Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İsmail Cem Vefat Etti

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

İsmail Cem Vefat Etti

Bu siteden duyurduğum 3. vefat haberi. Bilmiyorum neden; ama İsmail Cem'in adının öldükten sonra olsa bile bu forumda geçmesini istedim. Bunu hak eden bir siyasetçiydi... Aşağıdaki biyografi kimkimdir.net ten alıntıdır.

"1959 yılında Istanbul Robert Koleji'nden ve 1963 Lozan Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.1991 yılında Paris Siyasal Bilgiler Enstitüsü'nde Siyaset Sosyolojisi dalında master yaptı.

Çeşitli gazetelerde Yazı işleri Müdürlüğü, Genel Yayın Müdürlüğü yaptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şubesi Başkanlığını yürüttü (1971-1974). TRT Genel Müdürlüğünde bulundu (1974-75). 1987 ve 1991 Seçimlerinde İstanbul'dan 1995 Seçimlerinde Kayseri'den Milletvekili seçildi.

DSP TBMM Gurup yönetim kurulu üyeliğine seçildi (1996). Avrupa Birliği Parlamenterler Meclisi ve Batı Avrupa Birliği Asamblesi üyeliklerine seçildi (1987-1996). AKPM Sosyalist Gurubu Başkanvekilliğine seçildi (1989-91), (1993-95). AKPM ve BAB Asamblesi Türk Parlementer Gurubu Başkanlığına seçildi (1996). Avrupa Medya Enstitüsü Danışma Kurulu üyeliğini yürütmektedir. 50.Hükümette Kültür Bakanlığı yaptı (1995). 30 Haziran 1997 tarihinde kurulan 55.Hükümette Dışişleri Bakanlığı Görevine atandı, 5 yıl kadar sürdürdüğü bu görevden Temmuz 2002'de istifa edip Yeni Türkiye Partisi'ne katıldı ve bu partinin genel başkanlığına getirildi. 2004'te YTP'nin CHP'ne katılması üzerine genel başkanlık görevi sona erdi. İsmail Cem cumhuriyet tarihinin en uzun görev yapan 4. dışişleri bakanıdır. 18 ve 19. dönem İstanbul, 20 ve 21. dönem Kayseri Milletvekilliği yapan Cem, evli ve 2 çocuk sahibiydi.

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi görmekte olan İsmail Cem, 24 Ocak 2007'de İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde vefat etmiştir."

Ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Düzenleyen - duvardaki_kukla on 24/01/2007 11:35:53

15-20 dakika önce tv'den öğrendim bende haberi.
    Ailesine baş sağlığı diliyorum...

Yorum

Eşi ve çocuklarına başsağlığı diliyorum.. Mekanı cennet olsun...

Yorum

Üzüldüm...
        Bir yanda Hrant Dink'in katledilmesi, diğer yanda İsmail Cem in vefatı...

Herkesin başı sağolsun..

Yorum

Değer verdiğim tek siyasetçiydi, modern bir insandı, çok erken gitti, gerçekten üzgünüm..

Yorum

Allah rahmet eylesin.. iyi bir siyasetçiydi.. üzüldüm..

Yorum

uyanınca aldığım en kötü haber çok üzüldüm ülkemiz için bu kadar çok emeği geçen bir insanın vefatı beni çok üzdü...
              hepimizin başı sağolsun ismail cem gibi insanlar kolay yetişmiyo eksikliğini çok hissedicez...

Yorum

çok kültürlü ve iyi bi adamdı.Allah rahmet eylesin..

Herkesin başı sağolsun..

Yorum

Allah rahmet eylesin.

Yorum

Sadece iyi bir siyasetçi değildi.Dürüst bir insandı.Bilgindi aydındı..Türkiyenin aydınlık yüzüydü.Sol parçalanıyor.Kimler kaldı geriye..

Allah rahmet eylesin.Başka hiçkimsenin ölümü beni bu kadar derinden etkilemezdi sanırım.

Yorum

Allah rahmet eylesin....Ailesine sabır versin....

Yorum

değerli bi devlet adamı birşeyler yazmak gerekir die düşünüorum.bence de türk siyasi tarihinde örnek alınması gereken kişilerden birisi olarak değerlendirebiliriz.dürüstlüğü hiçbir yolsuzluğa adının karışmaması takdir edilecek bir olay.allah rahmet eylesin

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                        X