Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Evet Custom Telecater Topladım

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Lütiye Evet Custom Telecater Topladım

Öncelikle hepinize selamlar olsun dün gece internette dolaşırken yavurun biri telecaster toplamış dur dedim birde benim olsun böyle gitarım..
    -----------------------------------------------------------------
    GÖVDEişbudak--Fender® Telecaster® Tele ASH BODY Mighty Mite NATURAL

---------------------------------------------------------------------
    SAP:Fender Tele Maple Replacement Neck MM 2905

-----------------------------------------------------------------
    KÖPRÜ:Vintage 52 RI USA Fender Telecaster Tele BRIDGE Brass

------------------------------------------------------------
    BURGU:Genuine FENDER '70s "F" Tuners Strat/Tele CHROME

-------------------------------------------------------------
    KONTROL PANELİ:US Fender Telecaster Exotic Padauk Wood Control Plate

--------------------------------------------------------------
    ELEKTRONİK DEVRE:Vintage 52 RI USA Fender Telecaster Tele POTS SWITCH NR

-------------------------------------------------------------
    PICKGUARD:AMERICAN WALNUT WOOD PICKGUARD TELECASTER

----------------------------------------------------------
    JACK:1999 USA Fender Telecaster Tele OUTPUT JACK Guitar NR

------------------------------------------------------------
    JACK AKSESUAR:SILVER ELECTROSOCKET JACK PLATE FOR TELECASTER TELE®

-------------------------------------------------------------------
    SWITCH:Hat switch knob black for US Mexico Fender Telecaster

----------------------------------------------------------------------------
    MANYETİK:Fender Custom Shop '51 "Nocaster" Tele pickup set

-------------------------------------------------------------------
    EKSTRALAR:

----------------------------------------------------

---------------------------------------------------------

---------------------------------------------------
    Birkaç parça daha var ama onlar aksesuar kategorisine giriyor paylaşmıyorum.Sizin o güzel düşüncelerinizi almak istiyorum..
    Son güncelleyen magicsystem; 14-02-2011, 00:45.

o köprü çok sakat geliyor bana. ayarı zahmetli bir köprü zırt pırt cızırdıyor ki "buzz" denilen olay da yabancı forumlarda çok sık dönüyor o olayda. diğer parçalar hakkında bir şey diyemem ama ÖZELLİKLE bu köprüyü seçmediysen yani şansına bu geldi ve bunu seçtiysen başka modellere de bakmanı tavsiye ederim. çok vintage bu. vintage gitarlar iyidir ama bu çok gereksiz yere vintage. ha ama buna "vurulduysan" da tabii ki dinleme bu söylediklerimi.

Yorum

bu parçaların hepsini bir pakette satsalar ne güzel olur hem birleştirmesi eğlenceli olur hemde o gitara farklı bağlanırsın

Yorum

Ben olsam Fender Noiseless degil de Custom Shop Nocaster manyetikleri alirdim.

Discover the sound of Fender, the spirit of rock-n-roll since 1946. Shop Fender guitars, basses, amplifiers, audio equipment, accessories, apparel and more.

Manyetik pozisyon anahtari icin ise "Top Hat" tarzi (sapkaya benzeyen) bir anahtar kapagi bulmani tavsiye ederim.

Original Fender USA Tele top hat style pickup switch tip knobs-Black (pack of 2). Fits 3-way and 5-way original Fender USA switches, Super Switches, CRL brand switches and Oak Grigsby brand switches.

Sap vida kapagi cok guzel olmus

Kisisel olarak 3 saddle'li köprüleri daha cok seviyorum.

Yorum

6 saddle kesinlikle delirtici bir olay. 3 olunca sorun olmuyor ama 6 olunca durum saçmalamaya başlıyor, yükseklik çok olur da saddle çok sıkı olursa tel saddle'ın diğer ucuna değip cızırdıyor onu indiriyorsun telin yüksekliği gidiyor, saddle ı gevşetiyorsun çok bol kalıp bu sefer saddle'ın kendisi cızırdıyor. 3 iyidir 3. hatta en iyisi şu adını bilmediğim ama yeni modellerde en bol karşılaşılan var ya o.

Yorum

En son ayni Strat'taki gibi saddle uretiyorlar bazi modellerde. Alttaki linkten gorebilirsin. Bu tabiki her tel icin ayri entonasyon ve yukseklik ayari yapilmasina yardimci oluyor. O ustteki köprüyü sanki hiç gormedim. Meksikalarda falan mi var bu köprü?

Yorum

Daha siparişini vermedim köprüyü 3 parçalı vintage olanla değiştiriyorum yunusun dediği manyetiklerin siparişini veriyorum hemen noiseless manyetikleri çıkartıyorum o zaman teşekkür ederim önerilerinizi bekliyorum

Yorum

Şansa bak o şapka gibi olan şapka gibi olan switch den bende ahşap olanı var onu takarım

Yorum

YNX tamda demek istediklerimi yazmış, o manyetikler dip gürültüsü yapmaz ama getirisi kadar götürüsüde var. switch s1 alabilirsin ama. **** fender logosu al cila atmadn yapıştır headstock a. yap bakalım kaça çıkacak duruma göre bizde yaparız aynından.

Yorum

fender logosunu luthier yapacak aynısından resimlerini eklerim

Yorum

Govdenin 22 perdeli sap icin mi yoksa 21 perdeli sap icin mi acilmis oldugunu arastir. Yoksa biraz sorun olabilir.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Govdenin 22 perdeli sap icin mi yoksa 21 perdeli sap icin mi acilmis oldugunu arastir. Yoksa biraz sorun olabilir.
                        tamamen uygun onu düşündüm ve kontrol ettim...Baska ne gibi eklemeler yapabilirim...mesela pena çiziklerini önlemek için ahşap pickguard düşündüm fakat gövde de delikler açmak gerekiyor buda biraz caydırdı beni siz ne düşünüorsunuz...
                        Son güncelleyen magicsystem; 13-02-2011, 01:12.

Yorum

Arkadaşım bu kadar malzeme ne kadar tuttu?

Yorum

Bence Fender yazma, kendi logonu koy. Sonuçta kendin yaptın ve çakma olmasın . =)

Yorum

Hepsi toplam 1400 ediyor american telecaster kalitesinde gövde tamamen el yapımı dişbudak 1985 yapımı kargo dahil

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X