Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hangi tarza hangi manyetik??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

hangi tarza hangi manyetik??

arkada?lar kangi tarzlara hangi manyetikler gider yani 2-1-2 ?u tarza gider,2-2 ?u tarza gider diye bana liste halinde yazyverirseniz beni çok mutlu edersiniz.

O sana kalmy? bir ?ey sen 2-1-1 alyrsyn sadece humbuckery kullanyp metal yaparsyn, ya da 2-2 gitar alyp blues-jazz falan yaparsyn. Daha çok manyetiklerin markasy-modeli önemli ama single ile humbucker arasyndaki farklary da göz önünde bulundur, bilmiyorsan sitede bir ton bilgi var...

Yorum

aradaslar boyle bir synyrlama yapylamaz.212e filan degil,manyatigin turune bakyyor,hatta gitarin turune bakyyor.

herkes kendi istedgine gore secer bunu,yani bazylary neck humbuckery daha iyi bulur soloda,bazylary daha single daha iyi gider der,bazylary sadece 2humbuckerly gitarlary tercih eder,bu tona ve size bakar,
      yani bass,dip sesler elde edicem,bol pm yapycam,distortionym bol olsun diyorsan koprude mutlak suretle humbucker tercih edilmeli,ama necke birsingle takyp sakin sesler alabilirsiniz ve govde de mahagony secebilirsin ama solo atycam ,ritim calmak istiyorum tonlar carpycy olsun dersen ,bir fender fat daha iyi gider ama distortion ile olsun diyorsan koprude bir humbucker sart derim.

Yorum

bunu tarza göre de?il de elde etmek istedi?iniz sese göre belirlerseniz daha iyi olur.

Yorum

simdi cooldogun dedigi gibi manyetigin türüne bagli hersey. daha dogrusu bass mid treble ayarlarina bagli. örnegin midler bass ile trebledan yüksek ise daha tok bi ses alirsiniz. bunun gibi. bu arada önde humbucker in olmasi kesinlikle bir avantaj çünkü tap alimi vs.lerde ön pick up taki ses aliminin güçlü olmasi gerek. bu nedenle hem e?ikteki hemde öndeki pick up larin aktif olmasi çok faydali bi?ey. konuyu toparliyim. hatta pick up larin yanina bi kaç grup örnegi de veriyim daha kolay fikir sahibi olursun.
          emg - çok güçlü bi pickuptir. Symphony X , Slayer , Metallica vb. gruplar kullanir.
          dimarzio - dimarziolar emg lere göre daha melodiktir. bunun sebebi de yukarida bahsettigim bass treble ve mid ayarindan kaynaklanmasidir.
          seymour duncan - bu manyetiklerinde aktif olanlari mevcuttur. bu da bayaa güçlüdür.
          simdi tavsiyem ?udur. eger thrash death vs. yapicaksan emg yi ya da seymour duncan i tavsiye ederim. ama dream theater vs. melodik progressive ?eyler yapmak istiyorsan dimarzio al derim. sonuçta kesinlikle pi?man olmicaksin.hadi kolay gelsin..

Yorum

bu areada 212 2-2 filan neki arkada?lar humbucker, single dan bahsetmiyomuyuz :P yani anladyym kadaryyla onlar ki hum kullanyrsyn metal yaparsyn daha sert tonlar elde etmek için çift humbucker kullanyrsynki ben öyle kulllanyyorum singlee lar biraz daha tiz yanny?ym varsa düzeltin millet

Yorum

simdi cooldogun dedigi gibi manyetigin türüne bagli hersey. daha dogrusu bass mid treble ayarlarina bagli. örnegin midler bass ile trebledan yüksek ise daha tok bi ses alirsiniz. bunun gibi. bu arada önde humbucker in olmasi kesinlikle bir avantaj çünkü tap alimi vs.lerde ön pick up taki ses aliminin güçlü olmasi gerek. bu nedenle hem e?ikteki hemde öndeki pick up larin aktif olmasi çok faydali bi?ey. konuyu toparliyim. hatta pick up larin yanina bi kaç grup örnegi de veriyim daha kolay fikir sahibi olursun.
              emg - çok güçlü bi pickuptir. Symphony X , Slayer , Metallica vb. gruplar kullanir.
              dimarzio - dimarziolar emg lere göre daha melodiktir. bunun sebebi de yukarida bahsettigim bass treble ve mid ayarindan kaynaklanmasidir.
              seymour duncan - bu manyetiklerinde aktif olanlari mevcuttur. bu da bayaa güçlüdür.
              simdi tavsiyem ?udur. eger thrash death vs. yapicaksan emg yi ya da seymour duncan i tavsiye ederim. ama dream theater vs. melodik progressive ?eyler yapmak istiyorsan dimarzio al derim. sonuçta kesinlikle pi?man olmicaksin.hadi kolay gelsin..
              Oncelikle soyluyorum insanlary kulaktan dolma yuzeysel bilgilerle yanly? yönlendirmeyelim. Acaba Pink Floyd dan David Gilmoure un veya Dire Straits in gitaristi Mark Knopfler in EMG kullandygyny biliyormuydun???
              Herneyse bak bu yazyyy sende oku istersen.

Yorum

jan haklysyn thrash için Emg kullanylycak diye bi ?art yok ya da melodik bi?i için seymour kullanyclacak diye bi?i yok emg takar dt de çalarsyn ama zaten müzik kula?ynyn çok iyi olmasy lazym bir seymour duncan ve emg arasynda solo atarkenki farky anlaman için

Yorum

sevgili janmoreya,
                  söyledigin ki?iler kullanabilirler. benim söylediklerimde yanlis birsey gördün mü? ben kullanamazlar dedim mi? demedim tabikide. bass treble mid ayarlarindan bahsettim. kulaktan dolma bilgilerle konusmadim ben sana. çaldigim gitarlardan edindigim deneyimlerle söyledim bunlari!
                  sonucta söylediklerimde yanli? bir?ey varsa düzelt. herkes, her istedigin gitarla, istedigi müzigi çalabilir. orjinalleri söledim orjinalleri gibi sound bunlarla elde edilir...

Yorum

-----------------------------------------------------
                    herbi?eyi çalabilece?in bir gitar al bence."versatile" yani çok yönlü olsun.
                    ------------------------------------------------------
                    ben ilk metal çalmak için almy?tym ama ?imdi canym blues tonlary çalmak istedi?inde istedi?im sesleri alabilmekteyim ?*** ki;
                    ---------------------------------------------------------
                    2-1-2 var bende yani hum-sing-hum.
                    --------------------------------------------------------
                    fakat Coil-tap diye bi olayy var gitaryn.hum lary da single olarak kullanabiliyorsun.tone dü?mesini yukary kaldyrarak.

Yorum

Sevgili Bloodbath,
                      Her manyetik firmasi bicok tarz icin farkli manyetikler uretirler. 3 firmadan bahsetmisin, bu firmalarin hepsi farkli muzik tarzlari icin bircok farkli manyetik uretirler. Seymour Duncanin jazz, rock,blues, heavy metal veya bikac cecit muzigi coverlayabilecegin manyetikleri var, di marzio, emg icin de gecerli bu. Sen demissinki Emg cok guclu bir manyetiktir, emgnin dusuk outputlu manyetikleri de var, veya di marzio daha melodiktir, nasil daha melodik, dreamtheater melodik seyler calyyor diye mi , veya steve vai???Neyse daha fazla tartismayalim ben sadece insanlarin gitar olayina dar bir cerceveden baksinlar istemiyorum.

Yorum

sevgili Janmoreye,
                        demek istedigimi gayet de iyi anliyorsun. verdigim orneklerdeki gruplarin kullandiklarini bahsettigimi de biliyorsun. emg güçlü bir manyetik ama hangisi? emg 81 örnegin. güçlü, neden? çünkü aktif. 9 voltluk pil ile besleniyor. pasif pick-uplarin output u 400 ila 700 arasi ise aktiflerin outputu 1000 den daha fazla oluyor. buun nedeni de söyledigim gibi aktif pick-up olmasi.
                        janmoreye yanli? bilgi vermedigimi dü?ünüyorum. zaten bu topici açan ki?inin de benim soylediklerimi kastettigini dü?ünüyorum. elbette emg nin güçlü olmayan modelleri olucak. dimarzio konusuna gelelim. ben daha melodik derken ki sözümü de anladin ama detaylara takilmi?sin. orda bi?ey daha yazdim ya da bu yazdigima dikkat etmedin. melodik olmasinin sebebi bass treble mid ayarlarinin farkli olmasidir dedim. emg81 de mid ler yüksek bass ve treble lar ise mid e nazaran daha dü?üktü. dimarzio örnegin evolution modelinde daha farkli. emg de midlerin yüksek olmasi daha tok bir sesin çikmasini saglar. benim amacim kimseye yanlis bilgi vererek onlara zarar vermek degil.. gruplari örnek vererek , heh i?te tam da benim istedigim sound demelerini saglamakti..

Yorum

Arkadaslar bu tamamen tarz meselesi bende emg var arkadasimda dimarzio steve's special var arada o kadar fazla fark oldugunu soyliyemem yani output yuksek olunca iyi ses alicaksinizs diye bisey yok benimkinin 1250 outputu var dimarzionun 500 K fakat arada oyle aman man bi fark yok. ayrıca emg alınca slayer metallica dimarzio alınca dream theater sound u alicam diye bisey yok diger ekipmanlar sesi cok buyuk olcude etkiliyor.kısaca bi manyetik alicaksaniz o manyetigi kullanan artistlerin sounduna bakmayin cunku o sesin asla aynısını alamazsınız en iyisi tanıdıgınızda veya bi yerde bulursanız deneyin oyle alın.

ayrıca emg 81 de midlerin bass ve tizlerden daha dusuk oldugunu biliyorum bu yuzden bicok metal grubu kullanıyor. emglerde sıcak ton yok yani midleri daha dusuk tiz ve baslara nazaran
                          aslında emg 81 in sertliği eq değerlerinde ya da çıkışında değil RP ve direnç değerlerinde, sarımında aslında.

örnek jackson BC50 ile 81 aynı sesi veriyor ama ne çıkışları açnı ne eq değerleri ama resonans peak ve dc imp.leri bire bir aynı

Yorum

arkadaşlar super58 hakkındaki yorunmlarınızı bekliriyorum...

Yorum

alakası yoq Megadeth in tüm üyeleri 2 - 2 gitar kullanıo ama jazz yapmıo ayrıca 2-2 gitarlar metal müzil için ii dir. eğer rock yapacaksan 1-1-2 al daha mantıklı olur yani 2-2 jazz değildir. ama manyetik sayısı önemlidir. mesela jackson ke3 kelly gitar spr manyetiklre sahip üstünde duncan manyetikleri var...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X