Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EMG manyetikler ??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Arkadaşlar bende bu yaz ESP LTD V-200 almayı düşünüyorum ... Ama manyetiklerini değiştirmeyi düşünüyorum .. kendi manyetikleri(EMG-ESP LH-300 Set) Bunun yerine EMG 81/85 ya da 81/89 taksam nasıl olur ?

Yorum

EMG ler japonya çıkışlı olmasına rağmen çok iyi iş görüyor

Yorum

Nasıl yani? emg ler amerikan malı.
        Son güncelleyen canKUTTT; 24-05-2009, 21:17.

Yorum

p.tesi günü 81/85 taktırdım. duncan designlarla arasında inanılmaz fark YOK. şöyle açıklayayım: emg taktım direk albüm osunduna çıktım yok. tabiki belirgin bir ses kalitesi var. ve dip ses yok oluyor. çalma daha temizleşiyor. dip sesin ölmesi bile yeterli bana göre. tabii salıda metal muff alınca dip sesi değil başka bi ses musallat oldu. gitarın üzerinden sesi kapatsam da o uğultu aynen devam ediyor. çözemedim. bilgisi olan varsa o konuda yardım lütfen. çok kötü bir upultu başladı. metal muff tan sonra. jack falan diyen olursa şunu belirteyim. önceki gün processor ile ( emg leri yeni taktırdığımda ) ses falan kalmamıştı. e şunu derseniz processorda sorun yaratmamış olabilir ama metal muff u koyunca sorun yaratmıştır. jacki değiştir gibi. spesific önerileriniz lütfen. ve acil çözüm

Yorum

Herkes kulaktan dolma bilgiyle emg takılan gitarın canavar falan olacağını sanıyor ama bir başka örnek de sende görüyoruz ki bir fark yok sadece aktif manyetik olduğu için problemli sesi kesebilir. metal muffı da diğer konuda cevapladığım gibi overdrive kanalına falan taktıysan olabilir yani clean channelde normal bir şekilde problem olmaması lazım.

Yorum

teşekkürler. giriş tek zaten drive channel için düğmeye basılıyo. ama sorunu çözdüm. belki başkasında da olabilir. formulü veriyorum. cd in kısmına taktım gitarı orada temiz ses verdi ama kaliteli değil 15-20 dakika temiz çaldım sonra normal input a girdim. sorun çözüldü. saçma biliyorum ama aynen böyle oldu

Yorum

modlugti isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                teşekkürler. giriş tek zaten drive channel için düğmeye basılıyo. ama sorunu çözdüm. belki başkasında da olabilir. formulü veriyorum. cd in kısmına taktım gitarı orada temiz ses verdi ama kaliteli değil 15-20 dakika temiz çaldım sonra normal input a girdim. sorun çözüldü. saçma biliyorum ama aynen böyle oldu
                Şans işi, belki yarın bir gün tekrar aynı sorunu yaşayabilirsin Amfindeki ayarları kurcala biraz. Başka bir öneri olarak pil ile deneyin diyecektim; ama farklı şekilde çözümü varmış.
                Son güncelleyen ynx; 14-05-2009, 23:22.

Yorum

amfi pil ile çalışabiliyormu ki ? eğer böyle bir şey var ise, götürüp pikniğe çalarım dağın başında sese karışan olmaz

Yorum

modlugti isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    amfi pil ile çalışabiliyormu ki ? eğer böyle bir şey var ise, götürüp pikniğe çalarım dağın başında sese karışan olmaz
                    amfi değil pedal pedal

Yorum

hımm. tamam elektriğe taktım şimdilik sorun yok. pil bitmesin. tuhaf birşey taktırmak zahmetli olur bir de şu sol telinde 5.perdede çığlık atmayı her seferinde becerebilsem hocanın verdiği soloyu çalacağım da bir haftadır ona kasıyorum. 7 . perdeden kalın notalarda, çığlık atmak zor geliyor. 3 kere yapınca biri tutuyor
                      Son güncelleyen canKUTTT; 24-05-2009, 21:16.

Yorum

modlugti isimli üyeden alıntı
                        hımm. tamam elektriğe taktım şimdilik sorun yok. pil bitmesin ya. değişik bir pil, taktırmak zahmetli olur. birde şu sol telinde 5.perdede çığlık atmayı her seferinde becerebilsem hocanın verdiği soloyu çalabileceğim. bir haftadır ona kasıyorum. 7 . perdeden kalın notalarda, çığlık atmak zor geliyor. 3 kere yapınca biri tutuyor
                        Sağ elinle çalacağın yerler hep aynı oluyor. Bu yerleri hatırla. Orta manyetiğin biraz köprüye doğru tarafı ve sap manyetiği orta manyetik arası pozisyonda kolay oluyor

Yorum

[QUOTE=ynx;258285]Sağ elinle çalacağın yerler hep aynı oluyor. Bu yerleri hatırla. aslında tam olarak emin değilim sağ el hep aynı mı . hoca da bana tellerde vuruş değişiyor dedi. aynı olsa 5. perdede de tutturabilirdim sanırım. 7. de çok rahat oluyor 5. de olmuyor.

Yorum

[QUOTE=modlugti;258290]
                            ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Sağ elinle çalacağın yerler hep aynı oluyor. Bu yerleri hatırla. aslında tam olarak emin değilim sağ el hep aynı mı . hoca da bana tellerde vuruş değişiyor dedi. aynı olsa 5. perdede de tutturabilirdim sanırım. 7. de çok rahat oluyor 5. de olmuyor.
                            hemen hemen aynı, milimetre oynar.

Yorum

emg 81 özellikleri?

evet arkadaşlar aradım taradım bulamadım.emg 81 in bass mid tiz oranlarımı bilen varmı?heryerde rezonans vs. lerini yazmışlar.
                              Son güncelleyen mygitar; 24-05-2009, 15:16.

Yorum

onları gitara taktıktan sonra amfiden ayarlayabilirsin sanırım ama manyetigin tonunu bilmiyorum..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X