Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Solo Dogaclama Yarismasi [Elektro Gitar]

Collapse
Bu konu kapandı.
X
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Ayrıca gitarı beğenmeyip de yarışmak istemeyenler falan duyuyorum üzülüyorum...
    İşin ucunda yarışma var ya ondandır, öylesine bedava veriyorum desen atlar ama o kişiler!

Ayrıca bir de, jüri üyelerinin haşmetli duruşu, yarışmaya katılacakları caydırıyor gibi şeyler duyuyorum...
    Eh vur dedik öldürdün sen de, kim kaldı all-star olacak başka?

60 metronomda pentatonik çalan öğrencilerime bile katılın diyorum, maksat etkinlik olsun, eğlenelim, kaynaşalım, coşalım...
    Tama tamam vakit bulsam yapacam birşeyler ) gerçi artık 60'ı filan geçtik ama ...

Kolay gelsin, bol katılımlar.

Yorum

Ben de kayıtların hepsini dinledim ama hiçbiri beni tatmin etmedi açıkcası.İçlerinde en iyisi Thranduil'in ki olmuş gibi geldi bana.
      bütün kayıtları bende dinledim. thranduilin kaydı bence funk olmamış yani.funk gibi duyulmuyo.alt yapının üstüne etüd çalmış gibi olmuş.ben gitarist değilim ama şunu sölemek isterim funk rock parçada harrr hurrrr diye geçmek garip yani. solo çalma yarışması bu yaratıcılık tarza göre çalma tarza hakim olmayı içeriyo bence tabi benim görüşüm.

Yorum

Eternalcry, hep söylerim bu çocuk harbi yetenekli , eski kayitlarini dinleyenler de bilir hep güzel yaratici işler çikariyor maşallah

biraz daha üzerinde çalişilirsa çok sağlam bir parça olabilir, klavye falan ekleyebilirsin arkaya güzel olur, güzel bi melodi bulmuşun,...bir de nacizhane tavsiyem tamam döktürmüşün güzel güzel de 1buçuğncu dakkalardan sonra falan biraz da dinlendirsen dinleyiciyi baştaki sakin ton ile sonuç böümü açısından daha hoş olurdu bence,...o baştaki güzel sakin funky melodi iyi gider sonlara da bence,...
        Baştaki ton eşeğin kişneyerek gülmesi gibi çok hoş , kullan onu,...

thanduril de güzel teknik çalmiş ama cezciye katiliyorum ,biraz daha melodik çalsan olurmuş,

2_FunkRock kimindi ise o da deişik olmuş hoş bence bol wah li,...biraz daha temiz bir ton kullanilsa daha iyi olurmuş belki biraz fazla dijital geliyor kulağa sanki,

Yorum

nasıl indiriliyo şarkılar bilmiyorum bu yüzdende dinleyemiyorum lütfen bana yardımcı olun

Yorum

rapidshare kurslarımız başlamıştır kayıtlar devam etmektedir

bak şimdi herhangi birine tıkla açlıan sayfanın aşağısında free buttonu var oraya tıkla açılan sayfanın yine altında geriye sayım başlıyacak.korkma,havaya uçmayacağız sadece indireceğin şarkının linki çıkacak.geriye sayım bittiğinde şarkı linkine basıp downloadını yapabilirsiniz

kaynak:rapidshare öğreniyorum cd-1

Yorum

Eternalcry, hep söylerim bu çocuk harbi yetenekli , eski kayitlarini dinleyenler de bilir hep güzel yaratici işler çikariyor maşallah

biraz daha üzerinde çalişilirsa çok sağlam bir parça olabilir, klavye falan ekleyebilirsin arkaya güzel olur, güzel bi melodi bulmuşun,...bir de nacizhane tavsiyem tamam döktürmüşün güzel güzel de 1buçuğncu dakkalardan sonra falan biraz da dinlendirsen dinleyiciyi baştaki sakin ton ile sonuç böümü açısından daha hoş olurdu bence,...o baştaki güzel sakin funky melodi iyi gider sonlara da bence,...
              Baştaki ton eşeğin kişneyerek gülmesi gibi çok hoş , kullan onu,...

thanduril de güzel teknik çalmiş ama cezciye katiliyorum ,biraz daha melodik çalsan olurmuş,

2_FunkRock kimindi ise o da deişik olmuş hoş bence bol wah li,...biraz daha temiz bir ton kullanilsa daha iyi olurmuş belki biraz fazla dijital geliyor kulağa sanki,
              abi estağfirullah,yaptık bişiler..aslında haklısın biraz daha özenebilirdim ama ben altyapı seçilien başlık açıldıktan bir gün sonra kaydettim bunu..sonra tembellik ettim..daha sonra da üstünde çalışabilir sonuçta..

aslında soloyu şöyle düşündüm.

şimdi başta giren sinir bir melodi var..bu melodinin arasında değişik phraseler sonra o melodinin yorumu ve sonra ikinci phraseler giriyor..üçüncü bölümde solo giriyor tam olarak..orda doğaçlama diyebileceğim şeyler yapıyorum..daha sonra bir dönüş ile tekrar ilk melodiyi hatırlatıp bitiriyorum..

üçüncü kısmı,video kaydetmeden önce kafadan çalmıştım,video için oturup çıkardım tekrar,çünkü ne yaptığımı hatırlamıyodum..ama diğer kısımlar yazılmış sololar gibi oldu..olay bundan ibaret

Düzenleyen - EternaLcRy on 15/10/2005 01:50:45

Yorum

bencde eternalcry 'ın ki dinlediklerim arasında en güzel. funk dinlemiş biri en azından.giriş çıkışlar tema başarılı olmuş.''tekniğim ben hızlı çalarım'' şeklinde kendini göstermek yerine parçaya uygun solo yazmış ve bayağı temiz olmuş.**** ses bayağı dolgun geliyo kulağa.

Yorum

EternaLcRy, tebrikler bence kaydın çok hoş + erken yollayarak da iddianı belirtmişsin zaten , başarılar herkese, hakeden kazansın!!

Yorum

- solodoğaçlamayarışmasıelektro

15.10.2005 tarihi itibari ile, başvuran yarışmacılarımız
                    Dhargan ------- http://www.megaupload.com/?d=0IVYTQCU
                    EternaLcRy ---- http://rapidshare.de/files/5202611/E...kRock.mp3.html
                    moonlord ---- http://rapidshare.de/files/5704320/m...kRock.mp3.html
                    kubi.net ---- http://www.megaupload.com/?d=SSW9R06H kayıt yenilendi
                    ThranduiL ----- http://rapidshare.de/files/6206050/thranduil.mp3.html
                    badunknown ---- http://rapidshare.de/files/6234607/b...krock.mp3.html

Yorum

badunknown da bayaği iyiymiş yav nasıl farketmemişim,...gitara attirdiği çığlıklar falan da hoş,

kubinet'in kirli demiştim o kir gitmiş ama biraz boğuklaşmış bence şimdi,...
                      ciyak ciyak di önceki o sıcakliği bozmadan biraz daha ince ayar yapilabilir bence,...

ThranduiL'inki de iyi şimdi haksizlik etmeyelim dinledikçe daha az batiyor hem hatalar kulağa , (tek tük de olsa)

Düzenleyen - Lord@ on 15/10/2005 12:18:10

Yorum

Erkan biz kulak ucuyla dinlerken zorlanıyoruz ya jüri ne yapsın gercektende işi zor jürinin

Yorum

EternaLcRy, tebrikler bence kaydın çok hoş + erken yollayarak da iddianı belirtmişsin zaten , başarılar herkese, hakeden kazansın!!
                          sağol abi de iddiam yok yani..öyle eğlence,aktivite,sosyalleşme namına katılıyorum

Yorum

hmm pek sıkı rakipler ***.. fazla şansım yok ama.. olsun özellikle EternaLcRy ve ThranduiL bayağı bi konuşturmuş elinize sağlık fakat EternaLcRy söylediğin birşey dikkatimi çekti

"şimdi başta giren sinir bir melodi var..bu melodinin arasında değişik phraseler sonra o melodinin yorumu ve sonra ikinci phraseler giriyor..üçüncü bölümde solo giriyor tam olarak..orda doğaçlama diyebileceğim şeyler yapıyorum..daha sonra bir dönüş ile tekrar ilk melodiyi hatırlatıp bitiriyorum.."

Eöö tamamının doğaçlama olması gerekmiyormuydu? Yani ben sadece oturdum ne eserse çaldım olmadı tekrar çaldım olmadı tekrar çaldım olmadı terkar çaldım hah bu iyi diyip yolladım.(hoş 2 sayfadır kimse bişiy demediğine göre sanırım bu da olmamış ama.. ) Öteki türlü bir melodi belirleyip onun üstünde yoğunlaşmak doğaçlama olmazdı çünkü. Yanlışmıyım?

Düzenleyen - Dhargan on 15/10/2005 18:34:21

Yorum

sen çal istediin gibi sonra doğaçlama de ne farkeder

Yorum

hmm pek sıkı rakipler ***.. fazla şansım yok ama.. olsun özellikle EternaLcRy ve ThranduiL bayağı bi konuşturmuş elinize sağlık fakat EternaLcRy söylediğin birşey dikkatimi çekti

"şimdi başta giren sinir bir melodi var..bu melodinin arasında değişik phraseler sonra o melodinin yorumu ve sonra ikinci phraseler giriyor..üçüncü bölümde solo giriyor tam olarak..orda doğaçlama diyebileceğim şeyler yapıyorum..daha sonra bir dönüş ile tekrar ilk melodiyi hatırlatıp bitiriyorum.."

Eöö tamamının doğaçlama olması gerekmiyormuydu? Yani ben sadece oturdum ne eserse çaldım olmadı tekrar çaldım olmadı tekrar çaldım olmadı terkar çaldım hah bu iyi diyip yolladım.(hoş 2 sayfadır kimse bişiy demediğine göre sanırım bu da olmamış ama.. ) Öteki türlü bir melodi belirleyip onun üstünde yoğunlaşmak doğaçlama olmazdı çünkü. Yanlışmıyım?
                                Düzenleyen - Dhargan on 15/10/2005 18:34:21
                                Biraz yanlış anlamışsın..Yarışmanın ismine bakınca öyle *****..Ama alt yapı belirlediğimiz başlığı okursan anlarsın.
                                Ben de senin gibi düşündüm..Yaklaşımım şöyleydi..Yarışmanın adı solo doğaçlama yarışması,fakat kazanan Selçuk abi'ye ya telefonda ya evinde tekrar çalmak zorunda..Ama doğaçlamaydı hani?

Ben Selçuk abiye sorduğumda sonuçta ortada yazılmış bir solo olmadığını herkesin baştan,kendine göre yaratacağını söyledi..Sonuçta haklı bir de isim mevuu var..Solo Doğaçlama Yarışması demek daha etkili..Belirli Bir Altyapının Üstüne Solo Gitar Yazma Yarışması olsaydı adı o kadar sevimli durmazdı

Bir de Selçuk abi ve ekürisinin (juriler ) tek tek evlerimizi basıp:;"çalın ulen" demesini de beklemek saçma olur..Bir de bu kadar uzun zaman verilmiş..Zaten çaldıkların kafana oturuyo..Doğaçlama özelliğini yitiriyo o an için..Sonuçta "ne eserse" mantığıyla yola çıkıp yazdığın şeyleri vücuda getiriyorsun..

Sonuçta ben de alt yapıyı alıp kafamda notaları çıkarıp soloyu kaydetmedim..Belki 70-80 tur döndüm..Beğendiğim fikirler üzerinde düşündüm..Ve son halini kaydettim..Yani 2-3 saat boyunca yaptım senin yaptıklarını..O yazdığım mesajda ise yaptığım şeyi kelimelerle anlatayım dedim..

Aslında senin yaptığından farklı birşey yapmadım..

Hazır süren varken sen de deneyebilirsin

edit:

Aslında düşündüm de tam doğaçlama yarışması olması için şöyle bir yöntem izlenebilir gelecek yarışmalarda.

Örneğin
                                ilk önce yarışma duyurusu yapılır..Herhangi bir alt yapı verilmez..

yarışmaya katılmayı düşünenler zaten başlığı takip eder.

daha sonra bir tarih ve saat verilir.

o tarih ve saatte başlık altında bir alt yapı verilir..ve belirli bir süre verilerek o süre dolmadan soloların teslim edilmesi istenir..

süre de öyle bir ay olmaz,bir saat olur..al sana zorunlu doğaçlama

Düzenleyen - EternaLcRy on 15/10/2005 19:25:41

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X