Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boss GT-8 ile ilgili soru, öneri veya çözümleriniz

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Eğitim Boss GT-8 ile ilgili soru, öneri veya çözümleriniz

-----------------
    Son güncelleyen elixxirr; 18-03-2011, 02:54.

Biraz daha açarsan konuyu...

Midi ile bağlıyorsun, gerekli programı (senkron sağlaması için ) http://www.bossgtcentral.com adresinden çekiyorsun. Zaten bir sürü de patch var bu sitede.. .sys uzantılı falan filan.

Kendin ton yazmak için de Manual tuşu ile yapıyosun vs..

Ben de üstünkörü yazdım ama soru net olmadığı için... Biraz daha açarsan yardımcı olmaya çalışırız

Kolay gelsin

Yorum

Herhanbi bir bankayı aç

Manual tuşuna bas..sonra 1-2-3-4 pedallarının yanına bak. Delay, Chorus falan yazıyor. Eğer tonunda Delay istiyosan, 3 nolu tuşa basıyosun.. O tuş ışığı yanık kalacak... Delay'le biraz oynamak için de sol bölümdeki DELAY yazan yerdeki knoblarla oynuyosun. İşte sn falan ayarlıyosun. Kurcala, mesela OD/DIST ( 2 nolu tuş ) a bastığında yukarıdaki tuşlarda ışıklar yanacak, yanı "bu tuşu kurcala birader" diyor alet. Ordan istediğin simülatörü veya özelliği seçiyorsun.

Son olarak kayıt işini sormuşsun, şimdi açtığın banka'yı gösterir alet sürekli, sen write tuşuna bastığın an sana yer soracak. Bunu da ortada tepede bulunan kocaman tuş (Value) ile yapacaksın. Atıyorum 5/3 yapıyosun, yani 5.bankadaki 3.kanala atıyosun yeni yazdığın tonu.

Bir de şunu unutma, MANUAL tuşu'nun yazı karekterine dikkat et. Beyaz font üzerinde yazmışlar, yani byPass tuşu gibi bir font değil. Yani Manual moda geçtiğinde, o yazı karekterindeki knob'larla oynuyosun. FX1 ve FX2 de aynı bu şekilde ekleyebilirsin..

Biraz kurcalarsan anlayacaksın, okuma hiç bence kullanma klavuzunu, çünkü çok karışık kullanma klavuzu..

Basitçe anlatmaya çalıştım, umarım yardımcı olmuşumdur sana. Kolay gelsin dostum

Yorum

Kardes selamlar bende yakın zamanda bir adet edinmeyi planlıyorumda kaca aldın acaba? Birde ses kayıt , loop falan varmı onları merak ediyorum.

Yorum

Kardes selamlar bende yakın zamanda bir adet edinmeyi planlıyorumda kaca aldın acaba? Birde ses kayıt , loop falan varmı onları merak ediyorum.
          Loop / kayıt özelliği bakiyorsan digitech - gnx serisine bak derim ben. Zaten ses kayıt falan yok gt8'de, loop sanırım var ama ben bulamadım açıkcası. Bossgtcentral.com'da çalışma dvd'si satılıyordu, onun demosunda gördüm eleman loop yapıyordu ama ben bulamadım.. Olsa bile 3-5sn'den fazla değildir, çünkü kart girişi gibi bişeyı yok aletin.

Ayrıca şunu net olarak söyleyebilirim, bu alet sadece ton/efekt üzerine kurulmuş bişey. Davul makinası gibi şeyler de yok, al ve direk sahneye çık tarzında bişey.

Bu arada mydukkan'dan aldım, %5 indirimim var

Yorum

Anladım sagol , bu Bossun boyle ses kayıtlı detaylı looplu birseylerini arıyorumda ben. Bunun effector-prosesor oldugunu biliyordum. Bunlarda varsa alıcaktım tuh.

Yorum

ya arkadaşlar bu gt-8 de en sağlam solo tonunun hangisi olduğunuı bilen var mı? bir de bu manual nası kullanılıo yani manuala ve parameter tuşuna basınca bişeler çıkıo ekranda nedir

**** şey divem aynı pedala hem wah efekti hemde bedal bend özelliğini nasıl eklerim ya da wahı ellerimi bulaştırmadan nası aktif hale getirebilirim??

Düzenleyen - earthquake on 16/06/2006 19:41:36

Yorum

Sayfalar öncesinden değil, yukarıda açıkladım manual tuşunun nasıl kullanıldığını.....

en kral solo tonu 2-2 bankasındaki 5150 bence

Yorum

bu gt-8 ile nası matalihacılık oynanır???
                  veya oynanır mı??
                  justice albümündeki sese nasıl yaklaşılır??
                  mesela abdestsiz yaklaşılır mı??

Yorum

arkadaşlar bu gt-8 in türkçe ullanım klavuzu yok mudur ya_? bi sürü efekt var ne anlama gelio anlayamıyorum..bi de şey var mesela ben 1-1 ine chorus efektli akustik koyuyorum ctl tuşuna basınca delay efektini ayarlıyorum ama delayda chorus efektli çıkıyo bunu önlemenin bi yolu var mı_?

Düzenleyen - earthquake on 17/07/2006 17:11:11

Yorum

yok abicim senin benim gibi adama processor haram
                      bende gnx-2 aldım geçen sene. bi türlü öğrenemedim kullanmayı. gittim analog pedal aldım şimdi. satacam processoru ve şunu sölim bütün gün mekanlarda çalan bi adam değilsen processora gerenk yoq bence. yani alan almış. ben almayanlar için bi tafsiyede bulunayım dedim...

Yorum

yok o kadarda zor değil zaten iç güdüsel olarak örenmiceksin bu aleti hoş zoom 505 ten geçince biraz afallıyo adam ama bu aralar aram bayağı iyi sorun olmuyoda ince olayları soruorum sadece mesela efektli seslerle normal sesleri birbirine bulaştırmadan sadece ctl pedalıyla kullanmak istediimi sordum..ama ilgin için saol yinede;=)

bu intrnetten inen patchler hangi dosyada açılıyo abi bi açamadım??

Düzenleyen - earthquake on 06/08/2006 16:39:54

Yorum

earthquake;bundan bir önceki post unda birşey sormuşsun ama ben sorunu anlamadım eğer daha açıklayacı bir biçimde yazarsan (detaylarıyla) burdan sana istediğin tonu yazdırabilirim...

Yorum

şöyle anlatim..

şimdi ben 1-1 banka bi ton yazıyorum mesela chorus efektli akustik gitar..ama ctl pedalınada delay modunu açıyorum mesela bir derdim var çalarken akustikten delaya geçiyorum ama delaydada chorus efekti gelio ben bunu duymak istemiyorum..ayrıca fx-1 deki efektlerin ikisini aynı anda kulanamaz mıyız??

Yorum

öncelikle şunu söyleyeyim;dediğim gibi ben GT3 kullanıyordum onda fx-1 fx-2 gibi bir ayrım yok istediğin efekti koyuyorsun;bu da GT3'ün GT8'e göre bir artısı;FX1 den 2 efekt kullanamazsın...
                              CTL pedalına delay koymuşsan; CTL pedalına bastığında sadece yazdığın delay tonu eklenir yalnız FX lerde bildiğim kadayırla bazı değişik tonlar var mesela Delay+Chorus ya da Chorus+Chorus gibi (bunlar biraz sallama oldu da yani 2 efektin karışımı tonlar falan da war)eğer CTL pedalına delay i burdan bağlamışsan hem delay hem chorus gelebilir..eğer böyle yapmamışsan bilemiyorum cihazda bir sorun wardır..ctl yi bağladığın efekte bir göz at belki sorun öyle çözülür..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X