Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EMG manyetikler ??

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

galiba buseefer yazyı yazabilicem.

bozmaz merak etme onlar da aktif manyetikler. dediğin diğer manyetikleri aktiflerle birlikte kullanamassın. 3 yollu switchi de taktınmı hibir sorun olmaz

Düzenleyen - uurdmc on 22/01/2008 11:23:56

Yorum

Teşekkürler..De 3 yollu swicth niye?5 in nesi var?

Yorum

Blackmore da emg 81 kullanıyor....Malmsteen de emg kullanıyor ama bilmiyorum modelini fiyatı uygunsa al tabi 2 virtioz kullanıyo bu manyetoları
        bi yanlışlık olmasın malmsteen diMarzio nun artist i diye biliyorum ben...

Yorum

5 yolluyu kullanamassın emg 81 ler single olarak çalışmaz

Yorum

Ok sağol herşey için ben bi araştırıyım..

Yorum

arkadaşlar merhaba

yakın zaman içinde LTD by ESP V-Serie V-200 alıyorum ( nihayet ) . Uzun zamandır bende EMG-81 dusunuyodum fakat yapılan yorumlara baktıkca supheye girdim. Genellikle sert tonları tercih ediyorum fakat tabi clean ton da onem arz diyo. EMG alında clean otnumunda sert cıkacagını biliyorum buda acıkcası rahatsız ediyo beni.

Benim sorum şu:

Acaba seymour duncan veya DiMarzio dan hem sert distortion hemde guzel bi clean ton alabilecegim bi manyetik onerebilirmisiniz?

Yorum

ama çeşitli kombinasyonlarla 5 yollu da kullanılabilir tabi...

Düzenleyen - psionic on 07/02/2008 13:55:46

Yorum

ama çeşitli kombinasyonlarla 5 yollu da kullanılabilir tabi...

Düzenleyen - psionic on 07/02/2008 13:55:46
                  doğru ama ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır tabi

st.anger esp V-200 alıp modifiye edeceğine esp nin daha iyi modellerine bakmalısın bence. Güzel clean olayına gelince emg 85 ve 60 ın da clean ı fena değildir deneyip öyle karar vermelisin bence. bir de prosesörün ya da acoustic veya chorus pedalın varsa daha da güzel metal cleanları alırsın.

Yorum

merhaba
                    arkdaşlar daha öncede konusu geçmiş bir sorun var bende.emg-hz lerde gitar çığlık sesi çıkartıyor çalmayı bıraktım anda.bu başlıkta burnout adlı bir arkadaşın kh-202 model gitarınla ilgili sorun olmuş konuşulmuştu ama baktım çözümle ilgili açık birşey söylenmemiş bu sorunla karşılaşan varmı??gitarım cort z-4 yeni aldım(4-5 aylık) ve arkasındaki seri nosuna göre 2007 yapımı yani yeni bir gitar eskide değil pek burda görünce farkettim bendede böyle bir sorun oluyor eğer sesi açarsam.ses kıssıkken pek birşey olmuyor fakat sesi biraz açınca(clean'de sorun yok) gain eğer yarıdan fazla açıksa çalmayı bıraktınız anda bekleme durumunda çok fazla rahatsız edici bir çığlık sesine benzer bir ses var.telleri ellimle kapatınca falanda geçmiyor ancak çalmaya başlayınca ses yok oluyor.yardımcı olursanız sevinirim.
                    iyi günler

Düzenleyen - kemre on 11/03/2008 17:14:39

Yorum

merhaba
                      arkdaşlar daha öncede konusu geçmiş bir sorun var bende.emg-hz lerde gitar çığlık sesi çıkartıyor çalmayı bıraktım anda.bu başlıkta burnout adlı bir arkadaşın kh-202 model gitarınla ilgili sorun olmuş konuşulmuştu ama baktım çözümle ilgili açık birşey söylenmemiş bu sorunla karşılaşan varmı??gitarım cort z-4 yeni aldım(4-5 aylık) ve arkasındaki seri nosuna göre 2007 yapımı yani yeni bir gitar eskide değil pek burda görünce farkettim bendede böyle bir sorun oluyor eğer sesi açarsam.ses kıssıkken pek birşey olmuyor fakat sesi biraz açınca(clean'de sorun yok) gain eğer yarıdan fazla açıksa çalmayı bıraktınız anda bekleme durumunda çok fazla rahatsız edici bir çığlık sesine benzer bir ses var.telleri ellimle kapatınca falanda geçmiyor ancak çalmaya başlayınca ses yok oluyor.yardımcı olursanız sevinirim.
                      iyi günler
                      aynı sorun bendede vardı gitarı anfiden uzak da ve anfiye arkan dönük olucak şekilde çalarsan işe yarayabilir (zaten feedback deniyordu o olaya konserlerdede kullanılır gitar anfiye yaklaştırılır bu olay için)eğer işe yaramazsa anfinden reverb ayarını kıs

Düzenleyen - Triple H on 14/02/2008 11:42:59

Yorum

yok bunun onunla alakası yok sanırım çünkü başka bir amfide,başka bir pirizde,başka bir jackla denedim her türlü bu ses oluyor.bu kesinlikle bildiğimiz dip gürültüsü değil biliyorum bahsedilen dip gürültüsü ve feedback i ama bu öyle bişe değil yani bir sorun olduğu belli oluyor.bazı forumlarda manyetiklerin yerini değiştirmem veya manyetiklerin yüksekliğini azaltmam sölendi onları denicem bakalım sonucu yazarım.

Düzenleyen - kemre on 26/02/2008 22:40:57

Düzenleyen - kemre on 11/03/2008 17:09:46

Düzenleyen - kemre on 11/03/2008 17:10:16

Yorum

arkadaşlar öncelikle herkese selam.umarım bir hatam olmaz yazmayla ilgili.arkadaslar benim SX VST-62 gitarım var bu gitarın köprüsüne emg-81 takmak istiyorum fakat tonunda değişiklik olur mu ya da ne kadar fark ettirir kendi manyetiğine göre?beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.trash metal dinlerim yoğun olarak ve bu tarz da çalmak istiyorum bol distortion ve sustainli olarak.almak istediğim gitar jackson SL1 fakat bu biraz ilerde olabilir henüz 1 sene oldu calmaya basladığım.eğer gitara uygunsa emg 81 mi takayım yoksa SL 1 in üzerindeki seymour duncan dan mı?bu konudaki bilgilerinize itiyacım hoşçakalın.

Yorum

SX VST-62'ye o manyetiği takma taraftarı değilim açıkçası... Ton farkı elbette olacaktır ama bir süre daha bununla idare edip ileride daha iyi bir gitar üzerine modifiye edin derim. Karar sizin.

Yorum

selam whisky cevapladığın için teşekkür ederim.vermiş olduğun bilgileri değerlendirmeye alacağım.

Yorum

peki active emg olan gitara passive takabilirmiyiz?atyorum emg 60 bi gitara di marzio x2n

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X