Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Toplama stratocaster :D

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Lütiye Toplama stratocaster :D

Stratocaster alacak param yok. Şöyle bir şey yapsam nasıl olur?

Çakma stratocaster gövdesi.
    ebaydan
    orjinal Fender stratocaster sapı
    orjinal stratocaster pickguard manyetik seti
    orjinal alt köprü
    orjinal burgular
    Fender teller

Alsam, birleştirsem stratocaster tonu elde edebilirmiyim? Tam aynısı gibi olmasa da verdiğim paranın karşılığını alırmıyım?
    Son güncelleyen canKUTTT; 05-05-2009, 18:25.

Gövde çakma olacağından alamazsın, sağlam ton sağlam vücutta bulunur.

Yorum

Ben inanmıyorum böyle direk ağaçtan manyetikten geldiğini o özel tonun. Bunun bir büyüsü var ama çıkar kokusu yüzyıllar sonra. Yani nasıl oluyor aynı ağacı aynı manyetiği aynı sapı alsan aynı ses çıkmıyor ustalar?

Yorum

O toplama yapıcağın parayla zaten biraz daha ekleyip 2. el alabilirsin bence

Yorum

Squier al fender sapı tak orijinal =) manyetikleri de modifiye edersin istersen (benim gitarımın ağacı kaliteli çıktı heralde müzik dükkanlarındaki adamlar şaşırıyor tonlara ) (ilerde ben de yapacağım benim gitara ama ne kadar ki orijinal fender saplar?)
          Son güncelleyen afas; 14-02-2009, 15:26.

Yorum

Gövde çakma olursa bi anlamı yok sapı çakma al gövdeyi orji al bence..gövde ve köprü en önemli aksamlar işi yüzdeye vuracak olursak
            100 de 35 gövde 100 de 20 köprü 100 de 20 manyetikler 100 de 10 da sap (bolt on saplar için yani vida bağlantılı sapların tona pek katkısı yoktur ama eğer gibsonlar gibi bağlantılara sahipse bu yüzde artacaktır) 100 de 5 de elektronik aksam boya vs diyebiliriz.(net rakamlar değildir önem sırasını belirtmek amaçlı yüzdeledim)

Tabi leo fender ekipmanın (apli pedal mixer vs) 100 de 65 gitarınsa 100 de 35 olduğunu söylemiş bir zamanlar ve gerçekten de doğru söylemiş.

Bu hususları göz önünde bulundurarak modifikasyon yaparsan bence etkili olacaktır
            saygılar.

Yorum

aynı fikir benimde aklımdaydı hatta tam açıcaktım konuyu buldum
              squier gövdesi kullansak gene kurtarmaz mı??

Yorum

2.el mexico strat alabilirsin o paraya

Yorum

şahin motoruna ferrari gövdesi takmak gibi olur bu görüntü güzel olur da ton çıkmaz. gitarda en önemli ton unsuru ağaçtır. burgular köprüler sap kalitesi falan daha çok çalım rahatlığı ve gitarın sağlamlığıyla alakalıdır.

Yorum

tam tersine şahin'in motorunu ferrari motoru ile değiştirmek olacak yapmayı planladığı ve bu öyle **** böyle gayet verim alabileceği anlamına gelir normalde 140'ı zorla gören şahin 220 kilometre civarı hızlara ulaşabilecektir, he ama nedir şahinin aerodinamik dizaynı ve materyal kalitesizliği sebebi ile belkide o hızlara çıktığında düzgün bir duruş yapmak asla mümkün olamayacaktır sağa sola savrualacaktır bilmem anlatabildim mi yine de yapılmayacak bir şey değil sonuçta fender coil set alıyorsan herhangi bir zaman alabileceğin ve kendine lüthiye vasıtası ile el yapımı muhteşem bir gitar falan yaptırabilecek paran olduğunda kullanabileceğin gerekirse satabileceğin bir ekipmanın olacak son derece dandik bir gitar alıp sadece manyetikleri taksan bile...

bunun dışında leo fenderin back up ile gitar arasındaki ton kalitesi v.s. ilişkisinin şimdiki dönemlerde biraz oynama olduğuna dair iddaya girebilirim, artık o kadar fazla ayar zırtı pırtı efekt varki gerçek anlamda o olay %50 %50 dengelenmiş olabilir diye düşünüyorum.. gitarın kuvveti yettikten sonra (manyetik sağlamlık netlik v.s.) ulaşamayacağı pek bir ton olayı göremiyorum günümüz ekipmanı ile..

he bir yorum daha; birşeyler yapmaya yaratmaya üzerinde uraşmaya çalışmak her zaman güzeldir orta karar bir squier almış olmaktan maddi olmasada manevi anlamda çok daha fazla güzellik yaşayabilir ve daha oturaklı bir gitar sahibi olabilirsin

dedim ben.

Yorum

arkadaşlar orjinal fender gövde sap v.s lerini e-bay dışında türkiyeden bulabilirmiyiz? çünkü e-baydan almak bana biraz sakat geliyor.yae-bay den almak istemiyorum çünkü orjinal fender gövdesi diye squier gövdesi kakalamalarından korkuyorum sonra geri iade falanda edemem uğraştırır.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                      X