Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sanat mı? bilim mi?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• sanat mı? bilim mi?

UYGARLIGIN GELİSMESİNDE SANAT MI? BİLİM Mİ? DAHA ONEMLİDİR

NEDENLERİYLE BİRLİK TE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

TESEKKURLER

bence ikisi de olmadan olmaz.Sanatsız insan insan olmaz sanatla insan insanı anlar insan doğasını öğrenir öte yandan bilim sayesinde çevremizi tanıyoruz ve öğreniyoruz.şey gibi sanırım bilim insanın içindeki organlar sanatda insanın dış bedeni. Ya bir şey söliim mi bu soruya benzer soruyu bizim felsefe hocasıda sormuştu.

Yorum

bnce sana bi dönem ödevi verildi bizden yapmamızı beklion...! =))

Bence kesinlikle bilim ön planda gelir ama sanat da bilim geliştikçe gelişir... mısırlıların piramitleri yapması bilim midir yoksa sanat mı?? bilimdir...

Yorum

Bence aynı zamanda da sanat oluyor sonuçta insanlar ona bakıp sanat şaheseri dio.Sanat dediğin ne ki sonuçta

Yorum

aslında bilim, ama sanatsız da bilim olamaz diye düşünüyorum.. belki şöle sölemek gerekir, ülkenin uygarlaşabilmesi için sanata da bilime de aynı değerde ihtiyacı vardır.. çünkü sadece bilim dalında yükselmiş bir ülke, sanat ruhu olmazsa bence okadarda uygar sayılmaz.. çin- japonya gibi yerleri örnek verebiliriz. adamlar en ii markaları üretiyo, el sanatlarında, ev süslemelerindede bence çok iyiler. yani uygar sayılırlar. tabi kafanında geri kalmaması gerekiyor. gerçi onların oyönlerini bilmiyorum, belkide onlara tam uygar olmş diyebiliriz.. var mı öyle bi ülke??

tam olarak araştırmadan konuşuyorum, oyüzden yanlış olması mümkün.

Yorum

Bu "UYGARLIK" tan ne anladigina baglidir,...

UYGARLIK, teknoloji ise cevap acik ama psikolojik ,insani uygarliktan bahsediyorsan cevap Tabii ki SANAT olacaktir,...

Ote yandan bilim'in sundugu uygarlik duzeyini de hafife almamak lazim,...Sonucta bilim olmasa halen magaralarda resim yapiyor olabilirdik,...en fazla 30 yasini gormek uzere,...

Ama bir gercek de var BILIMSEL UYGARLIK getirdigi artilarin yaninda sayisiz kotuluk de getirmistir,...(en klise ornegi atom!!) , oysa sanatin getirdigi olumsuz bir sey yoktur dunyaya guzellikten baska,...

Yorum

Bilim olmasa bizler şı anda elektro gitar çalamaz, teknolojinin imkanlarından yararlanamazdık.

Uygarlık için bilim şarttır. Tabi bu benim görüşüm.

Yorum

Ben bukonuyu benimle değil Birbirinizle tartışmanız için açmıştım Zevkli olcağını düşündümAma siz sürekli beni karşınıza aldınız... Ziyanı yok...

Ha unutmadan ben okulu bitirdim>(Dönem ödevi değil yani) )

Yorum

İiiide Evil ciğim Bakınız !

Bence ikiside önemli Sanat olmadan teknoloji olmaz teknoloji olmadan sanat olmas demi !!!

Yorum

bilim insan için hayatı kolaylaştırmanın yolunu açar. zira tüm icatlar ihtiyaç, tüm keşifler daha iyisi olsun umudu ile yapılmıştır. bilimler, hayatı rahatlaştıran en önemli etkendir. sanat ise hayatı , dünyayı, kendimizi ifadelerle ortaya koymak için meydana gelmiştir. hayatı güzelleştiren en önemli etkendir

Yorum

ikiside birbirinden ayrı düşünülemez

Yorum

Ya neşeli sen bi şeye karışmasana ya sen ne anlarsın ***...

Tabikide ikiside birbirinden ayrı düşünülemez...

Yorum

Uygarlıkların gelişmesinde her zaman ikiside önemlidir.örneğin avrupa rönesans'la bilim ve sanata önem verdiler.O zamanlar bilindiği gibi ortadoğu çok gelişmişti.Rönesans'la birlikte bunlar devrildi.Sanat ve bilimle avrupa gelişti.Şu anda nerede olduklarını sölemim 2 side önemliii

Yorum

Bilim illada teknoloji demek değildir bunuda bilelim.Bilimi kısıtlandırmayalım.

Yorum

sanat bence daha önemli sanatta her zaman bir paylaşım vardır insanlar duygularını düşüncelerini bu şekilde birbirine yansıtırlar bilimde malesef her zaman dostça şeyler olmuyor silahlar tanklar atom bombası gibi ne bileyim.bilim tabki gerekli ama sanatın yeri her zaman ayrı tutulmalıdır

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X