Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ibanez TBX 15r Arıza

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Arıza Ibanez TBX 15r Arıza

Beyler amfinin sesini saat 12 ye getirince şu ses çıkıyor bir bakarmısınız dosyanın boyutu çok küçük acil yardıma ihtiyacım var. RP 255 i bypass ya da aktif olduğu halde aynı ses yine var.(Manyetikler EMG-HZ)

Teşekkürler...

Monitör, televizyon, radyo, gitarı bu gibi şeylerin yanında çalıyorsan bu sesi duyabilirsin.Buna dip gürültüsü diyoruz.
    Jakı amfiden çıkar sesi aynı seviyeye getir ses devam ediyorsa sorun muhtemelen amfidedir.Ses kesildiyse eğer jakında ya da gitarında problem olabilir.

Yorum

sally isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Monitör, televizyon, radyo, gitarı bu gibi şeylerin yanında çalıyorsan bu sesi duyabilirsin.Buna dip gürültüsü diyoruz.
      Jakı amfiden çıkar sesi aynı seviyeye getir ses devam ediyorsa sorun muhtemelen amfidedir.Ses kesildiyse eğer jakında ya da gitarında problem olabilir.
      Bir deneyeyim söylerim sonucu...

Yorum

Dostum Jakı amfiden çıkardım ve denedim...Aynı ses yoktu..Sorunun jakta ya da gitarda olduğunu nasıl anlayacağım ?? Yardım Lütfen (Gitarda olma ihtimali yüzde kaçtır? Gitarda olmasında jak kolay..) iyi geceler

Yorum

Başka bir jak al onunla dene bakalım.
          Önereceğim jaklar;
          D'addario Planet Waves PW-G-10 3 Metre Enstrüman Kablosu (3,05 mt)
          Ibanez NSC10 Professional Grade Cable Enstrüman Kablosu (3,05m)

Gitarını hiç denemedim dip gürültüsü yaparmı yapmazmı bilmiyorum.Sağlam bir jakla denediğinde de dip gürültüsü oluyorsa muhtemelen manyetiklerindedir problem.
          Evdeki toprak hattındanda kaynaklanıyor olabilir onu unutmuşum.Gerçi ondan olsa jakı çıkardığındada amfi cızıldamaya devam eder.
          Son güncelleyen sally; 22-09-2009, 02:26.

Yorum

Yardımcı olduğun için sağol arkadaşım...

Yorum

biraz kablo bağlama hakkında bilgin varsa kendin yap derim hazır almaktan daha kaliteli yapaccağına inanıyorum kablo olarak iyi bir kablo almanı öneririm

Yorum

Öncelikle sally haklı monitör,tv gibi şeylerle frekans teması oluyor ve bu tarz cızırtılar gerçekleşiyor.Ucuz maliyetli bir çözüm için kaliteli bir kablo almalısın.Ama hala devam ediyor ve sen bundan hiç memnun değilsen Dip Sesleri yok etmek için çare PreAmp olacaktır.

Yorum

Ya da bir noice pedalı ile.Başka bir konuda böyle bir konuşma geçmişti.Hangi pedal ne işe yarar diye sağolsun arkadaş çok güzel bilgi vermiş.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                  X