Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bass gitar secimi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Bass gitar secimi

Herkese selamlar. anliyacaginiz gibi yeni uyeyim. 1 senedir klasik gitarla ugrasiyorum ama caliyosum demiyeyim asil merakim bass gitaraydi para bulamadigimdan gecensene bi ogrenci gitari aldim bilen arkadaşlar bi kac alistirma gosterdi ama oyle gam falan calismadim. alistirmalar bayağı yararli oldu elim bayağı hizlandi falan bu sene bi miktar para buldum ve hayalim olan bass gitari almacam. ben G.antep'teyim ve pekte bi secenegim yok. bi arkadasin washburn xb120 si var gigbag le birlikte 250$ dedi tabi pazarlikla 220 ye falan alirim, gitar 1 senelik. diger secenekte, kullanilmamis washburn xb100 270$ istedi. Ne oneririsiniz? bu fiyatlar nasil? bir de bu gitarlari nasil bilirisiniz? calmak istegim tarz rock-metal. .**** unutmadan abim 19 agustosta amerika'ya gidiyor 6-7 ay sonra donerken en azindan manyetik getirebilme ihtimali cok yuksek. soyle manyetikleri degistigimde kasasi ihtiyarci karsilayabilecek bisey olmali diye dusunuyorum. xb120 manyetikleri aktiv diye biliyorum degismede sorun olmaz galiba.simdiden tesekkurler

Düzenleyen - MyLethe on 09/06/2004 22:19:48

xb100 için burda yorumlar mevcut http://www.mygitar.com/topic.asp?TOP...itle=Bas+Gitar

Manyetik de?i?tirme olayyna gelince manyetik de?i?tirip istedi?in sonucuda almayabilirsin çünkü 300 dolar civarynda aldygyn bir basyn kasasy o kadar da iyi olmucaktyr sanyyorum..

bir di?er yararly ba?ly?ymyzda burda

XB120 nin manyetikleri aktif mi? kasasy da kyzyla?aç güzel gozukuyor fiyat da uygun gibi hem yeni ba?lyycaksan tonunu sevdiysen klavyesinde de rahat ettiysen iyi bir seçim gibi.. fender de genelde kyzylagaç kullanyr zatende kaliteside önemli tabi önemli olan tonunu sevip o bas da rahat etmen ..

Kolay gelsin..

Yorum

Sen bence direkt amerikadan getirt gitari abine,
      6-7 ay daha elindeki gitarla idare et, amerikadan cok daha saglam gitarlar alabilirsin ucuz fiyata,...

200$ civari gitar alacaksan pek fark etmez tabi ,bekledigine degmez,...

Ama para ayirabilrsen soyle 500-600$ lik bir alet getriebilecek kadar, abin abd ye gittignde sana yollar kargoyla gumruk de odemezsin, 70-80$ falan ulasim masrafi gelir sadece, o alacagin 500$ lik gitar burada 800-1000$ arasi satiliyor olacaktir,

Yorum

xb120 yi almaya kaar verdim.artyk halletem gereken ögrenme i?i. gitary aldy?ym ki?iyle bassa giri? yapcaz artyk geriside CD lerle olur heralde.

Yorum

Yyi bilen birnin kontrolunde ilerlemen eksiklerinin kalmamasyny sa?lar .

Kendinde bir seviyeye gelebilirsin tabiki
          Önemli olan istemek önemsemek ve çaly?mak...

Yorum

*** xb120 konusunda satici ile anlasamadik. 300 dolardan asagi inmiyor. gitar orjinal amerikan baska bi xb120 ile(endonezya uretimi) karsilastirdik aralarinda bayağı fark var. 300 dolara deger mi? biraz caldim 120 yi, xb 100 itici geliyor aralarinda cok fark var. biraz daha arastiracam olmazsa artik 120 yi alirim tabi bi 50 $ daha bulmam gerek. bi de 120 yi alirsam adam gigbag ve 8-10 saat ders verecek. aslinda dersler de iyi olur bunu alirsam.

Yorum

xb120 dahamantykly bir seçim gibi geliyor bana burdan önemli olan gitaryn klavyesinde rahat etmen ve tonunu sevmen bunlara önem ver ..

Yorum

xb 100 almaktansa biraz daha bekleyip 120 almak daha mantykly ama en iyisi bi 100 dolar daha verip washburn taurus t24 alabilirsin bu gitar digerlerinden farkly olarak thru neck. yani sap bütün gövde boyunca. bunun avantajyysa e?iktyir manyetiktir hepsi sapyn üzerine kalyyor böylece sustain çok daha uzun oluyor.. ama bu gitaryn gövdesi dogal rengi ve manyetikleri pasif tabi bu da zevkine kalmy? kesinlike pasif manyetik daha kötü diye bisey yok. xb120 ye dönersek klavyesi cok rahat bi gitar (üstüne üstlük benim dededigim endonezyaydy artyk usa noolur düsün) tonlary da güzel..

Yorum

slm. xb120 aldım ama o dedıgım amerıkanı degıl endonezya aldım tunelden bı tane(ıstanbul'dayım bu arada.). amerıkanın sahıbı satmadı gıtarı neyse bu da ıyı. ama t24 almak ısterdım.

Yorum

ibanez gitarlar üzeirndeki fikirleriniz nedir beyler?

Yorum

Sapları rahattır yani öyle etli avuçlanacak sapları yoktur ,ancak karakteristik bulmadığım bas gitarlar.

Yorum

Bu hafta içinde bir gitar almayı düşünüyorum yapacağım müzeik soft rock blues tarzında birsey olacak düşündüğüm birkac gitar var seçimimde yardımcı olursanız sevinirim.

Yamaha RBX 270J
                        İbanez SR300
                        İbanez SR200
                        İbanez SR200ex
                        veya önerebileceğiniz başka gitar modelleri varsa?

İbanezin sr300 sr200 e nazaran bir üst model olmasına rağmen araştırmalarıma göre ve girdiğim dükkanlarda gösterilen gitar hep sr200 ve sr200ex olmustur sr300ü göstermemelerinin nedeni dukkanda olmaması olabilirmi yoksa gercektende sr200 daha mı iyi bir gitardır?

Teşekkürler.

Yorum

Enchantress isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          ibanez gitarlar üzeirndeki fikirleriniz nedir beyler?
                          ibanez gsr200 veya 205 deneyebilirsin onunda fiyatları 400 550 lira arasında bence yeni baslıcaklar ve ilerki kullanımlar icin güzel bir gitar secimi olur.

Yorum

Sr 300 ü, eğer onu tercih etmeyeceksen rbx 270 i tercih etmelisin.

Yorum

son olarak 2 gitar arasındayım arkadaşlar ikisinden birini gidip alacağım

ibanez SR300
                              Yamaha RBX 374 (çin üretimi olduğu için biraz geride kalmalımı?)

hangisi daha iyi dersiniz müzik türü sorf rock blues?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X