Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Parfüm 5

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Beyler öncelikle Encre Noire çok iyi.

Sonralıklar nişleri çok abartmayın

Daha da sonralıkla lord ne amigassı ben commodore 64 e inmiştim

Yorum

Lord Sparhawk isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Tamam komşu, not aldım. Elimde dolu decant var bir süre sonra geçceğim nişlere. Ama önce bir 20-30 normal inceleme daha yazarım heralde. Bir yandan da blogu güncellediğimden zaman alıyor.
      Ben de bir ara 15 kadar sample siparişi verdim Lucyscent den..Hiçbiri CdG Red Sequoia kadar etkilemedi beni,çok rafine,kaliteli bir kızmızı şarap gibi kokuyor tene oturunca Joseph Abboud gibi bir acayip güzelleşiyor,tafisiz..zaten tarif edebilecek kadar da profesyonel değilim parfüm işinde 15 koku içinde ikincim de Bvlgari ye çok benzettiğim,Passage D'Enfer oldu.

Neyse yatma saatim geldi benim.Sizlere iyi geceler diliyorum..Yalnız,amiga500,commodore64 oyunlarına fazla dalmayın sizin yaşınızda çocuklar,bu saatlerde cezbedici parfümlerini sıkıp,piyasa yapıyor :P Parfümlere devamm:9

Yorum

L'artisan firmasından oldukça parfüm denedim. bence parasını asla haketmeyen tamamen bir marketing ürünü parfüm evi. sadece mechant loup u beğenmiştim

Yorum

leto bu da atari işte daha eski. Yok olmaz diyorsan gameboy'a ineyim dr mario falan? Kesmezse tetris. O da olmadı misket.

Gene de fallout candır.

Bu konda bir encre noir fanatikliği gidiyor, bir beğenmezsem dürücem defterlerinizi. :P

İyi geceler

Yorum

leto atreides isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Beyler öncelikle Encre Noire çok iyi.

Sonralıklar nişleri çok abartmayın

Daha da sonralıkla lord ne amigassı ben commodore 64 e inmiştim
            o konuda haklısın nişler o kadar da beklentileri karşılamıyor,bazıları hariç...Yani orta sınıfa müdahil bir Tuscany,bir Bvlgari veyahut bir Safari ayarında Niche bulmak o kadar da kolay değil..

Yorum

arifcic isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              o konuda haklısın nişler o kadar da beklentileri karşılamıyor,bazıları hariç...Yani orta sınıfa müdahil bir Tuscany,bir Bvlgari veyahut bir Safari ayarında Niche bulmak o kadar da kolay değil..
              Kaç kere söyledim de dinletemedim bunları.

Yorum

leto atreides isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                lord başkan öncelikle siyah üstüne koyu kırmızı yazılar hiç okunmuyor bunu bil.

sonralıkla burdaki sohbeti kastetmiştik be abi. sen yetkili bir arkadaşsın sonuçta.
                bence iyi olmuştu ya koyu turuncu yazılar. mevsimle uyum sağlamıştı, gayet de rahat okunuyodu aslında sayun duk leto

Yorum

"karşı cins için parfüm kullanmak" tabirini kullanan ve bu tip kullanımı eleştiren komşular var. Yahu arkadaşlar hiç mi kız arkadaşınız olmuyor? Nişanlı evli vs olan hiç kimse mi yok ya da düşünmüyor musunuz? Kız arkadaşınıza, nişanlınıza, eşinize kendinizi beğendirme derdiniz hiç mi yok? Yariniz "ıyyy bu ne biçim koku" dediğinde "alt notalar üst notalar eeee şeyyy harman kalitesi kem küm" gibi muhabbet mi yapıyorsunuz ya da yapacaksınız? Erkeğin genetiği karşı cinsi etkilemeye çalışmak prensibinde kodlanmıştır. Parfüm denen şey de 5 duyudan 1 tanesine direk etki eden bir şeydir. Nasıl karşı cinsi parfüm konusunun dışında tutarsınız?

Yorum

@foreverroma

You have a new message==> Türkçesi: Parfüm takası için özel mesaj gönderdim cevabını bekliyorum komşu

Yorum

Dün gece de hepiniz uyudunuz kapattınız bilgisayarları diye bende kapamıştım sayfayı,baktım benden habersiz bir sinerji patlaması yaşamışsınız hain dostlar

Yorum

Briskhan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        "karşı cins için parfüm kullanmak" tabirini kullanan ve bu tip kullanımı eleştiren komşular var. Yahu arkadaşlar hiç mi kız arkadaşınız olmuyor? Nişanlı evli vs olan hiç kimse mi yok ya da düşünmüyor musunuz? Kız arkadaşınıza, nişanlınıza, eşinize kendinizi beğendirme derdiniz hiç mi yok? Yariniz "ıyyy bu ne biçim koku" dediğinde "alt notalar üst notalar eeee şeyyy harman kalitesi kem küm" gibi muhabbet mi yapıyorsunuz ya da yapacaksınız? Erkeğin genetiği karşı cinsi etkilemeye çalışmak prensibinde kodlanmıştır. Parfüm denen şey de 5 duyudan 1 tanesine direk etki eden bir şeydir. Nasıl karşı cinsi parfüm konusunun dışında tutarsınız?
                        Olmaz reyis,kendine saygısı olan adam kendi için parfüm sıkar

not : şaka bir yana tamamen katılıyorum yorumuna,milenyumun getirdiği bir çok sallama olaydan bir tanesi de bu bana kalırsa.

Yorum

Brishkan; bu konuda çok acayip düşünüyorsun bence komşu. Parfüm kendi üzerinizde asılı kalan doğrudan kendi duyularımıza etki eden bir şey olarak çok kişiseldir.

Parfüm meraklısı kimse tabi ki "ıyy çok kötü bu" dedirtecek parfümleri kendi üzerinde kullanmaz komşu zaten. Ama ben parfümümden taviz vermem. Her evli olan da karısının her sözüne uymak zorunda değil. Sonuçta bazı şeyleri kabullenmek zorunda. Yine evlenince görürüm ben seni deme boşuna, çünkü herkesin karakteri senin gibi olmayabilir unutma, bu konu taviz vermediğim konulardan, tıpkı sigara gibi.

Daha önce parfümümü beğenmeyen sevgililerim olduğunda cevabım sen ne anlarsın olmuştu. Nota , harman muhabbetine girmeye gerek yok, bakakalıyorlar zaten onları açtığınızda. Bir tanesi de ikinci bir kelam edemediler, haklı olduğumu, parfüm bilgilerinin ne kadar kıt olduklarını bildiklerinden. Sevgili, eş, dost fark etmez. Parfüm konsunda beni eleştirecek insan benim kadar bilgi sahibi olmalı önce. Ondan sonra da sözleri en fazla tavsiye niteliğinde olabilr, çünkü parfüm işi bireyseldir, kişiseldir. Çevresel değil. Kimi insan nasıl 80ler tarzı saçını yaptırmayı, 90lar tarzı giyinmeyi seviyorsa, kimi insan da belli dönemin tarzı parfümleri sevip kullanır. Herkes modaya uyup, en trend en son çıkmış parfümleri kullanmak zorunda değil. Zaten parfüm tecrübesi iyi insanlara bakın hep nispeten eski parfümleri kullanırlar. Çünkü tecrübe artık parfümlerdeki en ufak nüansları bile algılayıp rahatsız olacak hale geldiklerinde, ve nispeten daha eski parfümlerdeki kaliteyi gördüklerinde giderek daha eski parfümlere yönelirler. Ben yaşıma uyun olarak 80-90 başı parfümleri tercih ediyoruım öncelikli, ha 60 ya da önceki yılların kokuları çok daha kaliteli ama yaşıma uygun değil. Ben kendi tarzımda, kendime uygun parfümleri kullanabilecek tecrübedeyim. Parfümümü eleştiren çıkmışsa o da eski(80lerden kalma demek istiyor) olduğunu düşündüğü içindir, alışmışlar herkesin cool water, gio, insense ultramarine kullanmasına yadırgıyorlar tabi. Onun dışında üzerimde kouros ve hermes dışında a bu ne acayip koku diyen çıkmadı. O iki kokunun ne kadar deneyim istediğini biliyoruz. Kendinizi bilin yeter.

Yoksa olay 2005 model honda jazzı olan adamın 90 model 300se mercedes süren adama "abi o ne öyle kaç senelik araba, hurda olmuş bu, bak benimki gibi yeni ufak birşey al çok rahat, yoksa son sahibi olacaksın" demesine benziyor. Ancak o abisi onu o "hurda" mercedes'e bindirdiği ve o nazik poposu şimdi bulunmayan o konforu gördüğü zaman 1 hafta ballandıra ballandıra konforunu anlatıp bitirememesine benziyor.

Özetle kendinizi bilerek parfüm kullanacak tecrübedeyseniz, kimseye laf ettirmezsiniz zaten. Aman insanlar ne düşünür, aman sevgilim, karım beğenir mi acaba bunu diye düşüneceğime parfüm hobimi bırakıp koleksiyonerliğe başlardım daha iyi.

Sen karının sana aldığı parfümleri kullanabilirsin, ya da bir başkası sevgilisinin beğendiği parfümleri kullanabilir. Bu bir yere kadar kabul edilebilir. Ama esas eleştirilen bu değil. Parfümü doğrudan bir amaç olarak kullanmaya çalışıp, kendi dip yapmış karakterini parfümle yükseltip, çevreyle zoraki etkileşim kurmayan çalışan tipler. Soft apaçiler de diyebiliriz bunlara. Asıl eleştiri konusu bu. Ortamı, kaliteyi, rahatsız ediciliği düşünmeden nerede en kuvvetli fark edilirliği olan ağır, bayık parfümler var, kendine gösterme adına bunlarda yıkanan tipler.

Hiç mi girmedin başka forumlara, tipleri, yorumları hiç mi görmedin? "kızları etkileyecek kalıcı parfüm?" "En fark edilir etkileyici parfüm?" "bilmemne parfümü süper kalıcılık, kızları etkileme garantili" "beyler yeni parfüm aldım, hergün kızlar soruyorlar" vs vs. Bunlardan bahsediyoruz. Gerçi farketmez her koyun kendi bacağından asılıyor nasılsa.

Aradaki farkı iyi anlayalım. Ama her durumda parfüm kişiseldir. Heleki işi ciddi hobi edinmiş bir kimseden taviz bekleyemezsiniz.

Lord Sparhawk Reyiz

Yorum

bakka milenyumun getirdiği sallama olay ne oluyor onu anlamadım?

Yorum

Bu arada jazz'ın tester'ını hiçbir yerde bulamıyordum.. Dün viaport avm'de cosmo home adlı mağazada bulabildim tester'ını.. Fakat büyük bir ihtimalle bayattı.. Çünkü gerçekten ilk sıkıldığında pis bir koku yayıyor ortalığa
                              Neyse koku tene oturdu falan biraz daha koklanabilir hale geldi
                              Aynı herde gucci ph2 sıktım,bildiğim bir koku.. Kesinlikle bayattı

Bunu da niye yazdım bilmiyorum ama söyleyeyim dedim işte

Yorum

Her miskli kokouya pis diyeceksen işimiz var senle lucid.

Gerçek misk öyle kokar işte.

Seni saklı notalar parfüm tanımlama terimlerindeki hayvansı notalar başlığını okumaya davet ediyorum. İstirham ederim.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X