Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ez drummer de cubase sx yerine cubase le

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

ez drummer de cubase sx yerine cubase le

merhaba arkadaşlar ben ez drummer programını indirdim ama cubase sx programı gerekiyormuş.onun da kurulumunda bir sürü sorun yaşadım.pedelımı aldığımda bana cubase LE 4 lisanslı cdsini vermişlerdi ez drummeri bu programla çalıştırsam olurmu.ya da nasıl yapacam onu.önce cubase le 4 ü kurdum sonra ez drummeri kurdum ama cubaseyi açınca bateri falan çıkmıyor:S

Bu arkadaşa bir cevap verilmemiş ama benimde bir sorum var. Cubase Sx yüklü , midi sahibi değilim ve ramimde az. Yani menüden vurduğumda geç tepki veriyor. Ezdrummer da hazır kullanılabilinecek presetler var mı , varsa nasıl çalışır , ve ezdrummer la nasıl kayıt yapılır?

Teşekkürler

Yorum

muhlis91 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      merhaba arkadaşlar ben ez drummer programını indirdim ama cubase sx programı gerekiyormuş.onun da kurulumunda bir sürü sorun yaşadım.pedelımı aldığımda bana cubase LE 4 lisanslı cdsini vermişlerdi ez drummeri bu programla çalıştırsam olurmu.ya da nasıl yapacam onu.önce cubase le 4 ü kurdum sonra ez drummeri kurdum ama cubaseyi açınca bateri falan çıkmıyor:S
      şimdiye kadar çözmüşsündür belki ama yine de anlatayım(:. le 4'ü bilmiyorum ama sx'de nasıl bateri yazacağını söyleyebilirim.şu an kendi bilgisayarımda değilim ama hatırladığım kadarıyla anlatayım.önce: device>vst instrument(böyle bir şeydi sanırım)'e tıkla orda boş bölümler olacak.onlardan birine tıkla.eğer ezdrummeri sorunsuz kurduysan ezdrummer seçeneği çıkacaktır ona ayarla.bunu yaptıktan sonra bir midi kanalı aç.kanalın üstünde ok gibi birşey var onu çek sağa doğru mavi olsun çektiğin yer kadarı.ondan sonra midi kanalına bir kez tıkla.bir kez tıklayınca bir bölüm açılacak.o kalsın öyle.önce midi'nin çıkışını(output) ezdrummer yap.oralarda bir yerde map filan yazar,no map gibi bir şeyler.onu gm drum map gibi bir şey olması lazım,ona ayarla.son olarak da o midi kanalına çift tıkla.karşına bateriyi yazmak için gerekli herşey çıkacaktır.

Beautiful_Death isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Bu arkadaşa bir cevap verilmemiş ama benimde bir sorum var. Cubase Sx yüklü , midi sahibi değilim ve ramimde az. Yani menüden vurduğumda geç tepki veriyor. Ezdrummer da hazır kullanılabilinecek presetler var mı , varsa nasıl çalışır , ve ezdrummer la nasıl kayıt yapılır?

Teşekkürler

hocam, hazır preset dediğin eğer hazır bateri ritimleriyse var ezdrummer'da.ama şu an hatırlamıyorum nasıl yapıldığını.msnden eklersen önümüzdeki günlerde yardımcı olabilirim.

Yorum

bende yardımcı olmak istedim! cubase sx 3 le ezdrummer kullanıyorum! evet sx3 ü kurarken çok çetrefilli yollardan geçiliyor =) cubase sx setup kurulumu tamamlandıktan sonra h2o lisans kurulumu var onu yaparken donanım bulucu bir süre bekliyor yükleme sırasında ! yani normalden daha uzun bir süre o yüzden sabırla beklemeniz gerek ! sonrasında normak şekilde devam ediyor kurulum! herneyse kurulduğunu vasayarak ezdrummer la ilgili birşeyler anlatayım! programı açtıktan sonra file kısmından new project e gelin sonrasında empty i seçin! proje açıldıktan sonra ortada sağ tıklayarak add mıdı channel dan bir adet mıdı kanalı ekleyin! sonrasın da F11 e basın ! vst ınst. listesi gelecektir! ordan boş bir kanala tıklayıp ezdrummer ı seçin ! zaten direk olarak programın hangi davul kitini kurduysanız o açılacaktır! ki benim nacizhane fikrim drum kit from hell i yüklemeniz! herneyse bu sayfa geldikten sonra işin büyük bir kısmı bitiyor zaten! sonra yukardaki arkadaşın anlattığı gibi mıdı kanalına tıklayarak aktif hale getirin! daha sonra eklediğiniz ilk kanalın üstünde bir adet zaman cetveli gibi bir şerit var mavi renkte! loceyter kısmı! orda minik bir buton diyeyim ona benzer bişe var onu tutup tahmini bir parça uzunluğunda şeçin ve sağa sürükleyin' sonrasında mıdı kanalının hizasında çift tıkalyarak kanal diyagramını aktif hale getirin! son adım olarakta sol tarafta mıdı kanalının ınserts vs kısmı olan yerde bi parametre var ! ordan arkadaşın dediği gibi gm drum map i şeçip mıdı kanalının önüne çift tıklayın! piyano üstünde davulun aksamlarıyla isimleri gelecek! ordan sonrası sizin ritm duygunuza kalmış! umarım yardımcı olmuşumdur =)

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        Initializing Tabs & loading Content...
        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
        X