Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yamaha

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Zaten sabit değilmi?

Yorum

500 ytl le lik bir gitar için tasarımı güzel daha iyileride var tabi ama arkadaşın kendi zevki

Yorum

Zaten sabit değilmi?
        ben yazdıktan sonra yeni oldu sanırım
        (**** hep öyleydi ben farketmedim )

Yorum

aghatis gövdeli gitar almayalım mümkünse. 120s var kızılağaç gövdeli. o güzel bir gitar. 2 humbucker olması sorun çıkarmazsa sana ona bi bakmalısın bence.
          Ya bende Kızılağacın ingilizcesi Agathis dir heralde diyordum değilmiş 112J modelleri ve senin dediğin modeller Kızılağaç gövdeli ..Yani kızılağaç daha mı iyi.?? Nye o zaman bu biraz daha pahalı

Yorum

Pahalı olan herşey daha iyi değildir Gerçek ahşap daha mutlu sonlara tevzii eder soundu

Yorum

ya benim aldıım gitar alder gövdeymiş bu agathis.nese iyi yapmışım.ne de olsa stratla aynı gövde ağacı.

Yorum

Pahalı olan herşey daha iyi değildir Gerçek ahşap daha mutlu sonlara tevzii eder soundu
                Haklısın en iyi gidip denemek ..Herkese güzel gelen bi sound belki benim hoşuma gitmeyecek ne malum

Yorum

Hepimizin özlediği sesleri çıkartabilmemiz dileğiyle....

Yorum

Yamahanın üretimi Çine geçti
                    Yamaha'nın bütün üretimi Çin'de değil. Amerika, Japonya, Tayvan, Kore ve Çin'de üretim yapıyorlar. Amerika bulmak çok zor çünkü Custom Shop fabrikasından çıkma gitarlar ve sadece endorserlik yaptıkları sanatçılara tedarik ediyorlar.

Yorum

Gördüğüm gitarların arkasında yamaha comp. kontrolünde çinde üretilmiştir yazıyordu. 5 gitarda da Çin yazıyordu. (rgx ve pasifika modellerinde gitarlardı) Japon, Tayvan, Kore hiç görmedim.. Hatırladığım kadarıyla Japon üretimi durdurulmuştu. Amerika da Custom üretiyor olabilirler.

Yorum

yamahanın custom u varsa nasıl birşeydir acaba bilgisi olna varmı ya da link verebilecek kişi

Yorum

Gördüğüm gitarların arkasında yamaha comp. kontrolünde çinde üretilmiştir yazıyordu. 5 gitarda da Çin yazıyordu. (rgx ve pasifika modellerinde gitarlardı) Japon, Tayvan, Kore hiç görmedim.. Hatırladığım kadarıyla Japon üretimi durdurulmuştu. Amerika da Custom üretiyor olabilirler.
                          İlk Yamaha gitarım RGX220DZ, Çin üretimiydi. Sonradan aldığım RGXA2, Tayvan üretimi. Ondan sonra aldığım AES520D6 modeli Kore, en son aldığım MS1511 Mike Stern Signature modeli ise Japon üretimi. Dediğim gibi ABD Custom Shop bulmak zor. Bir de Image Custom Shop modeli denilen bir şey var, sanırım onlar da İngiltere modeli, onu bulmak daha da zor.

Yorum

Arkadaşlar selamlar herkese..Bu aralar elektro almayı planlıyorum..800 lira bütçem var ve bu bütçede alınabilecek en iyi Yamaha hangisidir sizce? Bugün Ankara'da 15'e yakın mağaza gezdim ve en çok Yamahaları beğendim.Klavyeleri çok kullnışlı ve çok rahat..Ses olarak genelde biraz daha yumuşak tonlu gitarları denedim.Ve bir çoğunu beğendim.Fakat daha 4 aydır çalıyorum ve aradaki farkları elbette bilemem.O yüzden haftaya kadar seçim yapmamda yardımcı olursanız sevinirim.
                            Yamaha RGX 520DZ modeli sizce nasıl?
                            Yamaha RGX-A2 modeli ise çok şık bence.
                            Yamaha AES 420 modelini de beğeniyorum

Bunlardan, ya da sizin deneyip sevdikleriniz arasında 800 liraya kadar tavsiye edeceğiniz gitarlar nelerdir? Tür olarak; pop-rock, klasik rock, rock birazda (azıcık ) hard rock yapmak istiyorum..Şimdiden teşekkürler..

Düzenleyen - maximof on 28/06/2007 21:07:26

Yorum

Tabii ki de A2 modeli. O kadar Yamaha gitar arasından, Japon modeller hariç, alınabilecek en iyi gitarlardan bir tanesidir. Bununla birlikte AES520D6 modeline de bakmanı öneririm.

Yorum

"pop-rock, klasik rock, rock birazda (azıcık ) hard rock yapmak istiyorum" demişsin.. RGX A2 üzerindeki Alnicho manyetikler ve çeşitli teknolojik donanımlar istediğin sound'u sana sağlayacaktır. Bunlar arasından A2'yi öneriyorum..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X