeyen rendeyi nasıl tutacağı hakkında bilgisi olmayan,ağaca iki delik açıp gitar olacağını zanneden arkadaş çok. Neyse konuyu dağıttım pardon
                                Son güncelleyen metinko; 24-02-2009, 19:01.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X