Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gomalak

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Vallaha bende inceledim ama tam olarak çözemedim olayı komşu, bir nevi toz pigment yapma yöntemi gibi görünüyor, ancak sakin kafayla yavaş yavaş inceleyerek okumak lazım anlayabilmek için.

Yorum

Başka bir yöntem daha var daha fazla boya elde edilebiliyor bunda....

Yorum

Çok uğraşlıymış buda, bir sürü de kimyasal var, gözüm yemedi açıkcası, Rubio'nun metod daha güzel ve basite benziyor, ancak bir anlayabilsem.

Yorum

keman temizliği ve bakımı ( gomalak veya yağ cila) için kullanabileceğimiz bir tarif var mı? ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum

100 gr alkol içerisine 10 gr gomalak 5 gram benzoin 5 gr lavanta yağı.

Yorum

alkolün temizlik için zaralı olduğu söyleniyor. sadece terebentin kullansam olur mu?

Yorum

Neden zararlıymış, bu soruyu bunu söyleyenlere sormalısın bence komşu. Sana verdiğim tarif şu anda İtalyanın Cremonadaki uluslararası Stradivari Keman Yapım Okulunun baş hocası profesör Stefano Conia'nın verdiği formülasyondur.

Yorum

alkol gomalak çözücüsü, bu kemanın cilasını sökmez mi. ayrıca verdiğiniz tarifde gomalak da var, bu da yeni bir katman oluşturacaktır. ben sadece reçine ve diğer kirlerden temizlemek, parlak bir görüntü oluşturmak istiyorum. piyasada viol gibi ürünler var fakat çok az ve pahalı. buna muadil bir çözüm arıyorum.ilgi için teşekkürler

Yorum

Bu yazan tarifi tamponla uygulamayacaksın ki bir kat oluştursun. Temiz pamuklu bir bezi çok az nemlendireceksin bu karışımla, bezi de bastırmadan hafifçe uygulayacaksın. Bu sayede yüzeyi aydı anda temizleyip parlatırsın. Yeni bir katman oluşmaşı için karışımı çok bol alman ve bezi tampon haline getirerek uygulaman gerekiyor. Bununla beraber sadece alkol ile de temizlik yapılabilir ama biraz el tecrübesi gerektirmekte.

Yorum

bende kemana gomalak atmak için biraz ispirto ve yemek kasığı kadar gomal birazda saf zeytin yağ kullanıyorum ve temiz ya da eski bir atletle sürüyorum sizden ricam kemana eskitme rengi nasıl atabiliriz yani ceviz renginin acığını yapmak istiyorum aktarcılardan ne almak ne tür mazeme istemek ğerekiyor yardım edrseniz arkaşlar sevinirim kemanıma kendim istediğim boyayı atmak istiyorum tabikide kemanda boya sökmeyi biliyom temizlemeyi biliyorum ama boya atmayı eskitme renği atmayı bilmiyuorum yardım ederseniz sevinirim

Düzenleyen - cabbarantep on 19/10/2008 17:29:14

Yorum

öncelikle merhaba
                        akustik enst.lar için önermişsiniz ama acaba renkli gomalak elektro gitar için uygun olur mu ?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                        X