Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nası pena tutulur...

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Nası pena tutulur...

*** arkadaşlar ben bu penayı 120 derecelik (misal) acıyla olmaz mı? İlla 90 derecelik acıyla mı tutmak lazım ben öyle daha cok rahat ediyorum da...

Selam sote

Pena tutmak konusunda katı kurallar yok bence. Herkes rahat ettiği gibi tutmalı. Genel kabul görmüş usule uygun tutmaya çalışmak en iyisi. Sonuç olarak iç ve dış değişimli vuruşta (alternate picking) bir sıkıntın olmuyorsa neden problem olsun ki

Sana minicik bir ipucu; Diyelim 120 derecelik bir açıyla tuttun, yukarıdan aşağı vuruş (down-stroke) sırasında gitar gövdesiyle 120 derece açı yaptığını kabul ediyorum. Aşağıdan yukarı doğru (up-stroke) durumunda penan gitar gövdesiyle 60 derecelik açı yapacaktır. Hem aşağı hemde yukarı vuruşta aynı açıyı sağlayabiliyorsan, sağ bileğin değirmen taşı gibi habire dönüyor demektir. Bu durumda rahat vuruş yapabiliyormusun? ve bu vuruşunda net ve güzel ses alabiliyormusun? Yoksa pena takılıyormu? Özellikle hızlı pasajlarda tempoyu kaybediyormusun, sağ elin zorlanmıyormu?

Bir başka nokta da, penayı 120 derecelik açıyla tutmak için sağ elinin ve bileğinin aldığı şekil normal mi? Aynadan kendini kontrol et bence. İleride kendini geliştirme yolunda sana bir engel çıkarır mı? Bunun analizini yapıp değerlendirmeye çalış. El senin, bilek senin, pena senin, gitar senin, müzikte senin.... Neden öyle pena tutuyorsun? Demez kimse

Kolay gelsin.

Düzenleyen - Prohibit on 15/08/2007 00:19:32

Yorum

bu konu daha öncede konuşulmuştu ve '' herkes penayı kendi özgün tarzıyla tutuara'' karar verilmişti zaten en doğrusuda öyle çünkü rahat edemediğin bi pozisyonda iyi çalamazsın rahat ve hızılı çalabilmek için penaya pena gibi değil elinin bi parçası bi uzantısı gibi davranmalısın ve istediğin şekilde tutmalısın

Yorum

ya ben tarama yaparken zorlanıyorum pena talıkıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Yorum

ya ben tarama yaparken zorlanıyorum pena talıkıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
          kullandığın pena ne ? eğer jazz3 kullanmıyorsan ondandır rahat bi tarama için jazz3 (biraz reklam sloganı gibi oldu ama neyse )

Yorum

Sanki konu forumda var gibime geliyor.Yeni üyelerimiz konu açarken arama yaparlarsa daha iyi olur .

İşte link :

Kolay gelsin ...

Yorum

istedğin gibi tut şimdilik sonra o kendiliğinden en iyi şekle giriyor

Yorum

Çalmak için minimum gereksinimler bir elektrogitar, bir amfi, bir de jazz3 pena olmuş görmeyeli

Yorum

ne alakası var t4ur0s çalmaktan çalmaya fark var.biz de arkadaşımıza burda yardımcı olmaya çalışıyoruz belli ki yeni başlamış elektroya...ayrıca jazz3 penayı kullanamayanlar da var.

Yorum

pena seni tutmasın sen penayı tutta nası tutarsan tut .d

Yorum

elini yumruk yap ve uzaktan baktıgın zaman ördek kafası gibi görünsün

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                      X