Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Manyetik - Tavsiyeleriniz

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Manyetik - Tavsiyeleriniz

Merhaba arkadaslar,

Bende japon std. squier strat var,
    ona manyetik alma gibi bir durumum var, 3 single oldugundan temiz ,tok ,ve guzel tonlar verebilecek single lar alacam (2 tane buyuk ihtimal)
    70-80-rock-metal-blues, ilgilendim muzikler,...(satriani, george lynch, malmsteen vs tonlarini severim)

Ben DiMarzio HS-3 almayi dusunuyorum 1 tane,

**** manyetige karar vermis deilim, fakat bazi olasiliklar:

DiMarzio Virtual Vintage Heavy Blues
    DiMarzio YMJ
    DiMarzio Virtual Vintage solo
    DiMarzio Tone zone
    Fender Texas Special
    Fender Vintage Noiseless

Neck ya da middle pozisyonunda eski manyetigi kullanmayi dusunuyorum,...(ton cesitliligi olmasinda fayda var)

Her konuda onerilerinize ve yorumlara acigim,...

texas speacial tavsiye ederm,ozellikle necte guzel sonuclar veriyor..onune gectigin zaman ,birde ses yuksekse tok,sycak hava ufluyor gibi hissediyorsun
    istersen twang tonlaryda(tabiki olmazsa olmaz) alyyorsun,ritimde oldukca tatlylar.
    bence midi degistirme,fazla kullanylmyyor 2.ve 4.pozisyon tonlaryny koruyorsan hic elleme derim (ki japan squierda korur.)
    bridge zaten belli al birtane hs-3.
    bitmistir,fat,distortion ve single ,bir manyetik bu kadar asmys olur.
    eger koprude daha humbucker ayary birsey istiyorsan seymour duncan jb jr. oneririm,ayryca little59a bak,hayran kalycaksyn..
    single coil olarak vintage straggered ssl-1 takabilirsin,cok iyi blues tonlary var,mutlaka arastyr.
    ben pek dimarziolary sevmiyorum nedense ama tonezone fena degil..

Düzenleyen - CoolDoG on 16/06/2004 01:39:14

Yorum

Hmm aslinda ben bridge e HS-3 u koymayi dusunuyorum,

middle i degistirmeyeceim ona karar verdim gibi,

Bildigim kadariyla output u en yuksek manyetik neck de olmali,...o seymour duncan lara bir bakiim saglam distorsion veriyorsa kopruye iyi gidebilir,

Soyledigin manyetiklerin samplalarini bir arastiriim netten, eyv sagol

Yorum

bende zaten kopru icin hs-3 dedim kacyrdyn sanyrym.

senin tercihin birazda,yani ben tam tersi sakin,sycak(zaten yeri itibariyle) dusuk cykysly tonlary, neck ve 4.pozisyondan alyyorum.
        genelde distortion sebebiyle en yuksek cykys koprude tercih edilir.
        hatta once kopru yuksekligi ayarlanyr,sonra cykysyny dengelemek icin neck manyatigi ayny hizadan, asagy indirilir.

Yorum

hem k1rl1 tonlar olacak hemde anf1m cozurducak d1yosan zaten dogru karar1 verm1ss1n. hs-3

Yorum

Evt herkes oyle soyluyor,

sanrm dogrusu soyledigin gibi yuksek outputun kopru icin gerekli oldugu,...
            O diğer manyetklerin samplelarini ada aricam netten,
            **** manyetik onerileirnize de acigim

Yorum

hs-3 yeterli ..
              sen yinede single boyutunda humbuckerlarada bak,,daha yuksek gerilim daha cok distortion..
              tone zone s,bu is icin iyi ****.
              bahsettigim little 59 ve jb jride bak.
              ayryca red lace sensor var,single coil ama no-hum ozelligi var,acayip karanlyk tonara sahip,ozellikle distortionda humbucker kadar guclu ve hala Singe coil!! yani frekans aralygyny koruyor.

Yorum

Su Hs-3 un yaninda, cok saglam bir distorsion da fena olmaz jackson tarzi (tabi o kdr olmaz ama, ya da ne bilm george lynch tarzi falan)

metallica sevmem yanlz esp demeyin ,

Yorum

cok sert dersen seymour duncan hot rails var acayip birsey,yine single boyutunda humbucker ,**** sert ama clean tonlar koskoca bir syfyr.
                  bu arada bence kopru manyetigin ortalama bir humbuckersa, sert tonlaryn cogunu alyrsyn
                  ihtiyacyn olan sadece pedal,mucizedir gercekten..

daha cok sert tonlarda nasyl tynyyy tercih ettigin onemli,jackson tonlary bana soguk ve ciddi geliyor..
                  daha sycak ve kremaly tonalry seviyorm,yani steve vai,dream theater,iced earth giibi..

Yorum

Satriani tonuna asigim, bir cok insan gibi aslinda ama, single dan o kalitede bir distorsion almam pek mumkun olmadiigmdan onu JS1000 alacagim gunlere sakliyorum :P,

Cooldog seymour duncan lara baktim soyledigin,...Seymour un sitesindeki samplelari dinledim,...Hepsinde benzer birseyler calmislar, gain i fazla abartmadan,...(DiMarzio cakallari cesitli parcalardan sampllar koymus daha etkileyiic geliyor tabi),...
                    George lynch manyetigi bile pek etkileyici gelmedi bana super bir tonu olmasina ragmen,...
                    (acikcasi bunun sesi boyleyse gain i kokliince reverbi bilmemneyi, ayarlari yapnca nasil olur onu kestiremiyorum cok,..keske o sekºild bir anfi-pickup simulatoru olsa,...)

bakmaya devam ediyorum, ama DiMarziolar daha iyi gibi geliyor bana,...

bakalm bi suru sample dinliip dusunmek lazim

Düzenleyen - Lord@ on 17/06/2004 13:51:36

Yorum

seymour duncan demolaruy daha guvenilir, fark var tum manyetikler arasynda aslynda ama biraz dikkat gerektiriyor,hemen anlyyamyyorsun,daha cok dinle
                      dimarzio sitesinde hepsinin yok,
                      zaten olanarda sarkylardan kesip koymuslar(sanyrym) o yuyzden pek guvenmemek lazym,yani biraz plasebo durumu var.
                      ne dinlersen guzel geliyor,ayny ekipman ve gitarla,hepsi ayny seyi calmaly ki ton farkyny anlyyasyn.joe satrianiyi cok severim,abarty dinledigim zamanlary hatyrlyyorum ama ton olarak steve vai tercihimdir.

aslynda senin gitarin uygunda,basswood body filan olmadygy icin satriani tonlary daha rahat alyrsyn(ama japan uretimi basswood diye duymustum umarym degildir),biraz daha tizlerin basslaryn dengeli kullanyldygy,midlerin dusuk oldugu manyetiklere bak,sanyrym fazla sycak tonlar istemiyorsun.."paf" tonlary isini gorucektir derim ben.zaten joe satrianin tonlarynyn cok daha sertlesmis hali istedigin jackson tonlary oluyor.
                      ama bekliyim js1000 icin dersen ayry tabii

Yorum

Evt biliyorm seymour un sampllari daha gercekci, o yuzden anlamak zor aslinda, dinlersen sitesinde ne kastettgiim anlayacaksin ,

gitar basswood ****, hafif değil yani , ne agaci oldugunu tam bilmiyorum ama basswood squier oldugunu zannetmiyorum japon da olsa,...

Yok sicak ton seviyorum, sevmesem HS-3 bakarmiyim , sicak, sisman, guclu ve sert tonlar istedigim karisim, bunlarin bir kismini zaten HS-3 veriyor digeri de onun aciklarini kapayacak diye dusunuyorum,...
                        Virtual Vintage Heavy blues, ya da Tone zone arasindayim gibi simdilik, bir de Fast Track 2 var ama onun tonu hakkinda pek fikrim yok,...
                        Sample arama calismalarina devam etmekteyim,...
                        Seymour duncan lar daha pahali zaten, o yuzden ibre DiMarziodan yana kafamda su an daha cok,

JS1000 i hak ettigim zaman alacagim isallah onumuzdeki 3-5 yil cinde :P,

Yorum

biliyorum ben zaten o site icin soyledim o yorumu,cok dinledim o samplelary..
                          humbucker degistircektim bundan 3 5 ay once,hala degistiricem :P
                          en basta anlamsyz geliyor ama bayağı fark var,zamanla anlyyorsun,bol bol dinle o yuzden.
                          mesela humbucker olarak tone zone ve breed alycaktym arada kaldym,blues tonlaryny acayip severim,o bakymdan dusundum bayağı pearl gatese karr verdim,sonra invadera taktuym..
                          lace sensorler var,onlar ilk goz agrymdy halada dusunmekteyim..acayip sycak ve agresifler..
                          ama ash body ustunde daha iyi sonuc veriyorlar filan..
                          normalde tum fender japan uretimleri basswood,cok nadir alder kullanylyyor,cunku japonyanyn yhlamur agacy meshurmus
                          squierda var my bilmiyorum dedigim gibi...
                          normalde chine,korea vs squierlar agathis,ya da hardwood kullanyyor.usade satylan nadir squierlar dusuk kalite alder kullanyyor.
                          ya neyse cok karysty forum yine hehe..

her neyse,bence kafayy yeme,al birini

Yorum

Ehehee ,
                            bir de dimarzio nun sampllarini bulabilsem onu ariyorum,...

official sitede cok az sample var,...
                            virtual vintage heavy blues a en yakinm fikir olarak gibi ,..
                            --------
                            Harmony central da okudugum reviewlar uzerine fikrimi deistiriyorum ismi cok cekici olsa da :P, "vv.heavy blues" u listeden cikariyorum,...Sadece yuksek outputlu yapay ve cok karaktersiz oldugunu yazmis %90 insan,...

DiMarzio Fast Track 2 iyi gibi gozukuyor simdilik,**** tone zone ****,...bakiyorum,...

Düzenleyen - Lord@ on 17/06/2004 23:15:54

Yorum

elimde Jackson WRMG var üzerinde de Emg Hzler var ama
                              modelini bilmiyorum sitesinde bilgiyok laylayloma sordum adamlar, 81( yuh artık!) dediler
                              acaba bu manyetikleri Duncan invaderla değiştirmeye değer mi? invader takarsam Jacksonun tizliği kaybolur mu?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X