Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Metal Müzik ve Bira

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Eğer benim gibiysen şanslısın ailem pek kızmaz bana çünkü içince insan gibi içiceğimi bilirler, seninde onlara böyle olduğunu farkettirmen lazım, ailen içmiyorsa işin biraz zor. Zaten annemlerle böyle konuşmalardan nefret ederim.

Yorum

birde şu yönden bakalım: müslüman bir toplumuz ve ailemiz acaba içer mi içmez mi diye düşünüyor. daha toplumdaca görüşlerimiz dini yaşayış biçimimiz oturmamış(veya bozumlmuş) ve biz dünyada müslüman TÜRK'ler olarak tanınıyoruz.dünyanın en köklü milletiyiz.
      eğer herşeyi başından beri doğru yapsaydık ailemiz hiç tereddütsüz heryere yollardı.
      ben bunun asıl nedeni olarakta fransız ihtilali sonucunda yurtdışına çıkan batı yanlısı sanatçıları ve 2.sınıf sinemalarda gösterilen hala dünyanın en rezil sinema dönemi olan yeşilçam rezilliğinin etkisidir. BİZ BU DEĞİLİZ.

tabi son olarak içen içer ona karışmam sonuçta özgür bir ülkede yaşıyoruz ve benim hakkıma girmediği taktirde isteyen istediğini yapar.

Yorum

Örnek bir sanatçı istiyorsan Bahadır Uludağlar derim.Çok nadir içer.Hatta hiç içmez diyebiliriz o nadir anlardaki miktarlara bakarsak.

Yorum

Kardeşim akıl var mantık var. Diyeceksin ki müzik yapmam ile içmemin ne alakası var?! Müzik yapan birisi içmek zorunda mı veya içmeyen birisi müzik yapamaz mı? Bunları direk söyleyeceksin. İçecek olan adam müzik yapmadan da içer, hiç bir alakası yok bunun müzik ile ve müzik ile alakası olmayıp her gün rakı deviren bir sürü de adam görmüştür ailen bundan da eminim. Bana daha çok ailen, önüne bahane sunup isteklerini geri çevirme çabası içindeymiş gibi geldi. İçki olmasa dini öne sürerler. O olmasa okulu öne sürerler. Yok şu müzisyen içmiyor gibi örnekler verip de kasma bence. Dünyanın gerçeklerini söyle. Eminim bu sorununu kökünden çözer
          Son güncelleyen metallistdude; 18-02-2011, 13:34.

Yorum

Arkadaşlar ailemle uzun ve felsefi bir konuşma yaptık diyebilirim.
            Bu konuşmanın özeti:
            Bunları bizde yaşadık bazılarının yanlış olduğunu şimdi öğreniyoruz ama bunu sen kendin tecrübe etmek istiyorsun.
            Her insan başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan istediğini yapabilir ve buna sen de dahilsin istersen bize çaktırmadan iç (18'inden önce yakalarsam bozuşuruz) sen bilirsin,istersen gizlice sigara da içebilirsin ama bunları yaptığında bize yalan söyleme biz sana güvendiğimiz için böyle bir konuşmayı yapıyoruz ve senin de bize güvenmeni istiyoruz.Senin doğruyu ve yanlışı ayırt edebileceğini de biliyoruz.Yani seçim senin ama hiçbir şeyi abartma.Bunları bizde yaşadık bazılarının yanlışolduğunu şimdi öğreniyoruz ama bunu sen kendin tecrübe etmek istiyorsun.

Benimle böyle ciddi bir konuşma yapmaları çok hoşuma gitti.Neden bilmiyorum ama sorunu hallettik.
            Ve hepinizin söylediklerinde de doğruluk payı var.Açıkcası bu başlığı açarken beni bayağı ezersiniz diye endişelendim(Neden diye sormayın bilmiyorum gerçekten) ama yanıldığımı gösterdiniz yine
            Hepinize teşekkür ederim.
            Son güncelleyen burkiyus; 18-02-2011, 18:43.

Yorum

Niye ezelim, hepimiz aynı yollardan geçtik sayılır . Aileninde ters çıkmaması iyi olmuş işte, sende rahat ailende rahat. Bak keyfine, çal gitarını.

Yorum

bira içsen ne olacak ki

Yorum

togidevil isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  bira içsen ne olacak ki
                  bira içme kardeşim viski iç
                  niye hamallık yapasın ki.

Yorum

burkiyus isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar ailemle uzun ve felsefi bir konuşma yaptık diyebilirim.
                    Bu konuşmanın özeti:
                    Bunları bizde yaşadık bazılarının yanlış olduğunu şimdi öğreniyoruz ama bunu sen kendin tecrübe etmek istiyorsun.
                    Her insan başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan istediğini yapabilir ve buna sen de dahilsin istersen bize çaktırmadan iç (18'inden önce yakalarsam bozuşuruz) sen bilirsin,istersen gizlice sigara da içebilirsin ama bunları yaptığında bize yalan söyleme biz sana güvendiğimiz için böyle bir konuşmayı yapıyoruz ve senin de bize güvenmeni istiyoruz.Senin doğruyu ve yanlışı ayırt edebileceğini de biliyoruz.Yani seçim senin ama hiçbir şeyi abartma.Bunları bizde yaşadık bazılarının yanlışolduğunu şimdi öğreniyoruz ama bunu sen kendin tecrübe etmek istiyorsun.

Benimle böyle ciddi bir konuşma yapmaları çok hoşuma gitti.Neden bilmiyorum ama sorunu hallettik.
                    Ve hepinizin söylediklerinde de doğruluk payı var.Açıkcası bu başlığı açarken beni bayağı ezersiniz diye endişelendim(Neden diye sormayın bilmiyorum gerçekten) ama yanıldığımı gösterdiniz yine
                    Hepinize teşekkür ederim.
                    Birini içmiyor diye küçük gören varsa forumdan içeri girmesin derim Ben de annemle sigara konusunda böyle bir konuşma yapmıştık,benimkinin özeti "içmeye başlarsan bana haber ver,başkasından otlanma" olmuştu.İçki konusunda ise yılbaşında "aile büyükleri" yanında içip,içtiğimi kimseden saklamadım.Bir şey de demediler.

Yorum

bira iyidir ya metal müzikle iyi gider..
                      ama metal dinlemenin ön şartı değil tabiki
                      içmek istiyorsan iç
                      içmek istemiyorsan içme tamamen kişisel tercih

Yorum

Arkdaşlar, konuyu açan arkadaşa zaten yeterince açıklama yapıldı, akıl verildi. Arkadaş ailesiylede durumu oturup konuştuğunu 2-3 kere yazdı.

Hani daha fazla yazıp konuyu uzatmasak diyorum...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                        X