Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Betondan elektro gitar :)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Betondan elektro gitar :)

Uzun zaman oldu yazmayalı, youtube'da bu videoya rastlayınca buraya yazmak istedim. Neredeyse 15 yıl evvel mygitara hızlı ve sert bir giriş yapmıştım. O zaman masif kasa elektronik gitarlarda ağacın sesi fazla değiştirmeyeceğini bunlarda sesi üretenin manyetikler ve elektronikler olduğunu yazmıştım. Ağacın o kadar öenmli olmayacağını, az bir miktar ton karakterini değiştireceğini yazmıştım belki hala eskilerden olanlar hatırlar. Tabi o zaman forumda kıyamet kopmuştu "vay efendim olur mu öyle saçmalık, o zaman git kontraplaktan yap, saçmalıyorsun" vs vs. Zorla, anlata anlata, anlamak isteyenlere bu gerçekleri anlamalarına çabalamıştım. Ancak hala tiye alana arkadaşlar da yok değildi. Olsun

Bakın bu arkadaş gitarın kasasını bildiğiniz betondan yapıyor. Videonun sonunda ne kadar güzel ses verdiğini ve ahşap kasalı bir elektronik gitardan çok da farklı bir sesi olmadığını görebiliyorsunuz. Şimdilerde moda oldu amerikada çöp veya saçma malzemelerdne gitar yapmak, kontrplak, noodle, lego, kurşun kalem vs. Dolayısıyla o zaman da söylediğim gibi masif kasa elektronik çalgılarda sesi her zaman elektornik üniteler belirler, gerisi ufak teferruattır. Yani şunun kasasıda şu ağacı kullanılmış, bunda bu kullanılmış, sapı şu ağacıymış tonu böyleymiş çok kendinizi kaptırmayın komşular. Esas üretim kalitesine ve çalım rahatlığına odaklanın. Ahşapta önem verilecek yer akustik kasalı çalgılardır.

Learn how to build a Strat-style guitar out of CONCRETE using basic tools and a DIY guitar kit! For this guitar build, I made a silicone mold using the kit b...

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
X