Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Drake Bell'den Bruno Mars'dan Metallica'ya uzanan çileli yolum...

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Drake Bell'den Bruno Mars'dan Metallica'ya uzanan çileli yolum...

Evet arkadaşlar,Drake Bell'den başladığım müzik hayatıma Metallica gibi bir grupla devam ediyorum.Gitar çalmayı 5. sınıfta öğrendim.Yaklaşık 1 okul dönemi kursa gitmiştim.Bu arada sizlere bu yazımı yazarken Metallica'dan "The Day That Never Comes" ı dinlediğimi belirtmek isterim...Bildiğiniz gibi temel düzeyde eğitim verilirken nota,akor basma öğretilmeye çalışılır...Bir yandan da parmak egzersizleri yapılır 1-2-3-4,2-3-4-5,3-4-5-6...Her kurs başında bu alıştırmayı hocamız hepimizden dinlerdi...Kurs bittikten sonra bayağı bir şeyler öğretmişti hocamız...20'ye yakın şarkıyı akorla çalabiliyordum...10 tane falan da akor basabiliyordum iyice öğrenmiştim yani o akorları...Malumunuz bende yabancı ünlü şarkıcılardan bakmaya başladım internetten...Bruno Mars ,Drake Bell gibi şarkıcıların parçalarını akorla çalmaya başladım...Bu olay 9. sınıfa kadar sürüp gitti...Tabi arada Liseye giriş sınavı olduğu için pek fazla vakit ayıramıyordum klasik gitara...Sonra sınavı geçtik ve liseye geldik...Gene bir gün dershanedeydim...Bir arkadaş konuyu açtı,ya dedi bizim okuldaki sınıfta kimse gitar çalmıyor,artık birileriyle gitar çalmak istiyorum falan filan derken bu iyice belli etti grup kurmak istediğini ondan sonra bende demez miyim bende gitar çalıyorum diye... Sonra konu gitardan açıldı,artık her gün okulda dershanede gitardan sohbet ediyorduk,ondan sonra **** bir samimi olduk,bu bana bir gün grup kurmak ister misin dedi ,bende tamam dedim.Tabi benim o zamanlar ne haberim vardı Metalden Metallica'dan hatta elektro gitardan!Ben hala daha Drake Bell'in yeni albümü ne zaman çıkacak?Yok Bruno Mars'ın it will rain parçası çok güzel falan filan havalarındaydım...Sonra arkadaş dedi senin elektro gitarın yok mu?! Dedi ki eğer grup kuracaksak elektro gitar şart! Onun vesilesiyle ilk elektro gitarımı ve amfimi almaya gittim.Bu arada amfinin üzerinde overdrive düğmesinin olmasının gerektiğinide belirtmeyi unutmamıştı...Neyse gittik dükkana bende tabi o zamanlar elektro gitarı çalınması çok zor zannediyordum.Yok teller çok sert metalden yapılmış,yok parmaklarım şişer falan filan...(Daha pena olayınıda bilmiyordum.)Neyse gittik adam yeni başlayanlar için bu gitar uygun (Ibanez GAX30)demez mi? Bende eh iyi bakalım dedim aldım amfisiyle beraber amfide küçük böyle ev amfisi.Gittim eve aldım taktım kurdum tele bir vurdum nefesim kesildi... O ne sesdi allahım!!!!!!!! Büyülenmiştim....Bu gazla okuldan akşam eve gelip arkadaşımın söylediği parçaları penayla çalmaya başladım...İlk şarkımız Muse-Supermassive Black Hole...Söylediği akşam olayı halletmiştim ben...Baktım gece 2'ye yaklaşmış saat...Çünkü o kadar zevk alıyordum ki zamanın nasıl geçtiğini farketmemişim...Sonra annem geldi dedi ki oğlum yeter artık gece vakti insanlar uyuyor yat uyu artık...dedi ve yatmaya gittim.Bu gazla iki yılda önümde hiçbir engel olmadığını gördüm bütün parçaları rahatlıkla çalabiliyordum kısa sürede...Geldik günümüze,şuan Black Veil Brides-Perfect Weapon'u çalmayı öğrendim....Sırada Metallica'dan The Unforgiven 3 var.Şuan 11. sınıfa geçtim...Ve bu sene nasipse grubumuzla yarışmaya katılmayı düşünüyoruz liseler arası müzik yarışmasına...Arkadaşlar işin özeti elimde 5.sınıfta kalma parmak egzersizi ve birkaç akorla bu noktaya geldim...Vermek istediğim mesaj buydu.Yazımı okuduğunuz için teşekkür ediyorum...Ve şunu sakın unutmayın imkansız diye bir şey yoktur!Başka bir zaman görüşmek dileğiyle...Saygılar...

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Initializing Tabs & loading Content...
Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
X