Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jackson KV2 (King V) İncelemesi

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

online satışa güvensem off neler alıcam da

Yorum

JAMES_ROOT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Selamlar dostlar;

Elimde 2009 Amerikan yapımı bir Jackson KV-2 Black bulunmakta. Shnicx üstadımın tavsiyesi üzerine bu yazıyı hazırlamak istedim.

Özelliklerimize gelelim:
      Gövde: Alder(Kızılağaç).
      Sap Ağacı: Maple(Akçaağaç).
      Sap Birleşimi: Neck Through(Sap ve gövdenin tek parça olması).
      Tuşe:Abanoz
      Perde:24 Dunlop Jumbo Fretler
      Perde İşaretçileri: Sedef Sharkfin İnlayler
      Köprü Manyetiği: Seymour Duncan TB-4 JB
      Sap Manyetiği: Seymour Duncan SH-4 JB
      Switch: 3 Yollu, Blade Tarzı
      Kontroller: 2 Volüm, 1 Ton
      Elektronikler: CTS
      Köprü: Orjinal Floyd Rose
      Burgular: Die-Cast

Ses olarak;
      Standart Jackson usülü tiz ve mid üzerine bir sesi var. Basları tane tane. İnanılmaz güzel cleanlere sahip. Drive'da palm muting tepkisi çok iyi. Her metal türevine çok rahat gidebilecek bir alet. Maple ağacı tuşe tepkisini ciddi boyutta artıyor. Saptaki Jb ye de yavaş yavaş alışıyorum açıkçası. Neck Through olan sap birleşimimiz gitarın mükemmel bir sustaine sahip olmasını sağlıyor. İsteyen manyetik modifiyesi yaptırabilir fakat ben gerek duymadım şu ana kadar.

Genel olarak;
      Kızılağaç ve neck through gerçekten çok iyi anlaşıyorlar. Gitar çok hafif ve bir o kadar da dengeli. Bu şekilde sapı yukarda tutmak için gitarla boğuşmak durumunda kalmıyorsunuz.

Tüm aksamlar siyah. Gövde cilası nitro olduğundan gitar harika parlak bir görünüme sahip. Çaldıktan sonra cilalar iseniz resmen ışıldıyor alet.

Köprümüz Orjinal Floyd Rose her türlü atraksiyona en iyi şekilde cevap veriyor. Eğer benim gibi Dive bomb , Bar drop , Harmonic Squealing gibi olayların tutkunu iseniz Orjinal Floyd Rose kesin çözüm gibi. Akord kaçırma olayından söz etmiyorum bile

24 Perde , Jumbo Fretlere sahip etli ve oldukça büyük bir sapımız var. Ellerim küçük olduğundan ilk elime aldığımda çok korkmuştum alışamayacağımdan dolayı fakat çaldığınız her saniye biraz daha seviyorsunuz sonra başka gitarları çalamıyor hale geliyorsunuz.

Tuşemiz abanoz ve bugüne kadar kullandığım gitarlardaki en rahat hissi veriyor açık ara. Üstüne gerçek sedef olan sharkfinlerimiz ile tadından yenmez bir hal alıyor.

Burgularımız Die-Cast ve en ufak oynamaya tepkisiz kalmayan malzemeler. Azıcık çevirdiğinizde bile boş bırakmadan değişikliği hissettiriyorlar.

2 Volüm 1 Ton olan kontrollerimiz de çok eğlenceli açıkçası. Misal Sap Volümünü kapatıp bir köprüde bir nota basıp switchi sapa alınca gitar sustuğundan yaratıcılığınızla çok değişik şeyler yapabilirsiniz. (Zakk amcamızın Crazy Train de yaptığı gibi)

Gitarı ayakta çalmak ciddi anlamda büyük zevk. King V nin verdiği rahatlığı henüz diğer kasa tiplerinde bulabilmiş değilim. Fakat aynı şeyi oturarak çalarken söyleyemeyeceğim. Alışırsanız çok güzel geliyor ama standart kasaların rahatlığını bulamayacağınızı bilmelisiniz.

Yukarda da belirttiğim gibi hazırlamış olduğum yazı Shnicx üstadıma ithaf edilmiştir. Kendisine burdan en içten saygılarımı sunar ve selam ederim.

Kafanıza takılan bir şeyler olursa bir ö.m atmanız yeterli olur. Fotoğraflarını da yakında eklemeye çalışırım. Sevgilerle..

Emre
      Valla çok güzel anlatmışsın Üstad Ağzım sulandı valla
      Bende de jackson var ama amerikan kv2 filan değil otururken rahat olmadığını söylemişsin valla ben alıştım bana otururken düz kasalardan daha rahat geliyo . Çünkü hem bacaklarının arasından kaymıyor hem de sağ elin daha rahat oluyor gövdenin v olmasından dolayı ama iyi bir askı şart

Yorum

godlessss isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        Valla çok güzel anlatmışsın Üstad Ağzım sulandı valla
        Bende de jackson var ama amerikan kv2 filan değil otururken rahat olmadığını söylemişsin valla ben alıştım bana otururken düz kasalardan daha rahat geliyo . Çünkü hem bacaklarının arasından kaymıyor hem de sağ elin daha rahat oluyor gövdenin v olmasından dolayı ama iyi bir askı şart
        Hocam kusura bakmayın, yeni gördüm mesajınızı. Tabi ki benim yazmış olduğum yazı ve yorumlarım şahsidir. Bacaklarımın ağrıması dışında kesinlikle bir sorun yaratmıyor otururak çalmak. Ama ayaktaki tadı hiç bir şeye değişmem. Güzel yorumunuz için de teşekkür ederim.

Yorum

1999 da aldığım Ghost Flame KV2 gitarımın halen hastasıyım. Bir defa akort edip bir daha teller eskiyinceye kadar akort kaçırmaması pek inanılır gibi gelmiyor ancak doğru. Bu kadar rahat bir klavye az bulunur. Tremolo çok dengeli ve henüz hiç tremolosuna dokunmadım, sap ayarı aynen duruyor. Gitarı şehirden çıkartmadığım için nem farkı olmadı ve gitar aynen ilk günkü gibi çalışıyor. İşçilik diye buna denir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          Initializing Tabs & loading Content...
          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
          X