Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Davulda Ton

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

İnceleme Davulda Ton

Arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var.
    Şimdi davul her türlü müzikte kullanılan bir çalgı.Elektronik müzikten tutun metale popa kadar ... Ama bir metal davulu ile pop davulu arasındaki fark nedir ? Hani ton nasıl neyle sağlanıyor. Davuldan hem elektronik müziktediki gibi ses hemde metaldeki gibi bir ses çıkıyor. Derilerle mi , trampet tom büyüklüğüyle mi yoksa mixere gibi bir cihaza girilip ekolayzır ile mi yapılorlar bunu ?

Deri farkı var, davulların çapları da fark gösterir notal değer olarak. Metalde daha keskin bir ses çıkması lazım mesela. Akordunu daha ince notalara yönlendirirsin. Jazz için biraz daha bas tonlara ihtiyacın olur. Tomlar daha ön plandadır.

Yorum

Davullar genelde rock veya daha sert müzikler için yapılıyor sanıyorum daha doğrusu piyasada öyle olduğunu düşünüyorum.Mesela elektronik müzik için bu davullarının derisini değiştirsek elektronik müziğe gider mi ? İlla baştan ona göre mi alcaksın yani ?

Yorum

Elektronik müzikte genelde elektronik bateri kullanılır. İstediğin sesi istediğin davula uyarlamak için en iyisi budur. Standart bir bateriyi ayarını bozmadan elektronik müzik için kullanabilirsin sonuçta. Bütün iş tonda bitmiyor. Farklı bateri ritimleri var iki müziğin de.
        Sonuçta piyasadaki çoğu bateri, sadece rock ve metal müzik için değil, genel kullanım için tasarlanmıştır. Eğer eklemek istediğin kafanda bir ton varsa onu elde etmek için bateride değişimler yapabilirsin. Zilleri değiştirirsin, derileri değiştirirsin, farklı akordlarsın...

Yorum

Elektronik müzikte elde edilen davul seslerinde EQ'nun ve efektlerin önemini geçmemek lazım. Bi de küçük çapta trampet daha gider elektronik müziğe.

Yorum

CookiesOfBritain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Elektronik müzikte elde edilen davul seslerinde EQ'nun ve efektlerin önemini geçmemek lazım. Bi de küçük çapta trampet daha gider elektronik müziğe.
            Anca görmüşüm.
            Evet küçük trampet daha tiz ve kısa süreli sustain i zayıf.

Yorum

thebadseeds isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Deri farkı var, davulların çapları da fark gösterir notal değer olarak. Metalde daha keskin bir ses çıkması lazım mesela. Akordunu daha ince notalara yönlendirirsin. Jazz için biraz daha bas tonlara ihtiyacın olur. Tomlar daha ön plandadır.
              jazz için hangi deriler gerekir? Trampet derilerine bakıyorumda pek bir çeşitlilik göremedim jazz veya rock için diye sınıflandırılmış deri yok malesef. Peki trampet için teller fark ediyor mu?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
              X