Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tercihlerim dogrumu?(gitar-pedal)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

tercihlerim dogrumu?(gitar-pedal)

dinlediğim gruplar korn-rammstein-metillica-audioslave-muse-slipknot gibi gruplar.Caldıgım tarzda bununla paralel tabiki.
    forumu arastırdım ve tercihlerim cort x2 ve marshall jh-1 oldu.daha almadım ve almadan önce sormak istedim.bütcem kısıtlı.az daha bekleyip cort x6 veya baska bi gitar mı alayım?baska önerdiginiz processor veya pedal var mı?pedal da hep aynı tonumu kullanıyoruz?abimde digitech rp80 var.idarelik bendemi böyle bir şey alsam?tercihiniz ne olurdu pedal-processor?şimdiden herkese tesekkur ederim

bence kısıtlı bütçeyle mükemmel sonu alamıcaksın.alt düzey gitarların aralarında pek bir fark yok.git dene beğendiğini al.sana göre çok fark varsa x6 al yoksa x2 al.köprüsünde humbacker olan bir pedal işini görecektir.pedala gelince bu pedalı nasıl bir amfide kullanacaksın bu cok önemli.amfin dandikse fazla bir fark olmayacaktır.ama sana bir öneri sert sakın mt2 alma.ben hiç sevmedim teneke gibi bir ses tipi var.jack hammer ı kullanmıslığım yok o yüzden pek yorum yapamıcam.en iyisi git dene içine sineni al tonu takma fazla sen calmana bak.iyi çaldıktan sonra gerisi kolay .

iyi çalışmalar

Yorum

x6 yı düşündüm fakat akortla fazla oynayamıyorsunuz sanırım.bir yaptıktan sonra kilitleyip keyfinize bakıyorsunuz fakat soad-aerials rammstein-stein um stein gibi şarkıların tablarında akortlar degişikliği gerekiyor.(gitar konusunda amatörüm.akort değişikliği gerekmiyorsa bana kolay yolunu söyleyin )x6 veya baska bi floyd rose lu gitarı bu yüzden düşünmüyorum.yanlıs düşünüyorsam bilgilendirirseniz sevinirim.anfi temiz 2. el marshall-laney-peavey denk getirirsem alacagım.forumda arastırdıgım kadarıyla bu amfiler metal tonları iyi veriyormus.bilgilerinizi paylaştıgınız için herkese tesekkur ederim.

Yorum

Peavey i o bütçeyle hiç düşünme bile.Oldukça pahalı ve az bulunan amfilerdir.Marshall ın MG serisini düşünebilirsn.Amfi tonları ve Gainleri de oldukça tatmin edici.Extra bir dist. pedalına ihtiyacın olmayacaktır tahminimce.

X-6 Floyd Rose u seni dediğin gruplar ve tablarını gözününde bulundurursak oldukça uğraştıracağı muhtemel.Cort tan alternatif olarak Zenox, m200 veya G254 gibi modellerini düşünebilirsn.

Öte yandan Marshall amfi alacaksan; jh-1 pedalına pek ihtiyacın kalmayacak.Üstündeki gainler oldukça tatmin edici.Ama Laney vb. gibi markalarda düşünüyorsan amfiyi Bir Marshalll JH-1 edinmen tavsiyemdir

Yorum

Madem bu kadar farklı tarzlarda gruplardan çalmak istiyorsun floyd rose'u olmayan bir gitar al. İstediğin zaman tellerin notalarında gerekli değişikliği yapabilirsin. Benim önerim sb dreams 7 telli almandır. Tünelde sıfır/ikinci el uygun fiyatlara bulunabiliyor.

Yorum

bence de sen floydrose an uzak dur,dewamlı tellerini başka notalara çekmek zorunda kalacaksın...hem de cortun düşük modellerindeki floydroselar sorun çıkarabilir gitar zehir olur...

Yorum

cevaplar için herkese tesekkur ediyorum.bende Cort x2 veya g254 e bakmaya karar kılmıstımki o sırada washburn WI24 modelini gördüm.
              WI24 bu model nasıldır?bu modelde tremelo kolu var mı?WI24-x2-g254-m200 hangisini tavsiye edersiniz?
              g254 te 1 humbucker 2 single var.bunlar sert tonlar almaya yeterlimi?bu konuda tam bilgim yok fakat forumda 2 humbucker ların metala daha yatkın oldugunu okumustum.g254 için wilkinson köprü kullandıgı için sorun cıkartmaz dediler.fakat bu tek humbecker olayı kafamı kurcalıyor.
              g254 te aktif manyetik var mı?olup olmaması ne kadar önemli?

Düzenleyen - zmenus on 05/11/2005 11:37:42

Yorum

ben cavo arkadaşın yorumuna katılmıorum..MT-2 inanılmas bi alet..onu alırsan hayatında yaptıın en güsel işi yapmış olursun...tonları mükemmel bende var..deli gibi...

Yorum

Çalacağın gruplara bakılırsa cort x-2 uygun tercih gibi gözüküyo yanına iyi bi marshall anfi mesela 30 mgx di galiba ondan alırsın pek bi sorunun kalmaz diye düşünüyorum.

Yorum

<BLOCKQUOTE id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
                    ben cavo arkadaşın yorumuna katılmıorum..MT-2 inanılmas bi alet..onu alırsan hayatında yaptıın en güsel işi yapmış olursun...tonları mükemmel bende var..deli gibi...
                    [/quote]

zevk meselesi ama bu pedalla solo atmayı sakın düşünmesin arkadaş.teneke gibi bir ses.yumusama yok seste.özelikle tek basına kullanılınca teneke sesi alacağına eminim bu pedalın.1 yıl kullandım ama sattım sonunda.ama sonucta zevk meselesi.

Yorum

hem solo hem ritm atabilecegim pedal yok mu ya jh-1 de durum nasıl?olmazsa processor alacagım.nede olsa yeniyim simdilik processor belki iş görebilir.

Yorum

jh-1 senin işini bayağı görür. hem solo hem ritm için.

Yorum

cort m 100 al abicim x serisi biraz daha progresif veya metal stillere kayar aynı fiyata dah alternatif görünüşlü ve yakışıklı gitarlardır cort m serisi üst modelleri maun ağacından yapılır geniş ve modern tonları vardır pedal doğru tercih aynısından bendede var jack hammer iyi pedal.

Yorum

m100 demişsin fakat benim istedigim sert tonlar.m100 hakkında hiç yorum görmedim.az m100 hakkında bilgi verirseniz sevinirim.metal e progresife daha yatkın olacak.geçtigimiz hafta sonu jh-1 ile metal zone 2 yi denedim.metal zone da karar kıldım çünkü benim istedigim tonlar onda var.jh-1 daha yumuşak,daha hafif geldi.

Yorum

Sert ton istiyorsan Gibson ve İbanez i tavsiye ederim. Pedal olarak Boss OD-20 işini görebilir(üzerinde Text[/color] ve diğer bichok pedalın tonları var) Bunun yanında Marshall ın 80 watt lık güsell tüplü amfileri var bence böyle bisheyi tersih et.....

Edited by - Axell on 18/11/2005 16:09:12

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X