Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bilekten mi koldan mı?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Afedersin poweball nedir? ne işe yarar ve nerden alınır nasıl kullanılır?

Yorum

arkadaşlar epey bi geçmişte bu konuyla ilgili sitedeki bazı arkadaşlarla **** bi polemik yaşamıştım ama ben bu olayın en doğru ve en rahat yöntemi olduğuna inanıyorum. pena tutan bileğimizin duruşu en rahat ve en teknik çalabilmek için optimum bi şekilde olmalı. ben virtüözler arasında bu tutuşa en yakın malmsteen i buluyorum. yaradılış kaynaklı ve kullandığımız tekniğin çeşitlililiğine göre bileğimiz değişik şekillere girebilir fakat yine ağırlıklı olarak üstünde durduğum tutuşta kalmalı özellikle mekaniklerde hayati önem taşıyor. örnek olarak kendi improvize denemelerimi vereyim.( tarama bilekten güç alarak yapılmalı aksi halde kontrolsüz çalış elde edilmektedir)

Sevdiğiniz videoların ve müziklerin keyfini çıkarın, orijinal içerik yükleyin ve tümünü YouTube'da arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyayla paylaşın.

Sevdiğiniz videoların ve müziklerin keyfini çıkarın, orijinal içerik yükleyin ve tümünü YouTube'da arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyayla paylaşın.

Yorum

parmaktan!

parmak arpejiyle karıştırmaşın. bileğinizin çoğu kısmı sabit, sadece işaret ve baş parmağın yukarı aşağı oynamasıyla oluyor.

tabi illaki böyle olacak diye birşey yok. fakat cicudumuzdaki hareteki azaltırsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Yorum

Başta dediği söze dikkat.

Yorum

Aman diyim arkadaşlar koldan çalmayın ilerde zorlanırsınız.
            Hızlı sololarda çok zorlar ve hemen ağrı yapar.

Yorum

sadece bilek sadece kolla olmaz

Yorum

bodominheaven isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                kesinlikle bilekten ama kol kaslarının güçlü olmasıda bazı riff ler için çok önemli Pulm muting yaparken örnegin bu videoyu izleyin bilekten vurdugunu görün

http://www.youtube.com/watch?v=njX3wdoqZm4
                eleman bilek ve koldan son noktayı koymuş ritimde ilk başlardaydı galiba elini o kadar kolay harket ettirmesinin sebebi sanıyorsam ön kol ile bilek arasındaki tendonları gevşetmesi.Ben de yapabiliyorum bu hareketi ve çok fazla güç istemiyor.Kol harici çok güç gerektirmiyor.Zamanla tecrübe ile kaslarınıza hükmetmeyi ince hareketler yaptırmayı öğreniyorsunuz el refleksi önemli ki bu da hergün çalışmayı gerektiriyor ben 3-4 günde bir çalabiliyorum onun için bu eleman kadar sağlam çalamam.Ayrıca adamın eli vucüdu parmak ucları tam gitar için yaratılmış.Bazı şeyler de genetik 1-0 önde başlıyorsunuz...

Yorum

Hareketini ne kadar küçültürsen o kadar hızlanırsın

Yorum

Michael Angelo direk parmaktan hallediyor bu işi. Kol ve bilek 2 parmak ucuyla gövdeye sabitleniyor, baş ve işaret parmağını hareket ettirerek penayı kullanıyor. Çok zor bir teknik aslında ama adamın o kadar temiz çalmasındaki kerametlerden biri de o. Sağ el hiçbir şekilde tellerle temas etmiyor böylece olmadık yerlerde parazit sesler ortaya çıkmıyor.

Yorum

bileğin daha kolay olduuğunu düşünüyorum kolla ard arda fazla çalamazsn gibi geliyo

Yorum

Rusty Cooley'i gördükten sonra bilek milek düşünemiyor insan.
                        Adam koluyla (deyim yerindeyse) yardırıyor.

Yorum

Bence çalınan tarza,şarkıya göre değişir.slash işaret ve baş parmağını oynatır yalnızca,Billie Joe ise omuzdan oynatır.

Yorum

pisikos94 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Askıyı biraz daha yukarı kaldırırsan bilekten çalabilirsin ama biraz garip gözükürsün
                            kesinlikle katılıyorum en doğrusu budur

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                            X