Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klasikten sonra elektro mu yoksa direk elektro mu?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Klasikten sonra elektro mu yoksa direk elektro mu?

arkadaslar sitenizin yeni uyelerindenim..herkez istedigi muzik tarzına uygun gitar calmalıdır diyorsunuz.. bnde buna karsılık elektro gitar kursu almaya karar verdim.. kurs yerine gittikten sonra ise klasik gitarı yeteri kadar(cok iyi bi şekilde) calmadan elektro gitara gecrmediklerini kursunuda vermedklerini solediler.. gercekten cok uzuldum ve hayal kırıklıgına ugradım.. iz daha yararlı oluyor insan istedii muzik tarzına uygun calmalı diyorsunuz onlar ise klasige zorluyor insanı..hem bole olunca insanda istekte olmuyor.. bn klasik muzik calmak istemiorum metallica manowar nirvana led zeppelin calmak istiyorum... sizce ne yapmalıyım ? bi elektro alıp kendi kndime geliştirebilirmiim yoksa bu kurs sacmalıgına gitmelimiyim?

Düzenleyen - kromozom74 on 17/07/2006 13:42:24

kardeş ben sana şu kadarını söliyim.. çırak olmadan usta olamazsın ...

Yorum

yani ne demek oluyor kakaolu ablacım o? :P yani klaskle mi baslamalıım sana gore?

Yorum

Klasik gitar çal derken; Sana klasik müzik öğretme niyetleri olmaması gerekiyor.Sonuçta Gitar için temel bir altyapı oluşturmalısın.Hem nota bilgisi hemde teknik açıdan.Klasik gitarda belli bir seviyeye geldikten, gitarı biraz kavradıktan sonra geçiş yapabilirsin.Direk elektro çalmak nispeten zor olabilir gibi geliyor bana.Çünkü teller çelik, ve teller arası mesafe çok yakın.Eğitilmemiş parmaklar için kavraması daha güç duruma gelebilir.Elektro temel tekniklerini uygulamak açısından da Klasik gitarı yüzeysel olarak çalmak çok yararlı olacaktır.
        Sen yine istediğin müzik tarzını zamanı geldiğinde yapabilirsin.Fakat müzikte aceleci olmaya gelmez.Sabrettikçe ; beğenmesen bile doğru yolda gittikçe sonuçlarını alacaksın.

Bu arada konu içeriğinle ilgili bir başlık düzenlersen iyi olur..

Saygılar.

Yorum

bi dahakine başlıım daa duzgun olacaktır uyardıınız için saolun. tafsiyeleriniz içinde tesekkrler.. sanrım klasik gitardan baslıyorum hadi hayrlı olsun.. bşi daha sorıcam peki ortalama kaç ay veya kaç yılda elektroya geceblcek seviyeye gelrm??..yani elektroma kavusmama ne kadar zaman var.. bir de aranızda klasik calmadan elektroya baslıyanlar varmı onlara danısmak istiyorum ?

Düzenleyen - kromozom74 on 17/07/2006 12:59:58

Düzenleyen - kromozom74 on 17/07/2006 13:01:19

Yorum

arkadaslar sitenizin yeni uyelerindenim..herkez istedigi muzik tarzına uygun gitar calmalıdır diyorsunuz.. bnde buna karsılık elektro gitar kursu almaya karar verdim.. kurs yerine gittikten sonra ise klasik gitarı yeteri kadar(cok iyi bi şekilde) calmadan elektro gitara gecrmediklerini kursunuda vermedklerini solediler.. gercekten cok uzuldum ve hayal kırıklıgına ugradım.. iz daha yararlı oluyor insan istedii muzik tarzına uygun calmalı diyorsunuz onlar ise klasige zorluyor insanı..hem bole olunca insanda istekte olmuyor.. bn klasik muzik calmak istemiorum metallica manowar nirvana led zeppelin calmak istiyorum... sizce ne yapmalıyım ? bi elektro alıp kendi kndime geliştirebilirmiim yoksa bu kurs sacmalıgına gitmelimiyim?
            Dostum bence en dorusu klasikle mutlaka bir deneyimin olmalı bende direk elektro almaya karar verdim ama sonra bişe bilmeden sıkılıp bir köşeye çeyiz gibi koyarım diye kalsik aldım şimdi azimle çalışıyorum ki elektro ya gçeyim

Yorum

Dostum bence en dorusu klasikle mutlaka bir deneyimin olmalı bende direk elektro almaya karar verdim ama sonra bişe bilmeden sıkılıp bir köşeye çeyiz gibi koyarım diye kalsik aldım şimdi azimle çalışıyorum ki elektro ya gçeyim
              evet bnde ole yapacağım artık ama ynede sitede klask calmadan elektro calan kmseler vardır herhalde.. ben onlara danısmak istiyorum.. gercekten klak calmamann eksikligini hissediyorlarmı? bde tahminen ne kadar surecek bu elkektro için uygun zaman?

Yorum

dostum siteye yeni gelmişsin belli bi konu hakkında küçük bir uyarı yapayım(biliyorum ama yapmak istiyorum) Türkçe'yi daha düzgün yazıp kullanırsan sevinirim günlerdir bunun tartışması yapılıyor istersen forum istek bölümüne bakabilirsin saygılarla....

Yorum

bundan sonra daha dikkatli olurum uyarın için sağol..

Yorum

bişey değil okudun mu? geçen konuşmaları...

Yorum

ben akustikle başlamıştım ama sen direk elektroyla başla çünkü ben keşke diyorum direk elektroyla başlasaydım...

Yorum

Bu konu neden iki başlık halinde devam ediyor?

Yorum

ben akustikle başlamıştım ama sen direk elektroyla başla çünkü ben keşke diyorum direk elektroyla başlasaydım...

Yorum

ya arkadaşlar elektro öğrenmek istiosan bence klasikten başlamamalısın ben o hataya düştüm çevremdeki diğer insanlar düşmedi şimidi miss gibi ikisinide çalıolar

Yorum

Elektro örenmek istiyorsan elektrodan başla

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X