Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Resimlerle ağaçlar

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Rica ederim komşu.

Yorum

Lord çok çok başarılı bir çalışma. Çok teşekkür ediyorum sitemize böyle yazılar kazandırdığın için.

Yorum

Teşekkür ederim Deniz'cim.

Yorum

Ben de teşekkür etsem çok mu geç olur komşu

Yorum

Olmaz komşu, sen de sağol.

Yorum

bende teşekkür etmek istiyorum

devamı gelecek mi peki?

Yorum

Aslında gelmesi lazım geciktirdim bile, ama üşeniyorum; malum resimleri toplamak, derlemek, siteye koymak biraz uğraştırıyor ama merak etmeyin genişleteceğim, bugünlük klasik gitar telleri konusunda bir iki laf edeceğim.

Yorum

lordum süpersin hatta alnından öpülcek adamsın şu ilk paragrafında içimden geçen nefreti kusmuşun oraya yav 2 ağaç öğrenecez kırk kere sözlüğe bakıyorum valla işin kötüsü sözlüktede çıkmıyo bazıları bunların dedim türk sitelerinden bakayım asıl adı ne bu ağaçların yav en cok Türkiyede bulunan ağaçlaı bile maple chesnut etmediğim küfür kalmamıştı kaç gündür valla saol ya

bu arada ebony die bi ağaç var onun adı nedir bilen varmı + sapta kullanıla bilecek ağaçların yoğunuğu en az ne olmalıdır malum gördüğümü değil bulduğumu kullancam yazarsanız çok sevinirim sapta ve gövdede kullanılabşlincek ağaçları ama türkçe olsun gidip adamdan mapple varmı dersem atar kafama kalas ı

Yorum

ebony: abanoz. bildiğim kadarıyla oldukça sert bi ağaç. klavyede kullanılıyor sanırım. lordumuz daha iyi bilir, burada patron o

Yorum

Evet abanoz, dünyadaki en sert 5 ağaçtan biri, en sert türü dünyanın 4. ya da 5. sert ağacıydı hatırladığım kadarıyla. Suda batar. Sağlamlığı nedeniyle klavye, burgu vs gibi yerlerde kullanılır, ayrıca siyah rengi ağacın açık rengiyle hoş kontrast oluşturduğundan dolayı da gül'e göre daha çok tercih edilir.

Yorum

eyvallah sağolun bu arada elimde 3 tane kitap var pdf formatında harika bilgiler falan var bu intertnette satılan kitaplardan lordum lazım olursa paylaşırım yav bursadan olan yokmu ya da bu sap için kullnılcak ağaçtan istanbuldan falan biri bana yollasa nekadara patlar bi yav şu sapı bi bitireyim tamamdır herşeyi buldum senkop die bisite var türk bayağı ucuz diğerlerinden bi bakarmısınız bu köprüler iş görürmü

Yorum

Evet komşum isterim, bir dosya upload sitesine upload edip burada linkini yayınlarsan başka komşularımız da fazdalanır. Önceki mesajın gözümden kaçmış.

Şimdi sap konusunda yoğunluktan ziyade, sağlamlık önemlidir. Bükülme direnci önemlidir. Mİsal klasik gitarlarda sedir sap kullanılır, sedir ladinden bie yumuşak bir ağaçtır, ama sağlamdır ve bükülme direnci iyidir bu yüzden sapta kullanılabilir. Ama ladin kullanılamaz, çok rahat bükülür çünkü. Yine çalışma meselesi de önemlidir. Bazı ağaçlar çok çalışır, bu arada çalışmak zmaan içinde ağaçın bükülmesi yamumaı demektir. Akçaağaç orta dereced eçalışır mesela ama bir kere kurudumu çok stabil olur o yüzden gitarda kullanılabilir. Fakat ağır olur. yine maun, gül türevleri sapta kullanılabilir. Gövde için de sormuşsun ama nasıl gitar için olduğunu yazmamışsın.

Klasik içinse; maundan itibaren ve onun yukarısı tüm yoğunluktaki ağaçlar kullanılabilir denenebilir. Karekteristik klasik gitar tonunu en iyi gül ağaçları verir. Ekonomik olarak maun, bubinga kullanılabilir. Elegant olması açısından koa, afrika karaağacı, abanoz gibi pahalı ağaçlar kullanılabilir.Ses tahtası ladin ya da sedir. Tercihen alman ladini.

Flamenko içinse, akçaağaç, gül türevleri ya da servi labilir. Flamenko negra olacaksa gül kullanılır. Karekteristik ton için servi kullanılmaldır. Ses tahtası ladin ya da sedir. Tercihen kanada sediri.

Akustik gitar içince, arka ve yanlar yine maun ve sonrası, üst kapak ise tercihen sağlamlığı nedeniyle sitka ladini olmalıdır.

Masif kasa elektronik gitarlar için hemen hemen her ağaç kullanılabilir ama tek olarak ıhlamur, ladin gibi bas ağırlıklı şeyler kullanmak gitarın sabit karekterli ve sıkıcı olması sonucunu doğurur. Bunun yerine ıhlamur+akçaağaç kombine etmek, iki ağacın da etinden sütünden faydalanmak ve gitarın karekterini dengelemek açısından önemlidir. Ama ses konusunda manyetikler daha önemlidir.

Verdiğin köprülere yorum yapamam ama sx in çok da iyi bir marka olmadığını söyleyebilirim.

Son olarak yazılarını biraz daha özen gösrerir, noktala işaretleri, cümleye büyük harfle başlamaya vs. özen gösterirsen sevinirim komşu.

Yorum

Abi elektro yapacam. Bc rich warlock ya da beast düşünüyorum kasa olarak. Bu arada biraz sonra başlıyorum uploada intenetim çok kötü, 2 3 kere denedimmi yüklenirsanırım.

Elimdeki Kitaplar:
                            Guitar Desing, Prodiction And Repair -Jim Donahue

Building Electric Guitars -Martin Koch

bu en güzeli adamlar bi bass bir de elektro ******
                            Make Your Own Elektric Guitar& Bass - Dennis Warring & David Raymond

bu kadar imla yeter heralde

edit:
                            eklediğim kitap karnemden 5 puana mal oldu isteyen varsa mesenger dan falan veririm link in yedeğide yoktu 5 mb için ben 1 saat bekledim

Düzenleyen - eregun on 21/03/2007 17:10:30

Yorum

5 puan o nedenden değil, daha önce w kullanımından dolayı kırılmış komşu bilgin olsun.

Yorum

merhaba Lord Sparhawk...yeni bir elektro akustik almayı düşünüyorum ve beğendiğim model Takamine EG530 SSC...resmi sitesinde yer alan bilgiler şunlar acaba bilgilendirebilirmisin ya da çevirebilirmisin türkçeye...

Body Shape: Dreadnought C/A
                                Rosette: Abalone
                                Top: Solid Spruce
                                Inlays: Abalone Dots
                                Back: Solid Sepele
                                Sides: Sepele
                                Fingerboard: Rosewood
                                Electronics: TK40
                                Tuners: Nickel

birde şunu sorayım acaba akort başlıklarının krom mu yoksa nikel olanı mı uzun ömürlü olur...şimdiden teşekkürler...

Düzenleyen - barisonvural on 04/06/2007 21:56:05

Düzenleyen - barisonvural on 04/06/2007 21:57:19

Düzenleyen - barisonvural on 04/06/2007 21:59:31

Düzenleyen - barisonvural on 04/06/2007 22:00:30

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X