Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez S serisi hakkında

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Burak2050 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi geçen s470'i denedim gerçekten dehşet aletti. Kullanılan malzemeler kaliteli, köprüsü kaliteli, sustain çok iyi aslında tam aradığım gitar ve gövdeside incecik. Bütçeyi düzelteyim bir s470 almayı planlıyorum.
    s470 cidden çok güzel ama ben asıl o gitarın prestige modelini merak ediyorum.

Yorum

Prestige modelleri daha da incedir, hız konusunda son noktadır Her tarafından kalite akar böyle gitarın.

Yorum

Prestige modelleri anlatılmaz yaşanır. Eğer s470 güzelse prestige modelleri nasıldır kimbilir. Denemek istemiyorum biliyorum denersem aklım kalacak. Ama bütçen yetiyorsa s prestige al ömrün boyunca kullanırsın. Eğer yetmiyorsa s470 gibi bir gitar bile rahatlıkla işini görecektir. Ayrıca gitar 22 perde olduğu için sapı diğer gitarlara oranla daha kısa bu sebeple kolunu fazla uzatmadan rahatlıkla ilk perdelere yetişiyorsun daha kolay bir çalım sağlıyor. Benim için çok önemli bir özellik bu.

Yorum

Burak2050 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Prestige modelleri anlatılmaz yaşanır. Eğer s470 güzelse prestige modelleri nasıldır kimbilir. Denemek istemiyorum biliyorum denersem aklım kalacak. Ama bütçen yetiyorsa s prestige al ömrün boyunca kullanırsın. Eğer yetmiyorsa s470 gibi bir gitar bile rahatlıkla işini görecektir. Ayrıca gitar 22 perde olduğu için sapı diğer gitarlara oranla daha kısa bu sebeple kolunu fazla uzatmadan rahatlıkla ilk perdelere yetişiyorsun daha kolay bir çalım sağlıyor. Benim için çok önemli bir özellik bu.
          Yok, alamam. Ben S470'i almak için çok uğraştım. Bu yüzden Prestige benim için uzuun bir süre pahalı bir gizem ve güzel hayal olarak kalacak.

Yorum

Ya bir şey soracağım.Benmde s470'im var çok şükür ama manyetiklerini seymour duncan blackouts setiyle deiğştirmeyi planlıyorum...Tarzım kimi zaman malmsteen kimi zaman metallica...Sizce uyarmı bu manyetikler...

Yorum

gitar çalmaya yeni başladım ve geçen hafta İBANEZ S5470 satın aldım. japon üretimi. ses, duruş, tremolo harika. kesinlikle tavsiye ederim. araştırdım hep olumlu cevaplar aldım.

Yorum

girays isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                gitar çalmaya yeni başladım ve geçen hafta İBANEZ S5470 satın aldım. japon üretimi. ses, duruş, tremolo harika. kesinlikle tavsiye ederim. araştırdım hep olumlu cevaplar aldım.
                S5470'de çok güzel gitar birşey demem ama.

5470'le aynı fiyat neredeyse biraz daha ekleyip Js alırım.
                Ibanez JS1200 CA-Candy Apple Elektro Gitar

Yorum

bende İbanez S520EX modeli var tam bir canavar olduğunu söyleyebilirim götürdüğüm luthierler gitarıma f-16 diyorlar

Yorum

lanner isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    bende İbanez S520EX modeli var tam bir canavar olduğunu söyleyebilirim götürdüğüm luthierler gitarıma f-16 diyorlar
                    Bendede s520ex var.Cidden çok iyi gitar.Rahatlık,kasa,ton...Rengide ayrı bi güzel Pek görmedim aynısından.

Yorum

arkadaşlar ben rg2550 almayı düşünüyordum ama bugün gitar hocam bırak rg serisini s lere bak dedi.kore veya endonezya istemiyorum.2-2,5 milyar bütçem var.şu an blues,rock çalıyorum ama ilerde metal de çalabilirim.sizce rg2550 mi almalı yoksa s5470 serilerinden birini mi almalı?bi de anlam veremedim bir sürü s5470 var bw, f falan.bunlar ne anlama geliyor açıklayabilrmisiniz?

Yorum

ya bende de bir tane s470dxqm var. şundan:
                        2 sene önce almıştım çok çalamadım hatta son bir sene evde kaldı, 1 sene sonra bir açtım çantayı, kulakları falan kararmış gibime geldi, önceden de metalik girydi ama beyaza daha yakındı sanki. aynı bozulma ses, tonu ayarlayan tuşlarda da var. bunu geçirebilir miyiz? parlatabilir miyiz? yoksa yapacak bir şey yok mudur?

Yorum

Arkadaşlar herkes s470 konusunun üzerinde durmuş ancak s570 konuşulmamış o nasıl bir gitardır yardımcı olursanız sevinirim

Yorum

2 yıldır s520Ex kullanıyorum.Klavyesi çok rahat , insan eline aldığında bir rahatlama geliyor diyebilirim Çok profesyonel bir gitar değil. Floyd-rose kısmı için konuşacağım.Aldıktan 1 yıl sonra floyd-rosede arıza meydana geldi.Tremolonu taktığımız yer(adını gerçekten bilmiyorum ) kırıldı.Yani sallanmaya başladı.Uzun kullanımda ufak tefek akort kaçırma sorunu var diyebilirim.Belki benim enstrumanım istisnaydı , fabrikadan kötü çıktı bilmiyorum Yine de memnunum canım gitarımdan,hayatım boyunca satmayacağım kadar tatlı bir gitar.

Yorum

Ben Rg 1570 alacak kadar para biriktirdim fakat s770 de aklım kaldı şekli çok hoşuma gitti. Acaba s770 alıp biraz emekle modifiye edip onu mu kullanayım? Yoksa Rg1570 mi alayım. Alacağım gitarın beni profesyonel olana kadar pub barlarda idare etmesini istiyorum.

Yorum

Selam,

Ben Ibanez s520 ex almayı düşünüyorum da, acaba bu gitar death metal yapmak için uygun mudur?
                                Standart B gibi düşük akort düzeneklerini kaldırabilir mi? Bir de kasa ve klavyesi çok ince, sert tonlar almada ve sustain'de bir sorun olur mu acaba?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X