Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Manyetik - Tavsiyeleriniz

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

arkadaşım laylaylom sallamış resmen geçen gün jackson manyetiklere seymour duncandan daha iyi manyetik diyordu

neyse bende de bir dkmg var ben de üstündeki manyetikleri (emg-hzdir bunlar yarı aktif yani emg81 gibi tam aktif değildir booster var sanırım içinde coil tapi çekince aktifimsi oluyorlar ) değiştirmek istiyorum.

ben de invader düşündüm sh8 oluyor sanırım ya da sh13 dimebucker ya da sh4jb tavsiye ediyorlar
    neck içinse 59sh1 düşünüyorum

emg teki tiz ve dolgun sesi perdedeki hassasiyeti seymourlardan alabileceğini sanmıyorum yani eğer hem sert distortion alayım hem de arada sırada blues ve tatlı clean tonları almak istiyorsan seymour duncan derim

ama ben tamamen metal olayındayım diyorsan emg81 - emg60 ve emg85 diyorum

Yorum

bridge de süper distortion, tone zone veya fast track 2. neckte ise cruiser önerebilirim chopper da olabilir. yjm serisi malsteen tarzı dışında hiçbir tarz için uygun değil maalesef. switch i yukarı kaldırır mekanik yapar sweap atarsın başka bi halt olmaz o manyetikten. hs 2 nin single den hiç bir farkı yok metal çalmayı unut eğer onu takarsan.

Yorum

neyse bende de bir dkmg var ben de üstündeki manyetikleri (emg-hzdir bunlar yarı aktif yani emg81 gibi tam aktif değildir booster var sanırım içinde coil tapi çekince aktifimsi oluyorlar ) değiştirmek istiyorum.
        Aslında onlar yarı-aktif manyetik değil abi, bildiğin pasif manyetik. Ama üstünde aktif olan başka bir devre var, gain booster, yani sana bir miktar fazla gain veriyor.

Ama o devreyi çalıştırmak için yaptığın şey de "coil-tap'i çekmek" değil, coil tap sadece hummbucker'ları single yapan devrelerin adıdır. Senin yaptığın volume veya ton potunun üstündeki anahtarı açmak (kapatmak) sadece...

Yorum

arkadaşlar bende sx sst62k gitar seti var.ilk gitarım olduğu için ucuz olsun dedim. harika değil ama fiyatına göre çok iyi,manyetikleri iyi değil sizce manyetiklerini değiştirsem seymour duncan veya dimarzio taksam çok birşey farkeder mi?..buna değer mi yani?

Yorum

eder ama o gitar icin degmez.al sonra ilerde yeni gitarina takarsın.

Yorum

ok sağol cooldog o zaman yeni gitar alınca ona takarım..şimdi almaya gerek yok.

Yorum

arkadaşlar ben yeni bi gitar yaptırıyorum böyle yavaş yavaş öderim diye ...ark uğraşıyo şu an bana önerebileceğiniz manyetikler nelerdir ekonomik ve kullanışlı olursa sewinirim....şimdiden teşk..

Yorum

gitarın özellikleri,yapacağın tarz bu gibi şeyleri yazarsan daha sağlıklı bir şekilde yardım edebiliriz..

Yorum

yavuz çetin ve kurban takılıyoruz şimdilik...nası manyetikler almam ********...

Yorum

ok
                      yavuz çetin nin ve kurbanın cleanlerini neck ten paf pro yla
                      distortionları da bridge de evolution la alıyorum.
                      gayet memnunum,aynısını tavsiye ederim.
                      bu dediğim manyetikleri harmony central da araştır istersen.
                      bu arada neck için evolution neck de güzel manyetik o da olabilir bu tarz için...

Yorum

ark ankaraya ilk defa gittim ve ESP nin distribütörü varmış şimdi kafam karıştı esp nin kalitesi de ortada tabi ama benim durumum anca 500ytl ye kadar çıkar sizce düşünmelimiyim ESP kullananınız varmı aranızda bu arada zaurakh çok tşk ederim cevap için gerçekten çok işime yaradı ama ddiim gibi ESP ye gitti şimdide aklım...fiyatları da fena değil
                        yardımlarınızı bekliyorum...
                        :::araştırmalarım dewam ediyor aceleye mahal yok

Yorum

ESP ve LTD ler iyidir.hatta üstündeki stock manyetikleri bile iyi.bence esp ltd ler daha bi sert müzik gitar.metal,heavy metalci adam alır çalar.sen yavuz çetin falan da calıcam diyorsun.esp lerin gövdeleri genelde agathis,üst modellerde de maun.bence basswood bir ibanez,cort ya da türevleri gibi aletler ses olarak daha geniş yelpaze sunuyorlar.yalnız 500 ytl ayırdım dersen manyetik alman zor anca gitara yeter ama 500 ytl ye cort ve ltd ler war.ben 2.el bakmanı öneririm...acelen yoksa 2. el sağlam bir gitar bulabilirsin...

Yorum

saol zaurakh harbiden çok yardımın dokundu 2.el bi tane ltd buldum bakalım daha modelini falan bilmiyom ama işallah istediim gibi birşey çıkar....kendine iyi bak dostum tekrar saol...

Yorum

ne manyetiği en iyisi klasik

Düzenleyen - canavarmemo on 18/04/2006 13:12:34

Yorum

Sevgili Canavarmemo Burada anlayacağınız üzere konu manyetik tavsiyesi elektro gitar mı klasik gitar mı tartışması değil.
                                Lütfen öncelikle forum kurallarımızı okuyun ve cevaplarınızı konuya uygun bir şekilde seçin...
                                Aramıza hoşgeldiniz...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X