Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Floyd rose'u en iyi kullanan gitarist

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

İnceleme Floyd rose'u en iyi kullanan gitarist

Arkadaşlar sizce floyd rose'u en iyi kullanan gitarist kim?
    Bence dimebag
    Son güncelleyen REMEMBER; 10-12-2009, 19:43.

tremolo kolundan bahsediyorsun sen

Yorum

hayır floyd rose tremolo kolsuzda kullanılabilir tremolo kolu kullanma floyd roseun içine girer floyd rose'un birsürü değişik kullanım şekli vardır
      Son güncelleyen REMEMBER; 10-12-2009, 19:43.

Yorum

abi bir açıklar mısın bari nasıl kullanıyor tremolo kolsuz bende öğreniyim.

Yorum

floydrose köprülü gitarların köprüleri oynaktır sen el yordamıyla da gerdirip gevşetebilirsin tremolo kolsuz gerdirme olayı daha avantajlıdır kolu tutman gerekmediği için için elin tellerden uzaklaşmaz ve daha rahat çalarsın.
          Son güncelleyen REMEMBER; 10-12-2009, 19:44.

Yorum

Whammy bar olmadan floyd rose türü sistemlerden çok verim alınamamakla birlikte bu kolu en güzel kullananlara örnek olarak Steve Vai ve Joe Satriani verilebilir. Bar kullanmadan kullanılan floyd rose sistemlerde köprü tek yön kullanılmış olur Vİntage tremolo sistemlerin ters yönlüsü gibi düşünebiliriz.

Gelelim başlığın amacına En iyi kim kullanır bu mereti? Bence Steve Vai

Yorum

Kolsuz floyd rose u kullanırsan ancak sesi inceltebilirsin o da floyd roseu tamı tamına kullanmış olmazsın. elle biraz zor şekilde gevşete de bilirsin de o pratik olmaz pek. kol zaten bunun için yapılmış elle yapmaya ne gerek var.

Yorum

ben zaten gererken daha rahat olur diyorum farkettiysen ve tremolo kolsuz daha iyidir demiyorum tremolo kolsuz gerdirmede daha kolay yazdım konu gene tartışmaya gitmesin lütfen

Yorum

arkadaşlar konu sapıyor lütfen sadece gitaristleri yazın

Yorum

Tek cevabı olan bir soru olmuş bu Steve Vai

Yorum

Pantera-The Sleep şarkısının solosunu dinlemenizi tavsiye edebilirim.

Yorum

Steve amcanın herhangi bir parçasını dinlemenizi tavsiye ederim

Yorum

Onu zaten herkes dinler de alternatif olsun diye söyledim.

Yorum

Bence de Steve Vai
                            Hatta Satriani'nin bir sözü var:
                            "Benim gibi çalabilirsiniz, Pat gibi çalabilirsiniz, istediginiz herkes gibi çalabilirsiniz, Steve haric.O sizin gitarda hayal edebileceğinizden de fazla numara bilir."

Yorum

vai olabilir=) Kesin ya ne olabiliri dimi Kesin kesin...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X