Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bass gitarı penayla çalsam??

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Bass gitarı penayla çalsam??

ben şu anda klasik çalıyorum yakında bass gitar alıcam ve bass gitar öğrenmek istiyorum ama bass gitar çalarken penayla çalsam ne olur bass gitar özelliğini yitirirmi???

Yok canım niye yitirsin..Ama bass ı penayla çalmak zevkli olmuyor..Benden söylemesi..Cenk Turanlı'nın deyimiyle "hayvanımsı" bir ses çıkıyor.Tatlı ses alacaksan parmak..İkisinin de kendine göre özellikleri var.Ama bas gitar çalacaksan kalın penaya alış kalın ve esnemez pena olsun.İbanez offspring penalar var..Bir de bassın tel aralıkları fazla,teller kalın penayla çalmak zaman alır.

Yorum

Bencede...
      Bir sorun olmaz çok fazla basçı var pena kullanan genelde sert tonlar alırsın ama bassın tadı parmakla çıkar ellerin acıyacak az
      Bu arada bas uzun tırnaktan hoşlanmaz söyliyeyim

Yorum

Ben birşey olmaz diyemicem olur çünkü Bassta öyle parçalar çalman gerekirdi hızlılıkı kastediyorum ama bu zor olduğu için değil penayla çalamazsın yani...Bassta tel geçişi zaten sinir bozucu birşeydir ki bunu birde penayla yaparsan çileden çıkarsın "ben niye çalamıyorum" dersin...Emin ol parmakla çalmanın daha rahat, daha zevkli ve işgörür olduğunu anlıcaksın...

Yorum

Penayla çaldığın sürece gitarına tam olarak hakim olamassın..Tel aralıkları fazla zaten.Bir de o kalın mi teli yok mu..Pena falan sökmüyor ona

Yorum

Eğer 12. perdeden sonra çalacaksan ve güzel bir sert ton almak istiyorsan pena kullanman bence şart. Mesela Metallicanın Doogle şarkısı pena ile çalınıyor (Basist için). Parmakla çalındığında arasında küçük gibi görünen ama ses tonu hayli bir farklı olduğu belli oluyor

Yorum

doogle ne ya biri bana açıklasın

Yorum

Başta penayla çalman en mantıklısı ancak her ne kadar bu senin ne hedeflediğine göre değişse de bir bas gitarist iki teknikle de çalabilmelidir.Bir çok bas gitarist bazı şarkılarda parmakla bazılarında penayla çalar çünkü ikisinde de farklı bir ton elde edersin.Penayla daha keskin ve yüksek bir ses çıkarken parmakla daha yumuşak ve kısmen daha alçak bir ses duyulur.

Yorum

Yanlış yazmışım pardon jamesdio
                  Doodle olacak o

Yeni klavye aldım bu yüzden bazen karıştırabiliyorum

Yorum

istersen agzınla cal o sana kalmıs bişey...

Yorum

Saçma saçma mesajlar atacağınıza iş görür mesajlar atın..Üstüne alınması gereken alınsın..
                      Şöyle birşey var mesela bas gitarda çift manyetik var ya,sap manyetiğine baş parmağı yaslayıp kuvvetlice tellere vurduğunda gümbür gümbür,bol basslı bir ses duyarsın..İşte onu penayla elde etmek biraz,hatta hayli zor..

Yorum

tamam da adam onu elde emek istemiyorsa?
                        Abi niye bu kadar kasıyorsun ,alırsın eline gitarı, denersin ikisini de .Beğenirsen penanın sesini öyle çalarsın.Ki yani seni basstan soğutacak kadar da değişmiyr ses.
                        Bir de penayla tel geçişleri zor denmiş falan...Abi siz de parmağınızı çalıştırırken biraz da penaya önem verseydiniz çok rahatlardınız bence.
                        O kadar bluescu gitarist elleriyle falan çalarken ben de noexite katılıyorum İstersen ağzınla çal.

Yorum

abi sana öyle bi nota weririm ki penayla hayatta çalamazsın çalarsın ama gecikirsin sonra parçayı batırırsın olmaz yani ama parmakların birbirinen bağımsız çalışlıyo rahat kullanabileceğin 3 tane parmak var herneyse diyelim dediğin dogru penayla çalınır ama penayla çalmak ile parmakla çalmak arasında ses değişikliği oluyor penayla çalınınca kalın ve parazitli bi ses geliyo ama parmakla çalınca bass gitarın sesine daha uygun ve tiz bi ses geliyo ama eet basstan sogutacak kadar fark olmuyo klasik çalıyomuşsun dene onda ses farklarını incele.
                          Kardeşim sen gitarını al dene pena mı daha hoşuna gidiyor parmak mı kendin belirle istediğin gibi çal

Yorum

Her şarkıyı penayla çalarsın demedim zaten . Yeri gelir parmakla da çalarsın.o başka.ama yine de merak ettim , penayla asla çalınmayacak şeyin ne olduğunu.Gönderebilir misin?

Yorum

Malt ın bassları da penasız pek olmuyor.Arkadaşım bu kadar takma meseleyi..Eğer bass ın sesi çıksın,solo veya melodim duyulsun diyorsan penayla çalarsın,ama yok tatlı tatlı çalarım ritimciyim ben dersen seçim senin..Al eline penayı ikisini de dene hoşuna gideni çal..Mesela ben parmak ağırlıklı çalarım ama canım isteyince penayla da çalarım

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X