Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Seymour Duncan

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

trembuckerlar tremolo gitarlar için olanıdır aynı manyetiğin, kafaya takılacak birşey yok yani Biraz daha alçaktır sanırım..

Yorum

Selam bende de rg1570 var. Şimdiye kadar köprüdn itibaren dimarzio super3, sh-3, super distortion almayı düşünmüştüm. Ama seymour duncanlara daha önce bakmamıştım. Soloda mid güçlü olsun istiyorum zaten seçtiğim manyetiklerden anlarsınız tarzım 80ler heavy metal. Judas Priest, Def Lepard, Ozzy... Bu sınırlar içerisinde sert tonlar alabiliceğim yüksek çıkışlı bir manyetik düşünüyorum. Söylediğim manyetiklerden daha iyi diyebiliceğiniz ya da beni daha çok tatmin ediceğini düşündüğünüz bir seymour duncan önerebilirmisiniz?

Düzenleyen - sgtmusti on 07/03/2008 18:50:44

Yorum

duncan sh 4 jb

Yorum

sh-6? Bir yerde bu manyetiğin Randy Rhoads ve Dio tonlarına yakın olduğunu okumuştum doğru mu?

Yorum

seymour duncan manyetikleri almak istiyorum kıvılcımdan başka yolu yokmudur bunu almanın gelmiyor bir türlü

Yorum

merhaba arkadaşlar ibanez rg için 2 humbucker manyetik bakıyorum sapa sh-13 düşünüyorum ama basswood gövdeli gitara sh-13 gider mi ve uyum sorunu olmaması için sapta hangi manyetikle iyi olur?

Yorum

evet ben de merak ediyorum bu konuyu arkadaşlar, bilgisi olanlardan cevap bekliyoruz..Bir de ibanezlerin sapına clean için hangi Seymour Duncanı önerirsiniz? (köprüde X2N)

Yorum

clean için sh-1 sh-2 öneririm. sh-1 i ben kullanıyorum 59 reissue les paul neck manyetiği tonları cleande kalın karakteristik les paul tonları vardır. (maun gövdeli gitar benimkisi) drive da da çok memnunum pamuk gibi yumuşak bir drive ı var. sh-2 yi de esp horizon-2 de denemiştim onu da çok beğeniştim cleanları temiz, coil tap yapılabilen bir manyetik ve drive ı dayadığınızda da bana mısın demiyor. Çok temiz ve sustainli tonlar alınabiliyordu.

Bende köprüde sh-4 var o da cleande ince ve temiz tonlar veriyor. coil tap yaptığımda stratvari bir parlak tona ulaşıyorum. drive da ise beni tam anlamıyla tatmin ediyor. soundunu merak ediyorsanız a tout le monde'un ritm gitar soundunu dinleyin. Evde micro cube umle bile o tona o kadar yaklaşıyorum ki aklım hayalim duruyo bazen Ama bazen bassları yüksek manyetikleri aratıyor (insanoğlu işte bir türlü memnun olmaz)

Sh-13 basswood da nasıl bir sonuç verir bilmiyorum ama trash, heavy, death gibi tarzlara önerebileceğim bir manyetik kendisi. sapa da sh-2 düşünebilirsin

sh-6 nın da tok bir distortion tonu vardır. İçinde ceramic magnetler bulunduğu için o tatlı cleanları vermez. Ama bence çok da kötü değil, metal cleanı seviyorsanız birde chorus verdinmi soldan soldan

Benim benim tüm seymourlar benim
                  Şaka maka ben tam bir seymour duncan fanı oldum

Yorum

sh-14'ü deneyenler var mı acaba burda? tonları nasıl? sert tonlara sahip ama çok yönlü manyetikler istiyorum ben. hani rock'da, heavy metal'de çalarken tonlarıyla beni üzmeyecek bişeyler. ne önerebilirsiniz bana? bu arada gitarım yamaha pacifica 112 cpj(alder gövde, akçaağaç sap, gül ağacı klavye). ilk gitarım olduğu için şimdilik değiştirmek istemiyorum, onun için önce biraz modifiye işine girmeye karar verdim

Yorum

Arkadaslar bn bi tane Kelly KE3 alcam normal manyetikleri seymour ama ikinci el alıyorum üzerinde duncan'ın yazısı yok acaba böyle birşey olabilr mi ve bi manyetii yazısı olmada nasıl anlayabilirz acıp sarım sayısına bakmadan.Bunu ister buraya ister de pm olarak cvplayabilrsinz pm olarak okumak daha kolay ama yardımlar içn tşk

Yorum

sh-14'ü deneyenler var mı acaba burda? tonları nasıl? sert tonlara sahip ama çok yönlü manyetikler istiyorum ben. hani rock'da, heavy metal'de çalarken tonlarıyla beni üzmeyecek bişeyler. ne önerebilirsiniz bana? bu arada gitarım yamaha pacifica 112 cpj(alder gövde, akçaağaç sap, gül ağacı klavye). ilk gitarım olduğu için şimdilik değiştirmek istemiyorum, onun için önce biraz modifiye işine girmeye karar verdim
                        invader sh-8 olabilir...

Yorum

slash de seymour kullaniyormus. o hangi modeli kullaniyor?

Yorum

Slm arkadaşlar bende düne kadar EMG ve Seymour Duncan arasında kalmıştım. Seymour dan yana kararımı verdim. Ama merak ettiğim bazı şeyler var. Acaba TB4 ve Sh4 tb arasında ne gibi bi fark var. Birinin Trembucker birinin humbucker olması mıdır farkları? Eğer öyleyse Trembucker ne oluyor?

Bir de benim gitarım Washburn DIME 333 alder body ve maun/gül ağacı şeklinde bir klavyesi var. Gitarım Dimebag olduğundan köprüye tb4 yerine Bill Lawrence veya Seymour SH13 Dimebucker takarsam nasıl olur. Bu manyetikleri deneyeniniz var mı acaba?

Biraz fazla oldum gibi ama bir şeyi almadan önce çok araştırma yapıyorum ki sonuçtan memnun kalabileyim. Şimdiden cevap verecek olanlara teşekkür ediyorum.

Yorum

Slm arkadaşlar bende düne kadar EMG ve Seymour Duncan arasında kalmıştım. Seymour dan yana kararımı verdim. Ama merak ettiğim bazı şeyler var. Acaba TB4 ve Sh4 tb arasında ne gibi bi fark var. Birinin Trembucker birinin humbucker olması mıdır farkları? Eğer öyleyse Trembucker ne oluyor?

Bir de benim gitarım Washburn DIME 333 alder body ve maun/gül ağacı şeklinde bir klavyesi var. Gitarım Dimebag olduğundan köprüye tb4 yerine Bill Lawrence veya Seymour SH13 Dimebucker takarsam nasıl olur. Bu manyetikleri deneyeniniz var mı acaba?

Biraz fazla oldum gibi ama bir şeyi almadan önce çok araştırma yapıyorum ki sonuçtan memnun kalabileyim. Şimdiden cevap verecek olanlara teşekkür ediyorum.
                              forumda bu konu var ama ben yinede yazayım sh4 ile tb4 arasındaki tek fark tb4 floyd roselu olan gitarlar için tasarlanmıştır sh4 normal köprü için ton farkı yoktur.benim merak ettiğimse tb4 sh2 ikilisi jacksonlarda çok kullanılan manyetikler .tonlarıda güzel ama sh2 jazz diye geçer vede youtube da izlediğim bi videoda biraz jazz tonlarına gider gibiydi siz ne düşünüyorsunuz tb4 sh2 ikilisi için?

Yorum

bn ibanez rg serisinden gitarı var ve bende seymour duncan dan humbucker pick up alacam ...kesinlikle bridge i invader sh-8 ısdıyrm fakat ona uygun neck bulamadm yardım cı ola blrsenız sewınrm ..aklımda 1 tane neck var fakat onu kullanrsam uyarmı bılmıyorum "limewire classic 2 "yardımcı oln lutfen

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X