Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hangi basslar iyidir?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• NoExit45
    replied
    Acepro yu tek geçerim :P

Yorum bırak:

• dr.yed
    replied
    bu ikisi arasından seçim yapmak istiosan ibanez K5 al bence. ama tel aralığı 16.5 mm dikkat etmişsindir umarım. ben birde ibanezin BTB 475 ine bak derim hem daha hesaplı hemde cok güzel tonu var tel aralığıda 19 mm. yaptığın müziğede gider...
    buarada bence en iyi bass gibson thunderbird...

Yorum bırak:

• TuRaPe
    replied
    slasher boy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ben bişey sorucam Benim arkdasım riken bekır nasıl yazılıyor bılmıyorum ondan aldı 75 model 2000 tlye sizce kazık yemısmı yekpare ama sey 75 model yha 30+ küsür yıl gectı saglammıdır acaba ? siz bilirsiniz bascınız ne de olsa

Rickenbacker karakterli ve nitelikli baslar üreten bir firma, Aslında çok iyi fiyata almış arkadaşın 4000 serisinden sanırım, tabi bas iyi kondüsyonda ise gerçekten pişman olmayacağı bir gitar.

Neyse, ben Warwick Streamer Stage I severim yıllardır da isterim.

Yorum bırak:

• Pointless
    replied
    Bende benzeri bir soru sormak istiyorum grubumla black ve death metal çalıyoruz. Sizce ibanez K5 mi almalıyım yoksa LTD TA-200 mü hangisi tarzıma daha uygun lütfen yardımcı olun.

Yorum bırak:

• slasher boy
    replied
    He bu arada Cliff Burton'a ve For Whom The Bell Tools daki solosuna hayranım.

Yorum bırak:

• slasher boy
    replied
    Beyler ben bişey sorucam Benim arkdasım riken bekır nasıl yazılıyor bılmıyorum ondan aldı 75 model 2000 tlye sizce kazık yemısmı yekpare ama sey 75 model yha 30+ küsür yıl gectı saglammıdır acaba ? siz bilirsiniz bascınız ne de olsa

Yorum bırak:

• Metalli Head
    replied
    Shemale isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi basslar iyidir diye birşey yoktur.
    Önce hangi ton aralığından bahsettiğin söylemeniz gerek. Kimisi çok parlak, kimisi çok kapalı tonlar sever.
    Bir çok gitar üretimi yapan firmanın uzmanlık alanı belli ton kalıpları üzerindedir.
    Fender, KenSmith, Fodera, Sadovsky farklı tonlarda çok kaliteli üretim yapan firmalar diyebiliriz.
    İyi olması için markada olmasınada gerek yok.
    Doğru ağaç, manyetik, köprü ile el yapımı ürünlerde bu markalar kadar iyi yapılabilir.
    En son olarak söyliyeyim.
    Bunların arasından en iyi hangisi sorarsanız; sevdiğiniz tonu veren bass en iyisidir derim.
    o nick ne *** ya

Yorum bırak:

• Shemale
    replied
    Hangi basslar iyidir diye birşey yoktur.
    Önce hangi ton aralığından bahsettiğin söylemeniz gerek. Kimisi çok parlak, kimisi çok kapalı tonlar sever.
    Bir çok gitar üretimi yapan firmanın uzmanlık alanı belli ton kalıpları üzerindedir.
    Fender, KenSmith, Fodera, Sadovsky farklı tonlarda çok kaliteli üretim yapan firmalar diyebiliriz.
    İyi olması için markada olmasınada gerek yok.
    Doğru ağaç, manyetik, köprü ile el yapımı ürünlerde bu markalar kadar iyi yapılabilir.
    En son olarak söyliyeyim.
    Bunların arasından en iyi hangisi sorarsanız; sevdiğiniz tonu veren bass en iyisidir derim.

Yorum bırak:

• sokak gitaristi
    replied
    türk yapımlarına kanım ısınamadı benim

Yorum bırak:

• h.mert
    replied
    arkadaşlar türk yapımı olan gitarlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yorum bırak:

• gevsek
    replied
    tipitina isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    türk milletinde bir kanı vardır, "pahallıysa iyidir" gibi. o yüzden her yerde kazıklanırlar. bu amatör müzik camiası için de geçerlidir, bunu da endüstri gayet iyi kullanır.

ben bugün piyasada, herhangi bir tarzın ortalama "iyi"si için bir alt limit verdim. 1000 tl'lık gitar ile 3000 tl'lık gitar arasında fark vardır. lakin bu fark bazen ters yönde de seyreder. bilmek lazım.
    öncelikle yazılanı anlamak ondan sonra cevap vermek gerekli diye düşündüğünü belirtmişsin ama pek uygulamamışsın.
    benim yukarıda söylemek istediğim arkadaşların orada bol keseden yazdıkları gitarların fiyatlarını aşağı yukarı belirtmekti.bende biliyorum özellikle 2000 yılından sonra amerikan fender basslarda kalite düşüşü yaşandığını özellikle şu son günlerde eğer biraz araştırısak 0 amerikan üretimi fender basstan daha iyi bir 2. el meksika üretimi fender bass bulabiliriz ki aralarında çok bariz bir fiyat farkı bulunuyor...:beer:

Yorum bırak:

• tipitina
    replied
    gevsek isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde tipitina arkadaşımız iyi bir bass gitar sahibi olmak istiyorsak 1000tl gibi bir miktarı gözden çıkarmamız gerekli demiş.yukarıda yazılan gitarların çoğunun ikinci eli 1500-3000 arası değişiyor.bunu belirtmek isterim...
    türk milletinde bir kanı vardır, "pahallıysa iyidir" gibi. o yüzden her yerde kazıklanırlar. bu amatör müzik camiası için de geçerlidir, bunu da endüstri gayet iyi kullanır.

ben bugün piyasada, herhangi bir tarzın ortalama "iyi"si için bir alt limit verdim. 1000 tl'lık gitar ile 3000 tl'lık gitar arasında fark vardır. lakin bu fark bazen ters yönde de seyreder. bilmek lazım.

Yorum bırak:

• olgacxx
    replied
    gevsek isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kişiye göre cevabı değişen bu sorunun en iyi cevabı; el yapımı basslar olur.Çünkü bir lüthiere bass yaptırırken isteklerinizi belirtirsiniz oda sizin isteklerinizi karşıyalacak bir bass gitar yapar.o bass da sizin için fender gibi musicman gibi markaların basslarından çok daha iyi olur.Çünkü direk sizin isteklerinizi karşılayan bir basstır.
    Birde tipitina arkadaşımız iyi bir bass gitar sahibi olmak istiyorsak 1000tl gibi bir miktarı gözden çıkarmamız gerekli demiş.yukarıda yazılan gitarların çoğunun ikinci eli 1500-3000 arası değişiyor.bunu belirtmek isterim...

Kısmen arkadaş haklı

Yorum bırak:

• gevsek
    replied
    Bence kişiye göre cevabı değişen bu sorunun en iyi cevabı; el yapımı basslar olur.Çünkü bir lüthiere bass yaptırırken isteklerinizi belirtirsiniz oda sizin isteklerinizi karşıyalacak bir bass gitar yapar.o bass da sizin için fender gibi musicman gibi markaların basslarından çok daha iyi olur.Çünkü direk sizin isteklerinizi karşılayan bir basstır.

Yorum bırak:

• tipitina
    replied
    "hangi baslar iyidir?" sorusunun yanıtı hem vardır hem yoktur.

hangi baslar iyidir sorusunun yanıtı vardır; kendisini yıllarla kanıtlamış kimi markalar vardır. bunları alır, iki de modelini aradan seçer, "bunlar iyidir" dersin. genelde yapılan budur.

öte yandan hangi baslar iyidir sorusunun yanıtı yoktur; bu soru da yanıtı da aslında sübjektiftir. gövde, klavye, manyetikler, tonlar gibi bir yığın öznel nosyon önüne dizilir "iyi gitar" dediğin zaman. kime göre, neye göre? sana göre. ne istediğine göre. fender jazz-bass denilmiş burada sürekli ama en basitinden, precision manyetikler herkesin gereksinimini karşılar mı, ya da büyük bir gövde herkesin tercihi mi olur? benim olmaz mesela.. dolayısıyla iyi bas sorusunun yanıtı, sahibinin tercihlerindedir. konuyu açar, nitelikleri sıralarsan, ona göre isabetli tercih şansı yükselir.

ama tercihin ne olursa olsun, kriterlerin neye göre sıralanırsa sıralansın, "iyi bas gitar" sahibi olmak istiyorsan bugünün parasıyla 1000 lira civarında bir rakamı gözden çıkartman lazım. onun altındaki her şey, her ne tarz olursa olsun, onların "iyi" olanlarının bir alt sınıfında kalacaktır.

Yorum bırak:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
X