Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bütçem 700-800 arası önerileriniz???

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Bütçem 700-800 arası önerileriniz???

Bütçem 700-800 tl arası. elektor gitara yeni başlıyorum.
    Bu fiyata hangi gitar+amfi yi almalıyım. Rock hardrock alternatif rock ile ilgileniyorum. Şimdiden teşekkürler

Konunuz uygun yere taşınmıştır. Lütfen daha dikkatli olunuz.
    Son güncelleyen pisikos94; 07-06-2009, 12:56.

Gitar olarak Squier Vintage Modified Tele olabilir.
    Squier Vintage Modified Telecaster Custom asasasa Black Maple Elektro Gitar

Ben olsam bunu alırdım.

Yorum

Evet arkadaşımın söylediği gitarın şeklini bende beğendim

Yorum

ya ben yeni olduğum için soruyorum bilmediğimden solo için uygundur dimi(biraz cahil işi oldu galiba ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp)

Yorum

onur520 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          ya ben yeni olduğum için soruyorum bilmediğimden solo için uygundur dimi(biraz cahil işi oldu galiba ama bilmemek değil öğrenmemek ayıp)
          Telecasterlar çalım olarak biraz daha zor yalnız, sapları stratlara göre daha kalın. Forumda arama yaparsan yorumları bulabilirsin telecasterlarla ilgili.

Senin tarzına uyacak gitarlar HSS olmalı bence, en uygunu o. SSS de olabilir ama hard rock vs için HSS öneririm ben sana.

Şunları öneririm sana,
          Yamaha PAC112J YNS - Yellow Naturel Satin Elektro Gitar
          Squier Standard Stratocaster HSS Candy Apple Red - Rosewood Elektro Gitar (SSS olanını kullanıyorum ben, tavsiye de ederim )

Amfi olarak ise
          10w istersen bu: Ibanez IBZ10G Elektro Gitar Amfisi
          15w istersen bu:
          Marshall MG15CDR MG15CDR Limited - Gümüş Elektro Gitar Amfisi (bunun dfx i de var ama üzerindeki efektleri pedal olmadığı için pek bi işe yaramıyor.. o yüzden sadece reverb işini görür diye düşünüyorum =) )

Bir de bana kalırsa bütçeni biraz zorlayıp şu amfiyi al derim, üzerindeki efektler ve footswitch sayesinde uzunca bi süre efekt aletine ihtiyaç duymayacaksın =)
          Marshall MG15CDR MG15CDR Limited - Gümüş Elektro Gitar Amfisi

Yorum

afas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Telecasterlar çalım olarak biraz daha zor yalnız, sapları stratlara göre daha kalın.
            Benim bildiğime göre Telecaster'ların sapları epey cilalanıyormuş.Kalın olabilir ama bence Maple klavye Rosewood'dan daha iyidir.Zaten parmakların gereğinden kısa değilse bu kalınlık fazla etkilemiycektir.

Yorum

telecaster de h-h var dimi? rock için iyi olmazmı ki??

izlediğim videolardan ve yorumlarda anladığım kadarıyşa fiyatına göre iyi bir gitar gibi
              Son güncelleyen onur520; 07-06-2009, 13:59.

Yorum

Sonuçta humbucker.

Gerçekten güzel bir gitar bence.

Yorum

bende yamaha pasifica var overdrive tonu olağanüstü sololarda acayip rahat klavyeye sahip kesinlikle öneririm yamaha 112jmx rock blues

Yorum

yigit2490 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    bende yamaha pasifica var overdrive tonu olağanüstü sololarda acayip rahat klavyeye sahip kesinlikle öneririm yamaha 112jmx rock blues
                    yamahanın şekli bana pek hitap etmedi. ama squier vitange telecaster bana daha cazip geldi konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilirsem sevnirim.(özllikle kullanucılarından)

Yorum

ikinci el bulabilirsen cort z44 le ibanez tbx30 r alabilirsin

Yorum

gitarist1996 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        ikinci el bulabilirsen cort z44 le ibanez tbx30 r alabilirsin
                        ikinci el almak istemiyorum

Yorum

Bir de bana kalırsa bütçeni biraz zorlayıp şu amfiyi al derim, üzerindeki efektler ve footswitch sayesinde uzunca bi süre efekt aletine ihtiyaç duymayacaksın =)
                          Marshall MG15CDR MG15CDR Limited - Gümüş Elektro Gitar Amfisi
                          Arkadaşım adam on amfiyi alcana bi tane roland cube 15 x alsa daha iyi olur tabi bunu benim fikrim ne alması gerektiği ona kalmış

ikinci el düşünmüyorsan cort kx5 le ibanez tbx15r **** bir önceki mesajımdada belirttiğim gibi roland cube 15x alabilirsin

Arka arkaya iki mesaj yazmayayınız. Sonradan ekleyeceğiniz şeyler olursa bunları bir önceki mesajınızı düzenleyerek yazınız.
                          Son güncelleyen canKUTTT; 12-06-2009, 13:44.

Yorum

yamaha pasifica serisinden öneririm tarzına göre çok tatlı tonlar yakalarsın

Yorum

tbx 30 aşıcam amfi olarak ona karar verim de hala gitara karar veremedim.

şu squier vitnge telecaster castume(yanlış yazmış olabilirim) nasıldır onu merak ediyorum yok mu şunun bir kullanıcısı????

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X