Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Nesil Bluescular

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Yeni Nesil Bluescular

Sanirim Blues denilince herkesin aklina ilk gelenler:B.B King, Blues Brothers, Ray Charles gibi bu türde efsanelesmis kisi ya da gruplar geliyor..Peki yeni nesil Bluescular hakkindaki dusunceleriniz neler? Johnny Lang'i ilk kez Blues Brothers filmindeki paspasci cocuk roluyle tanidim ve dinledikce sevmeye basladim.Ayni sekilde Blues Traveller grubunuda ayni sekilde dinlemeye basladim(cok yeni olmasalarda yeni nesil bluesculardan sayilabilirler)Peki sizin severek dinlediginiz genc yetenekler varmi? yorumlarinizi bekliyoruz...

yenı eskımı bılmıyorum ama zannedersenm fazla eskı deıl ronıe earl

blues dınleyın

Yorum

eskiler gibisi yok artık bence. nerde o lightning hopkins'ler, memphis minnie'ler, kansas joe mccoy'lar falan...

Yorum

haklısın hoca hem hangi gitarist bi hendrix'in,bi clapton'un yerini doldurabilir ki...

Yorum

Rory Gallagher die bi gitarist var, eski Taste die de bir grubu var ve super gitar caliyo,...gordugm en iyi bluesculardan,...
          Yeni değil tabi, 70 lerden
          ama tavsiye ederim,...

"Blues solo" die bi dosyasi var kazaada ismi yok sarkinin fln,...duydugm en inanilmaz saf blues solosu super , tavsiye ederim,...bir fikir olusur,...hem de iyi bir fikir ,

Yorum

Yavuz Çetin intahar (Yanlış yazdım galiba özür dilerim) etmeseydi sadece Türkiyenin değil dünyanın en iyi blues gitaristleri arasına girebilirdi.Müzik piyasası için çok acı bir kayıp...

Yorum

dunyanın en ıyı bluescu larının arasına gırermıydı bılmıyorum ama dunyaa capında bı gıtarıst olduguna emınım.

Yorum

Yav radyoda dinledim parçanın sonunu çok güzel çalıyorlardı parçanın adı "to be a millionaire" olabilir, klasik blues tarzında ama yeni gruplardan olduğunu sanıyorum bilen var mı?

------------

Buldum SCOTT HOLT'muş çalan. Genç bi tip, bilen biliyordur zaten, bilmeyen blues severler mutlaka dinlesin derim.

Düzenleyen - alierkanimrek on 28/01/2004 13:26:49

Yorum

şu aralar sahte rakı adlı rock'n roll ve blues yapan (icra ediomu bilmem ama en iyi parçaları repertuarlarına almışlar) bi grup var bir kaç konserlerinde bulundum arkaşdalar çok iiler

Yorum

ewet bende ramatheb bahsettigi Johnny Lang i cok begendim gerci ben filmden once de biliyordum. (heralde filmi gec seyerdigimdendir)

Yorum

bu aralar kendi grubunun disinda eric clapton ile turnede olan derek trucks diye bir genc cocuk var. cocuk diyorum cunku cidden cok genc. (http://www.derektrucks.com) ... henuz izleme sansim olmadi video falan, gorursem ona gore yorum yaparim. nerede yazmisti hatirlamiyorum, rolling stone dergisinin en iyi 100 gitaristi listesine giren en genc elemanmis falan da filan. hatta bir baska yerde de eric clapton'in ustalarindan ogrendigi gibi o da eric'den faydalanirsa cok buyuk gitarist olur, gelecegin clapton'u olur gibi yorumlar vardi...

Yorum

Sarp Maden dinlenesi yeni nesil jazz cılardan.

Yorum

jack penate diye fransız bi arkadaş var gerçekten çok iyi müzik yapyolar favori şarkım learning lines bi dinleyin derim

Yorum

Bence Blues gitgide kaybolmaya başlıyor yawaş yawaş başka tarzlara yedirilerek yeni tarzlar yaratılamaya çalışılıyor bence artık müziğin kıytırık bi yan çeşidi gibi bir şey yapılmaya çalışılıyor gibi geliyo bu da beni sinirlendiriyor

Haklısın warlock alışıcaz yavaş yavaş forumda daha yeniyim...

Düzenleyen - cryingfunk on 30/07/2008 10:45:05

Yorum

Bence Blues gitgide kaybolmaya başlıyor yawaş yawaş başka tarzlara yedirilerek yeni tarzlar yaratılamaya çalışılıyor bnce artık müziğin kıytırık bi yan çeşidi gibi bir şey yapılmaya çalışılıyo gibi gelio bu da beni sinirlendiriyo
                              sayenizde güzelim türkçe miz de git gide kaybolmaya başlıyor.
                              arkadaşlar lütfen forum kurallarına uymaya çalışın,o kadar da zor bir şey değil.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X