Duyuru

Collapse
No announcement yet.

B.C. Rich Warlock Modifikasyon.(YARDIM!!)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

B.C. Rich Warlock Modifikasyon.(YARDIM!!)

Selam arkadaşlar elimde[/b] B.C. Rich Warlock[/b] Çin yapımı bir gitar var ve de ritm çalıyorum.Aslında tonlarını seviyorum ve de Digitech Metal Master analog pedalıyla da kullanığımda sağlam bir distortion sound u alabiliyorum.

[/b]Asıl sormak istediklerim şunlar:[/b]

Bu arada sorulardan önce sevgili arkadaşlarım bana mal olacak fiyatlarıda belirtirseniz çok çok sevinicem.

1-Gitarı ayakta çalarken askı yerlerinin ikiside direk kasanın arka yüzüne monte şekilde olduğu için kimi zaman çalarken aynı zamanda klavyeyide tutup kaldırma ihtiyacı güdüyorum.Acaba askı vidalarının yerinin değişmesi olası mı ya da bunun yerine ekstradan bir askı vidası klavyeye yakın bir bölgeye monte ettirilebilir mi... ??

2-Diğer bir sorumda manyetiklerle ilgili acaba daha sağlam bir sound için bana hangi manyetik markasını önerebilirsiniz bilmiyorum emg ler biraz pahalı ve de aktif oldukları için bana pek uymuyor pasif manyetik olarak daha dağlam bir distortion almak için önerebileceğiniz en iyi marka acaba hangisi DiMarzio Super Distortion VS Seymour Duncan ??

3-Action ayarıyla ilgili de bir sorunum var biliyorum gitar ritm için ideal ama teller sanki biraz yüksekte gibi acaba bunlar daha fazla aşağı çekilebilir mi?? Gitarı ustaya götürdük ama o da pek fazla aşağı çekememiş telleri acaba üst eşik törpülense falan güzel bir şeyler olabilir mi.. ?? Zaten fretler de jumbo.

4-Gitarın üst ve alt eşik acaba kilit sistem olarak değiştirilebilir mi? yani akord kaçmaması için ve de ne kadara patlar ustaya gittiğimde galiba bana 40$ fln demişti.

5-Perde noktaları yerine ayrı motif yaptırabilir miyim bilmiyorum biraz pahalı oluyormuş galiba ama?Gitarı da cilalatmak istiyorum acaba bu işlem ne kadara patlar?Son olarakta gitar üstünde köprüyü tutan bazı vidalarda kırık gibi duruyor bunları değiştirebilir miyim acaba

Düzenleyen - ChemicaLWarfare on 28/02/2005 07:27:24

tek tek cevap vereyim bende

1-gitarı bilmiyorum ama vida takılabilecek bir yer varsa neden olmasın?
    hatta geçenlerde bir sitede gördüm James Hetfield'ın gitarlarından birinde böyle bir olay vardı (V şeklinde gitar)

2-her markanın bu tarza uygun manyetikleri vardır aslında pedal kullanacağın için ortalama bir humbucker bile yeterli olmalı ama firmaların sitelerinde tone chartlar vardır daha yüksek çıkışlı modellere bakabilirsin

3-gitarın köprüsü nasıl? üst eşiği törpülemek çözüm olmaz tellerin yüksekliğini köprüyü alçaltarak ayarlamalısın
    ama ritm çalıyorsan senin için tel yüksekliği fazla problem olmamalı
    ortalama bir yükseklik ayarı daha iyi olur senin için parmakların alışır merak etme

4-bence hiç elleme öyle çünkü yeni köprü falan alman gerekecek astarı yüzünden pahalıya gelir para biriktir daha üst model istediğin özelliklerde birşey al daha iyi
    zaten tune o matic köprü falan varsa gövde oyulacak falan

5-klavye inlay olayını bilemeyeceğim ama cilalatmakla neyi kastettiğini anlayamadım
    müzik mağazalrında satılan guitar polishlerin işini görmesi lazım bunlar parmak izi leke kir toz gibi şeyleri temizler ve parlak bir görüntü sağlar çizik vs varsa bunları halletmek cila ile olacak iş değil

Düzenleyen - Onder76 on 28/02/2005 11:30:50

Yorum

Onder76 önerilerin için teşekkürler.Şöyle söylemek gerekirse ben yeni bir gitar alma taraftarı pek değilim daha çok modifiye düşünüyorum bana seymour duncan veya dimarzio super distortion manyetiklerinin özellikleri ve de fiyatlarından bahsedebilir misiniz... ??

Tellerin yüksekliği aslında bana o kadar da sorun teşkil etmiyor daha çok ritm çaldığım için ama benim kardeş solo çaldığı için onu rahatsız ediyor zaten o da bu yaz kendine uygun bir gitar alacak.Köprü konusunda da usta bana gibson ın orjinal köprüsü var demişti zannedersem 40$ mış.

Yardımcı olursanız sevinirim.... daha çok manyetikler ve köprü konusuyla ilgileniyorum.

Yorum

Onder76 önerilerin için teşekkürler.Şöyle söylemek gerekirse ben yeni bir gitar alma taraftarı pek değilim daha çok modifiye düşünüyorum bana seymour duncan veya dimarzio super distortion manyetiklerinin özellikleri ve de fiyatlarından bahsedebilir misiniz... ??

Tellerin yüksekliği aslında bana o kadar da sorun teşkil etmiyor daha çok ritm çaldığım için ama benim kardeş solo çaldığı için onu rahatsız ediyor zaten o da bu yaz kendine uygun bir gitar alacak.Köprü konusunda da usta bana gibson ın orjinal köprüsü var demişti zannedersem 40$ mış.

Yardımcı olursanız sevinirim.... daha çok manyetikler ve köprü konusuyla ilgileniyorum.
        gibson'ın orjinal köprüsü de kilitli değildir ama eğer akort problemi yaşıyorsan kendinden kilitli akort kulakçıkları var böyle bir şey alabililirsin
        **** ben fine tunerlı bir stop bar talpiece görmüştüm üst tarafa bir kilit takıp köprüyü de bununla değiştirirsen double locking oluyor ama pahalı bir modifikasyon olur

manyetiklerde dimarzio x2n modelini önerirler hep sert tonlar için
        duncanlarda da vardır benzer bir model ama şu anda bilemeyeceğim fiyatları hakkında da bilgim yok açıkçası
        yüksek çıkışlı olması amfiye girdiğin zaman gitarın sinyalinin yüksek olması amfiyi overdrive a sokar
        düşük çıkışlı manyetik yüksek çıkışlıya göre daha az drive verir bu yüzden

pedal kullandığın zaman pedal bu işi kendi bünyesinde halleder

Yorum

Yani pedal kullandığın için manyetiğe gerek yok mu diyorsun zaten hayvan gibi distortion alıyorum bi de gitar aksamı terimini bana biri açıklayabilir mi bilmiyorum belki ne olduğunu biliyorum ama isminden haberim yok...

Yorum

Yani pedal kullandığın için manyetiğe gerek yok mu diyorsun zaten hayvan gibi distortion alıyorum bi de gitar aksamı terimini bana biri açıklayabilir mi bilmiyorum belki ne olduğunu biliyorum ama isminden haberim yok...
            yoo tam olarak öyle demedim iyi pickuplar çok şey farkettirir ama
            lambalı canavar gibi bir amfinin distortion'ını kullanmayacağın için çok yüksek çıkışlı bir pedala ihtiyacın yok. kastettiğim çıkış seviyesiydi yani
            gitar aksamıda işte gitarın üstündeki takılıp sökülebilen herşey olabilir
            köprü,akort kulakları vs

Yorum

Teşekkürler ya benim gitarı belki piyasada görmüşsündür pickup lar idare ediyor ama en başta bir case almak suretiyle illa ki iyi bir şeyler yapmak istiyorum alete ne önerirsin ??

Bu arada bildiğiniz iyi,becerikli usta var mı... ??

Yorum

eğer ritm gitar çalıyorsan tonu çamurlamayan ve daha derli toplu bir manyetik alman daha uygun. bunu da seymourlar dimarziolardan daha iyi gerçekleştirir. bence seymour al, ama tabi dimarzio da sağlam marka. ben mesela steve morse'un tonlarını çok beğenirim ve onun dimarziosunu merak ediyorum. bilmiyorum ama tahmin ediyorum yüksek çıkışlı bir manyetiktir. bi sitesinden ara. manyetikler sadece çıkış seviyesine göre ayrılmaz, aynı çıkış gücünde çok farklı karakterde, gitarın orjinal tonunu koruyan ve çok bozan çeşitli özellikler var. sitelerde ton örnekleri olur. onları dene.

Yorum

bence gitarın gövdesine ne askılık için ne akort-kilit için delik açtır. ne de cila attır.iki si de sesini etkler daha önce denemişliğim var kafanı taşlara vurma sonra benim gibi.idare etmeye çalış.boyası bile sesi etkiler.
                  manyetik konusunda duncan veya marzio yu bilmiyorum ama BC Rich e EMG yakışır.Madem Manyetik deiştirmek istiyosun paran da yok eğer sap mnyetiin rckfield mafia ise sadece köprü manyetiğini EMG ile deiştir.EMG seni alır bambaşka yerlere götürür rahat olAma sanırım warlocklarda rockfield yok.olsun yinede sadece köprüyü deiştir bence 180 ytl.**** Metal Muff analog pedal alırsan o gitar ortalığa KUSAR...Saygılar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                  X