Duyuru

Collapse
No announcement yet.

David Gilmour

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

David Gilmour

Sonunda boş vakit bulup adam gibi oturup David Gilmour - In Concert DVD sini izledim. Sürekli atlaya atlaya izlediğim konserin sonunda tamamını izleyebildim. Olamaz böyle bir insan, bu yaşına rahmen (6 mart 1946 doğumludur kendisi) çok iyi çalıyor. Evet kabul etmek gerek oldukça çökmüş (Sigara,içki, belki de acid) göbek yapmış ( o kadar para var yani birakında adam istediği mutfaktan yemek yesin, istediği fransiz şarabını içsin..)

Pink Floyd grubunun kapak tasarimcisi Storm Thogerson Confortably numb parçası nın solosunu ilk duyduğunda göz yaşlarını tutamamıştır. Belki bu 2001 konserini izlese de ayni tepkiyi verecek . İlerlemiş yaşına rağmen, kendi çizgisinden çıkıp fender stratocaster i birakip gibson kasa bir gitarla çalıyor. gerçekten dinlemek oldukça zevkli.

Eskilerden bir foto
    2001 de capture ettiğim bir foto

bir süre de Fransa da mankenlik yapmıştır kendisi, gençken bayağı yakışıklıydı yani

Gitar çalan arkadaşlara tavsiyem, mutlaka birkaç pink floyd parçası dinleyin. Marooned, Comfortably Numb, Wish You Were Here, High Hopes...sürer gider bu liste. David Gilmour için tek söyleyebileceğim şey ; gitari parmaklarıyla, penasıyla değil kalbiyle ruhuyla çalan bir insan...

Ne düşünüyorsunuz? Abartıyor muyum yoksa...

kesinlikle abarmıyorsun ben de skyturk'de david gilmour'un bi konserini izledim..açıkçası inanılmazdı..high hopes çaldığında ağlasammı gülsemmi karar veremedim..işte pink floyd insanda böyle bi etki bırakıyor bir arkadaşımın başından geçen bir olay var..kuşadasında bir barda ingiliz bi elemanla tanışıyor..muhabbet müziğe geliyor..arkadaşım soruyor "do you listen to Pink Floyd? (Pink Floyd dinlermisin)..İngiliz birasından bi yudum alıp cevap veriyor "I was never that high (hiç o kadar sarhoş olmadım)..pink floyd ve David Gilmour budur

Yorum

pink floyd bence müzik tarihinde ayri bir yere konmasi gereken bir gruptur. echoes, belki beylik olacak ama öyle wish you were here, v.b. bittigim bi gruptur ve bende alkollü dinlememeye özen gösteririm çünkü çok duygusallastiriyo. ve bahsettiklerim tabi ki sound özellikle gitar tonlari ve sololariyla ilgili.

Gilmour'un önünde saygiyla egiliyorum.

Yorum

ingilizce bir tavirle en crative gitaristlerdendir kanatimce...
        yaptıgı sarkılar albumleri,yine bastan sona kendi kotardıgı pink floyd albumu division bell,gitar tonlarıyla bir efsane...
        genelde pink floydun zıt kutuplarinda ki isimlerdendir david gilmour,bir tarafta roger waters vardir,ki waters daha muzik dısında cıkan ambient ogeleri(sokak gurutusu,insan gurultusu,cevresel etmenler) ve suregelen muzik anlayısıni savunmaktadır,yani birbirine baglı sarkılar,olabildigince solodan ve benzer atraksiyonlardan arınmıs,sade muzik...diger tarafta ise david gilmourun gitari vardir, daha cok gitar sesini ortaya cıkartmak istemis,muzik dısında ogeleri arındırmaya calısmıstır,daha rock formatında,daha sarkı formatında muzik yapmak istemistir.
        ki wish you were here albumunde bunu bir kuplede olsa basarmıstır.hayatinin en onemli gitar melodilerini ve soloları sacmıstır ortaya..
        yinede pink floydda, watersın hep altında kalmıs bir isimdir.division belli dinleyenler bence watersla,gilmour dusunce farkını cok rahat anlıycaklardır,cunku bambaska bir albumdur division bell...
        bambaska bir gitaristtir david gilmour.

Yorum

uzuuuuuuuuuuuuuuuuuun zaman sonra apışıp kalmamı sağlayan bir olay nedeniyle cevap yazıyorum bu konuya. beni bilenler bilir. Pink Floyd'un tam anlamıyla hastasıymdır. 2 yıldan beri Pink'le yatar Floyd'la kalkarım. David Gilmour'un gitarının etkileyiciliğini düşünerek uykuya dalar, Roger Water'ın keskin zekası ve bunu melodiye dökebilme yetisini düşünerek uyanırım. Strom Thorgerson sanki kırk yıllık arkadaşım gibidir... kısaca Pink Floyd dostum, sırdaşım, beni anlayanım herşeyimdir.......

bugün biri "müzik tekniktir" tarzında benim zerre kadar katılmadığım bir düşüncesini dile getirdi. Ben de cevaben "abi o zaman Pink Floyd dinleme" deyince aldığım yanıt şu oldu "Abi David Gilmour dünyanın en iyi teknikli gitaristlerinden biridir!" tam anlamıyla apışıp kaldım. 2 yıldan beri bu kadar hayatımın içinde olan adamdan öyle bir bahsetti ki noluyoruz lan ben bi şey anlamıyomuyum dinlediğimden dedim. sonra düşündüm ve koşaradım uzaklaştırdım ruhumu o ortamdan

david gilmour'u david gilmour yapan şey gitarı teknik çalmadan,saniyede bilmem kaç nota basmadan (yanlış anlaşılmasın sadece ve sadece teknik bazda bahsediyorum, müzikalite değil. sadece teknik, parmaklara dayalı bir teknik!!!!) insanları kendinden geçirmesi, teknik herşey demek değildir demesi değil midir? Sizce David Gilmour'un üstün bir gitar tekniği mi vardır? Attığı sololar TEKNİK BAZDA (tekrar tekrar belirtiyorum TEKNİK BAZDA) "abi bu ne biçim solodur" denecek sololar mıdır? Açıkçası çok sinirlendim. "David Gilmour dünyanın en iyi teknik gitaristlerinden biri" demek (cümleyi tam hatırlamıyorum ama bu doğrultuda bir cümleydi) bence bir övgü değil bir hakarettir. bunu diyen bir kişi hayatında gerçek anlamda Pink Floyd dinlememiş, ezbere konuluyor demektir? Abartıyor muyum? Yoksa ben gerçekten bir şeyleri mi ıskalamışım?

Düzenleyen - duvardaki_kukla on 06/08/2005 00:24:14

Yorum

bir röportajında "notaları bu kadar güzel eğip bükebilmem şaşırtıcı değil mi?" gibi birşey söylediğini okudum ve kendisini bu kadar iyi ifade edebildiğini görünce bi garip hissettim. hakikaten de bir üstead en son live 8 te izlerken tüylerim diken diken oldu o yaşına rağmen gençlere taş çıkartan bi performans sergiledi. ayrıca 001 nolu strat da onda yanılmıyorsam ona da bu yakışır

Yorum

Ya hazır muhabbet David Gilmour'dan çıkmışken birisi bana şu Pink Floyd the wall-1982 isimli film hakkında bilgi verebilirmi?
              Şimdiden teşekkürler...

Yorum

The Wall'daki şarkılardan oluşan, The Wall2daki olayın anlatıldığı Alan Parker'ın çektiği, Bob Geldof'un başrolünü oynadığı (live 8'den hatırlayacaksınız, kendisi bu orgnizasyonu düzenleyen kişidir) bir filmdir. "mother"ın farklı bir yorumu vardır, ancak "the show must go on" ve "hey you" yoktur. "ın the flesh" parçalarını bob geldf söyler. ayrıca albümde olmayan, daha sonradan "the final cut"ın yeni basımına eklenmiş "when the tigers brooke free" (isim yanlış olabilir, kusura bakmayınız!!!) pRÇaı bulunmaktadır. "Pink Floyd dinliyorum" diyen birinin mutlaka izlemesi gereken bir filmdir.

Yorum

duvardaki kukla'ya ek olarak, what shall we do parçası da vardır filmde. Albümde yoktur bu, Mahmut abi söyleseydin gönderirdim ben sana The Wall filmini..

David Gilmour, geçenlerde BBC kanalındaydı, muhteşem stüdyo/tekne karışımı ev, ofis, çalışma alanını gösteriyordu. İzlemek isteyenler :

Allah sağlık ve uzun ömür versin kendisine, çakı gibi adam maşallah...

Yorum

Verdigin linki izledim.Ne diyecegim bilmiyorum.
                    Adam nirvana'ya ulasmis besbelli.
                    Her muzisyenin hayali olabilecek bir ev.Dunyaya adini kazimis bir grup.
                    E daha ne olsun...

Yorum

David Gilmour ayık kafayla dinlendiğinde insanı sarhoş eden bir gitarist. Ayrıca vokalide mükemmel bence. Fearless te koparmış olayı zaten..Dört dörtlük bi insan kendisi...David Gilmour-ın Concert dvd sini dinlerken meditasyon yapıyor insan.. Fransızca söylediği bi şarkı var o dvd de ki o vokali gerçekten çok iyi.. Daha yazılacak bir sürü şay var tabi ama işte...

Yorum

arkadaslar merhabalar,
                        internette ve de sehirde cilginlar gibi david gilmour in concert dvd sini ariyorum fakat hicbir yerde yok. gordugum kadariyla bircogunuz bu onemli parcaya sahipsiniz. ben ankaradayim. ve ben de bu dvd ye nasil ulasabilirim?

Yorum

Amazon.com'dan DVD alabilirsin.. Daha önce almıştım, hiçbir sorunla karşılaşmadım ama en az 2 DVD alırsan uygun fiyata gelir, tek dvd pek mantıklı değil. Böyle ürünlerin orjinal alınması taraftarıyım, zira paketi açmak, içeriğini okumak, incelemek hakkaten heyecan verici. Eğer Orjinal DVD'ye verecek param yok diyorsan www.okeania.net adresinde sipariş verebilirsin.

Yorum

Bende kesinlikle orjinal alınmasından yanayım.. David Gilmour konser görüntülerinin yanısıra evde, sahnedeki koroyla olan çalışmalrının ve sanırım kendi evinde Shakespeare'in Sonnet 18 adlı bestesini seslendirdiği görüntülerde var. O anda işte David Gilmour'un vokalinin, insanı büyüleyen gitar soloları kadar eetkileyici olduğuna tanık oluyorsunuz.. Bambaşka bir insan o...

Yorum

ben şöylece bi özetliyim adam gençliğinde acccayip ötesi yakışıklıymış gruptan öncede mankenmiş bu doğruhala tonları çok çok çok zor elde edilen bir gitarist dünyanın en iyi 5 gitaristlerinden bana göre en iyi hala o yıllarda efekti ilk kullanan kişi syd den sonra pink floyd ta elektrik akustik gitarist ne yazıkki syd öldü ve grup dağıldı buda remi sitesi daha çok bilgi edinmek istiyenlere en basitinden adam gitarı klavye gibi çalıyo ya
                              http://www.gilmourish.com/ türkiyeye bi gelse

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X