Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yamaha

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.Hem taka hem de WhisKy arkadaşım A2 önermiş, zaten benim de gözüm kaldı gitarın görünüşünde..Fakat Pasifica 412 V modeli de aklımı kurcalıyor. Yamaha Pacifica 412V TBL Elektro Gitar
    Yabancı sitelerde araştırdığım kadarıyla iyi puanlar almış.Klavye rahatlığını çok övüyorlar.Saydığım müzik türlerine de uygun olduğunu söylüyorlar.
    Bir de, A2 modeli için sırf hafif olması için pahalı bir teknoloji kullanımının gereksiz olduğunu söyleyenler de var tabi.Gerçi birçok kişinin işine yarar bence..Neyse sonuç olarak A2 bana biraz fazla profesyonel gelir mi? Sahneye çıkma durumum yok.Hobi olarak eşe dosta, arkadaşa çalarım en fazla. Ve belirttiğim gibi elektro gitara yeni gireceğim. Aklıma Pasifica 412 V modeli daha yatkın gibi..Sizce?

Yorum

maximof A2 de uygulanan teknolojiler sadece hafif olması için değil. Yamaha'nın sitesinden bakarsan ses tüpleri hakkında bilgi edinebilirsin. Gövdenin altında 3 adet ses tüpü var. Ev veya sahne farketmez, gitarıı her tür durum için kullanabilirsin. Maalesef bahsettiğin pacifica hakkında pek bilgim yok..

Unutmadan A2 nin sabit köprülü olması işini bayağı kolaylaştıracaktır..

Yorum

WhisKy; evet dediklerin doğru da, klavyesinin rahatlığı çok önemli benim için.Deneyemedim A2 yi.Deneyeceğim en yakın zamanda.Pasifica modellerinden denediklerim çok rahattı.Benim akustik F310 dan sonra çok rahat geldi klavyesi.O yüzden aklım Pasifica 412 V'de.Neyse artık 2 tanesini de denerim karar veririm.Aralarında çok uçuk fiyat farkı yok neyseki.Peşinde olabilecek bir indirimle kapatırım farkı.Teşekkürler yardımlarınız için.Haftaya inşallah tercihimi yapıp, överim gitarımı

Yorum

yalnız a2 yerine bence ağacı sağlam normal bi gitar almak daha akıllıca o paraya

Yorum

Ağacı sağlam derken neyi kastettin acaba?

Yorum

...gövde çok hafif ağaçtan sandviç sistemi ile 3 tabakadan yapılmış...
              belli ki gövde ağaç değil ve sana normal gitar gibi tonları veremiyecek.bunun için zaten ses tüpü denilen özellikleri eklemişler fakat bunlar bozulursa tamir edebilecek pek az lüthier fln bulunur diye düşünüyorum.sonuçta çok az kullanılan bir teknoloji.bu paraya da ağacı iyi türden bir şey alabilirsin ve buna kaliteli manyetik takarak gerçekten çok iyi sonuçlar alabilirsin.örn benim gitarın pacifica 112 mi ne.ağacı alder yani stratın orjinal gövde ağacı.buna iyi manyetikler takarak çok iyi sonuçlar alabileceğimi düşünüyorum.

Yorum

İçinde bulunan ses tüpleri öyle bozulacak şeyler değil. Gövde bildiğimiz ağaç, fakat iki farklı çeşitte. Orta tabaka daha hafif alt ve üst tabakalar daha ağır ağaçtan imal edilmiş. Maalesef manyetik takarak alt düzey bir gitarı çok üst düzey seviyelere çekmek ise neredeyse imkansız. A2 modeli, tamamen farklı bir gitar. Alıp bir süre çalıp satmak yerine devamlı el altında bulundurulabilecek bir gitardır.

Yorum

şu an itibariyle yarın gelmek üzere bir yamaha rgx320fz sipariş ettim sizce güzel bi seçim mi yorumlarınızı beklyiorum...

Yorum

Ben de haftalarca Pacifica ve Yamaha'nın diğer gitarlarına yoğunlaşmışken, sonunda Cort M520 aldım.***, nereden nereye Gür Müzik'ten aldım. Ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; bütçe bakımından pahalı gitarlara bakamayan arkadaşlara öneriyorum. Ama çok ucuz bir amfi ile değil tabiki. Bütçem, yeni elektro gitara başlayacak biri için gayet yeterliydi ama, son zamanlarda iyice düşürmek zorunda kaldım. Cort'ta karar kıldım ve şu an itibariyle memnunum. Tonları gayet tatmin etti beni. Klavyesi rahat. Görünüş olarak da çok hoş. Ama biraz ağır. Sanırım maun kasadan kaynaklanıyormuş. Gitarın bir artı yönü daha var; üzerinde "coil tap" sistemi kullanılmış; açıldığında single, kapandığında humbucker devreye giriyor. Her türlü müziğe (çok çok sert olmamak kaydıyla) yatkın. Üzerine bir de iyi ve yerinde ekipmanlar kullanılırsa, kaliteli bir processor gibi, çok daha iyi sonuçlar alınabilir.

-mrenace arkadaşım almışsındır şu zamana kadar gitarını. Nasıl memnun kaldın mı? Yamahaları araştırırken en çok duyduğum laf; "Yamahalar kendi kalitesinin ötesinde fiyata sahiptir abi" oldu. Senin gitar sanırım biraz daha pahalı bir gitar. Umarım istediğin gibi çıkmıştır. Param olursa mutlaka Pacifica'nın 612CPJ modelini (model isminden aklımda kalan ) almak istiyorum. Aklım kaldı Yamalarda

Düzenleyen - maximof on 10/07/2007 23:43:24

Yorum

@maximof şu ana kdr az kullanmama rağmen benim beklentimin üstünde bi gitar... ki zaten bi yamaha dan da bunu bekleriz oılması gereken budur diye düşünüyorum çünkü yamaha sadece yılların markası olmasıyla kendisini üste cıkarır ama eminim ki eğer yamaha yerine cort ya da ibanez alsaydım bu gitarda aklım kalacaktı...

Yalnız "Yamahalar kendi kalitesinin ötesinde fiyata sahiptir abi" lafından cıkardığım yamahaların kalitesinin gerektirdiği fiyatın üstünde satıldığı. Doğru mu anladım

Yorum

Evet aynen öyle
                        Çünkü; Yamaha'nın giriş gitarı bile 400 YTL nin üzerinde. Ama Pasifica serisinin üst modelleri hakikaten verdiğin parayı hak ediyor. Ve yüksek modelleri kullanan sayısız ünlü var. Scorpions sanırım buna dahil.
                        Bir de aklıma gelmişken, Ankara Zuhal Müzik'te dediğim Pacifica 612CPJ modeli 500 Euroya satıştaydı. Normal fiyatı 750-800 Euro civarında. İlgilenenlere duyurulur

Yorum

Ben de rgx320 veya 520 almayi dusunuyorum bilgisi olan varsa paylassin lutfen

Yorum

slm gerçekten yamaha dünyaca ünlü bir gitar markası bu modelde fena diil ama benim tavsiyem
                            YAMAHA RGX A2 kesinlikle ses olsun şıklık olsun mükemmel fiyat olara biraz daha pahalı ama kesinlikle
                            harika birşey saygılarımla

Yorum

özellikleri iyiymiş. pasifica serisini sewiorum ! =)

Yorum

Yamaha GFX 520DZ bu gitardan gayet memnunum. Yamaha ile ilgilenen arkadaşlara öneririm. Bu rengi bulmak çok zor yalnız. Siyah ve gri beyazımsı tonları var genellikle. Bir de 520 serisinin fz si var arasindaki fark fz de mandal yok dz de var.Gitar Taiwan malı ve henüz bir sorun ile karşılaşmadım, sanırım Japon bulmak biraz zor.

Farkettiğim bir konu da yamaha kullanan insanlar daha az sanırım. Onu da fiyatlarından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Malum açılışı 400 küsür ytl ile yapıyorlar

Kolay gelsin sizlere.

Düzenleyen - msecure on 19/01/2008 11:10:56

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X