Duyuru

Collapse
No announcement yet.

boss me70 mi analog setup mı?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

İnceleme boss me70 mi analog setup mı?

arkadaşlar daha önce digitech rp70 kullandım, yetersiz geldi, tatmin etmedi. sağlam tonlar elde edebileceğim bir prosesör istiyorum ya da analog setup kuracağım. amatör bir grubum var pek önemli yerlerde olmasa da sahneye çıkıyoruz arada...

boss me70 in kayıtlarını dinledim sitesinde hoşuma gitti, bir de zaten analog pedallar üreten bir firmanın ürettiği bir prosesör olduğundan seslerin çok dijitalden biraz daha uzak olabileceğini düşündüm , yanlış düşünüyorsam düzeltin lütfen...

bir de fiyat sorunu var tabi...

çok konuştum ama derdimi en açık biçimde anlatmaya çalıştım
    sizce ne yapmalıyım?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

işte aynen bende me 70 almayı planlıyorum ancak kafamı kurcalıyor analog. Ama ben boss me 70'e daha yakınım neden diye sorarsan bir kere ben daha önce pedal kullanmadım onun için nasıl iyi ton yapılır bir grubun tonuna nasıl yaklaşılır fazla bir bilgim yok onun için önden bir processor alıp bu işte biraz kendimi geliştirip processorun yanına pedallarımı dizme taraftarıyım ben. Zaten Me 70 650 Ytl gibi bir fiyat ben eğer analog dizersem bir metal muff, bir crybaby birde mxr ekolayzer almak istiyorum hesapladım ve bu 3 pedala 650 lira zaten yetmiyor. Ben de o zaman processor almaya karar verdim yani içinde birsürü efekt var, kullanımı kolay, taşıması vs kolay, hem sen daha önce de kullanmışsın processor onun için herhangi bir sorun çekmezsin ve izledğiğim kadarıyla Me 70 in tonlarıda hiç küçümsenemez bence çok güzel. bu processoru aldıktan sonra yanına birde wah pedalı alırsın mis gibi de çalarsın kardeşim bir nebze faydam dokunduysa ne mutlu bana.

Yorum

Ben olsam line 6 pod lara bakardım çünkü modelleme kalitesi olarak daha iyiler

Yorum

Peki Boss ME-70'in distortion'ı ile Metal Muff'ı karşılaştırırsak hangisi üstün gelir?
        Üstün gelen büyük ihtimal Metal Muff olur.Ama fark ne kadar olur?
        ME-70 almak istiyorsak Metal Muff'ı satmamızın sakıncası olur mu?

Not:Konu ME-70 vs analog olunca boşuna konu açmıyım dedim.

Yorum

Sorularıma cevap verecek yok mu komşular?

Yorum

melihsyus isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Sorularıma cevap verecek yok mu komşular?
            Hay hay koç tamamdır sinirlenme.

Boss analog pedallarından oluşan ekiomanım vardı. Sesi güzel fakat bir sürü efekt için yeni yeni pedallar almak beni sıkmıştı. Tonu güzeldi ama ben bir süre sonra sıkıldım. Bütün efectleri birlikte toplayan ve prosesörün digital tonu olmayan bir efekt aracı aradım tc electronicks dediler. Fiyatı tuzludur ama aldığında bir daha bir şey almassın.

Senin ekipman soruna gelince. Metal muff amatör bir tercih. Belki distorşın kuvveti güzel ama elektro gitarda mühim olan temiz ve istediğin tondur ya benim gibi bir kere vereyim kurtulayim şu prosesör belasından diyiceksin ya da beni şimdilik idare edecek neyse ( pedal ya da prosesör ). Benim önerim eğer çoklu pedallı bir ekipman kurmayacaksan prosesör almandır.

Yorum

Yok sinirlenmeyle alakası yok yanlış anlamayın.
              Yani senin dediğin istediğim thrash metal tonlarını ME-70 le de alabilcek miyim?
              Zaten Wah'ı satmayı düşünmüyorum.

Yorum

Thrash tonları dahil blues jazz tonlarıda alabilirsin ama öyle çok çok temiz bir ses geliceğini sanmıyorum. Bütçene uygunsa alabilirsin.

Yorum

Hmm tamam.Zaten ben ME-70 alacaktım ama Metal Muff 'ı satma konusunda şüpheliydim.Onu da çözmüş oldum.Sağol yorumların için.

Yorum

digitech'in rp500'ü canavar gibi. boss me70'ten çok daha fazla özelliği ve harika tonları var. me70 ve rp500 arasındaki fiyat farkı da çok az. boss gt10 alınmadıkça digitech rp500'ü öneriyorum.

Yorum

bence boss me 70 çok güzel bir prosesör.ayrıca me-70 i analog olarakda kullanabilirsin bunu da düşünüp araştırarak karar vermende fayda var...bence fazlada bütçen yoksa analog pedallara vercek kadar boss me-70 al derim

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                      X