Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Akustik gitarda tel gerginliği ve sap ayarı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Akustik gitarda tel gerginliği ve sap ayarı

Merhaba benim gitarım ibanezin elektro akustik modeli. İlk aldığımda teller oldukça sertti fakat daha önce akustik çalmadığım için bu normal bi şey sandım. Hatta solo atmaya çalışırken bileğimi burktum. Ve fazla çalınca ağrı yapmaya başladı. Sonra elixirin düşük gerilimli (tension) tellerinden aldım. fakat hala teller çok gergin alt telleri parmağı kesecek gibi. Gitarımı çalan bi abi sap ayarı yaptırmamı söyledi. Sap ayarı nedir? Ve gerginliği giderir mi? Ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Gitarlarda ayar gitara rahatlık kazandıracaktır. Gerginliğin kaynağı sap ayarı değildir. Hatta gerginlik kullandığın tele göre standart olacaktır. Burada asıl durum alt ve üst eşik yükseklikleri, sapın düz yani ayarlı olması ve kullandığın tel kalınlığıdır. Eşik yükseklikleri ve sap ayarı gitarın tel yüksekliğini direkt olarak etkileyeceği için çalımda rahatlık yaratacaktır. Kullandığın tel kalınlığını söylersen yardımcı olmam daha kolay olur.

Yorum

https://www.mydukkan.com/urunler_det...8#.VZ_b6vntmko Kullandığım tel bu.

Yorum

akustik gitarlarda tellerin baglantısı bile ses cıkarmasına uygun bicimdedir köprülerinde. tellerin elini kesmesi durumu parmaklarını nasırlaştırmamandan dolayıdır. su topladıktan sonra sorunun kendiliğinden geçecektir. sadece biraz daha çalış ve sabırlı ol.

Yorum

7Lacrimosa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          akustik gitarlarda tellerin baglantısı bile ses cıkarmasına uygun bicimdedir köprülerinde. tellerin elini kesmesi durumu parmaklarını nasırlaştırmamandan dolayıdır. su topladıktan sonra sorunun kendiliğinden geçecektir. sadece biraz daha çalış ve sabırlı ol.
          Öyledir tabi ama gitarı alalı 1 yıl oldu. Ve ellerim sürekli nasırlı. Normal gerginliğinden fazla olmalı.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          Initializing Tabs & loading Content...
          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
          X