Duyuru

Collapse
No announcement yet.

caz bateristleri

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

caz bateristleri

arkadaşlar ben biraz da cazda bateristler hakkında konuşmak ve sizin beğendiğiniz isimleri merak ettim,ben dennis chambers'ı çok beğeniyorum,**** dave weckl ismini hep duymuştum ama hiç dinlememiştim,geçen radyoda bi programda denk geldi ona ayrılan bir bölüm,adam cidden çok deli çalıyor,o vuruşlar ritmler falan cidden doğuştan gelen bi yetenek olsa gerek,dinlemeye doyamadım walla,sizin beğendiğiniz ya da bildiğiniz başka kimler var?

Düzenleyen - miles_davis on 23/03/2006 23:26:10

steve gadd i dinlemeni öneririm. yanlış hatırlamıyosam 45 doğumlu olması gerek, buna rağmen perfermansından hiç birşey kaybetmemiş birisi!

Yorum

Türklerden de örnek verelim; Turgut Alp Bekoğlu. muhteşem bir davulcudur. cem aksel'i de severim, bu gece kendisini uzuuuuuuuun bi aradan sonra tekrar izleyecem, artık yarına yazarım izlenimlerimi!!!:-D

Yorum

Dave Wackle Band abisi ondan iyisi mi var

Yorum

Şiddetle ve ısrarla tavsiye ederim : Buddy Rich.

Yorum

yurtdışındayken bana baterist bir arkadaş söylemişti youtubeda videolarını izletmişti cidden buddy rich izlenmesi gereken birisi.

Yorum

Çok güzelleri var. Ben jazz dinlerim ve gitarımla da çalmak isterim. Ama söz perküsyonda ise bana göre Buddy Rich gerçekten güzel.

Yorum

Ya ben en çok bunlardan hoşlanıyorum davul sevmeyen biri olarak.Yani hiç bilgim yok sadece kanım kaynadı.Camel bateristi Andy Ward da caz bateristiymiş ondan kanım kaynadı.

Yorum

Ben biraz daha farklı örnekler veriyim Tony roy junior'u duymuşsundur hani şı dokuz yaşında bateriyi aşmış olan çoçuk o şuan 25 falan yaşın da caz gruplarıyla çalışıyor ve inanılmaz ayrıca ayrıca crosta 3 kere vurduğunda 2.yi görmüyor 3.yü de hafif fark ediyorsun yani uçuk biri.Türklerden de Volkan öktem(fazla bildiğim yok) çok iyidir balansta falan etkinlikler yaparlar bazen.

Yorum

Tonny royster zaten Dennis Chambers'in öğrencisi... Ben de bir isim söyleyim virgil donati... Başarılar...

Yorum

metal müzikle jazz davulculuğunu kaynaştıran sean reinert,steve flyyn gibi üstadlarda şiddetle önerilir.

Yorum

metalcidana isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        metal müzikle jazz davulculuğunu kaynaştıran sean reinert,steve flyyn gibi üstadlarda şiddetle önerilir.
                        Bu kadar olur, başlığı görünce atlayacaktım sen çoktan yazmışsın.
                        Caz davulcuları uçuk insanlardır yani fazla söze gerek yok.
                        Tabi Sean Reinert paha biçilemez bir insan..

Yorum

Peter Erskine, Steve Smith, Cem Aksel, Cengiz Baysal, Volkan Öktem, Gavin Harrison bu isimleri dinlemekten keyif alırım.
                          Gene Krupa ise ride üstündeki swing patternini floor toma alarak ve bazı değişiklikler de yaparak çokta sevdiğim bir akım başlatmıştır
                          Son güncelleyen medivh35; 12-09-2010, 16:57.

Yorum

Türk olarak Cengiz Baysal yabancı olarak ise Dave Weckl.

Yorum

Onur Ertem.Videolarını kendi facebook profilinden ya da youtube dan izleyebilrsiniz

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X