Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Single manyetik yuvasına humbucker manyetik

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

banshee8831 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    saçma bir soru olabilir ama biz kendimiz manyetik sarsak nasıl olur ki sonuçta bulunamayacak malzemeler değil.bakır tel ve mıknatıs bakarsınız korn sound'unu cleande bile veren saçma bir şey çıkar ortaya
    hehe deneyen denesin :

Yorum

O kadar basit değil onu yapması. Kullandığın mıknatısın kalitesi, türü aynı şekilde bakırın kalitesi ve kaç tur attırılması gerektiği gibi detaylara sahip bir konu bu.

Yorum

emotech isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        bende artec hxbb var şuan ibanezin üstündeki inf den pek bi farkı yok açıkçası
        sağol yardımın için en kısa zamanda artec alcam sonuçları yazarım buraya ama aklıma takılan birşey oldu gitarımda 3 tane manyetik yuvası var bunların 1i humbucker 2 si single acaba 2 tane humbucker manyetik alsam 3 humbucker olsa nasıl olur yorum pls

Yorum

-----( 1 ) ( 2 )----------( 3 ) ( 4 )------------( 5 ) ( 6 )------

mantıksız olur gibime geliyo 2-3 4-5 numaralı manyetikler arası mesafe değişiyo(üstelik bunları kontrol etmek bayaa bi zorlar) manyetikler uyumsuz çalışabilir, h-s-h şeklinde yaptır bence ki genelde köprüye yakın manyetiklerden başkasını kullanacağını sanmıyorum. manyetiklerin pozisyonu çok önemlidir. single olan bi yuvaya humbucker takarsan humbucker çok küçük bi alanda çalışmak zorunda kalıcak üstüne bi de iki manyetik arası mesafeyi bozmuş olucaksın tonun çok bozulabilir (bu tip manyetik hiç denemedim bana güvenme)ama biliyorum ki bigün emg diye tutturucaksın paran boşa gidicek, istersen biraz daha bekle kaliteli bi gitar al

tabii bi de şuna bak istersen ne kadar kaliteli bi ses veriyodur bilemem
          Son güncelleyen goth; 10-01-2009, 03:07.

Yorum

maşallah 4 tane hb var gitarda tamam neyse zaten biraz saçma bi fikir 3 h.b aradaki single kalsın steve vai nin gitarı gibi

Yorum

single manyetik yuvası oyulurmu içine humbucker koyulurmu?

Merhaba arkadaşlar.Bu yaz arkadaşım amerikaya gitcek ona fender mustang aldırcam.Ama iki single manyetikli bu gitar.Köprü manyetiği humbucker yapılabilirmi.Single boyutunda humbuckerlar var biliyorum ama normal humbuckerlar gibi performans verirmi.Ben oydurup s.duncan jb taktırmayı düşünüyorum.Oydurunca gitarın yapısına ve sesine bi zararı dokunurmu?

Bu gitarı

böyle yapmaya çalışcam

Yorum

pickguardın altı superstrat gibi ise direk pickguardı değiştirip humbucker takabilirsin, bizim bir arkadaş amerikan stratını öyle yapıp H-S-H yapmıştı.

Yorum

İçi oyuk değilse tona etkisi olur herhalde =)
                  Seymour Duncan - JB Jr manyetik taktır bence =) Seymour Duncan JB Jr.™ SJBJ-1 White - Neck Single Hum. Manyetik Adrian Smith'in manyetiklerinden =)

Yorum

The_Philosopher isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    pickguardın altı superstrat gibi ise direk pickguardı değiştirip humbucker takabilirsin, bizim bir arkadaş amerikan stratını öyle yapıp H-S-H yapmıştı.
                    Kesinlikle önemli olan nokta arkadaşın da dediği gibi pickguardın altı.. Diğer türlü gitara zarar verebilirisn..

Yorum

Profesyönel birisi yaparsa çok iyi olur ve'de tona pek etkisi olacağını sanmıyorum. Hatta çift humbucker bile yaptırabilirsin. Ama gerçekten işinin ehli birisi yapmalı'ki gitar elinde kalmasın.

Yorum

Gerçekten çok iyi birinin yapması lazım ama arkadaşım öyle yaptıracağına hss stratocaster al bence.Sonuçta o gitar ağacıyla,manyetikleriyle bir bütün.Özelliği değişecek ve daha sert tonlar alacaksın belki ama gitarın elinde de kalabilir.Gitarını "oydurmak" yerine hss stratocaster ya da hh dizilimli jaguarlardan al.

Yorum

single boyutunde humbucker koydur bence ki doğallığı bozulmaz.ne kadar gitarım ömürlük desen bile yarın bir gün çok acil bir iş olup gitarı satılığa çıkarttığında gitarı deldirdiğin orjinalliğini bozduğun için alıcı bulman biraz zorlaşır.

Yorum

Ç. Bartu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Gerçekten çok iyi birinin yapması lazım ama arkadaşım öyle yaptıracağına hss stratocaster al bence.Sonuçta o gitar ağacıyla,manyetikleriyle bir bütün.Özelliği değişecek ve daha sert tonlar alacaksın belki ama gitarın elinde de kalabilir.Gitarını "oydurmak" yerine hss stratocaster ya da hh dizilimli jaguarlardan al.
                            bence de bunu alıp değiştirmek yerine orjinal bi h-s-s dizilimli bi gitar almalısın neden bu gitarı istiyosun?

Yorum

afas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              İçi oyuk değilse tona etkisi olur herhalde =)
                              Seymour Duncan - JB Jr manyetik taktır bence =) Seymour Duncan JB Jr.™ SJBJ-1 White - Neck Single Hum. Manyetik Adrian Smith'in manyetiklerinden =)
                              Janick Gers kullanır bu manyetiği.Adrian Smith super distortion kullanır.Neyse,

Sanırsam arkadaş Kurt Cobain hayranı ki ondan mustangi istiyor.Bence kestirme gitarı çok riskli iş direk Jb jr taktır köprüye.

Yorum

arkadaşlar pickguardın kalkmış hali böyle
                                Evet ben gitarımı kurt cobaininki gibi yapmak istiyorum s.duncan jb ile
                                Birde önerdiğiniz single boyutundaki humbuckerlar ile normal jb lerin tonuna yaklaşabilirmiyim.Dip gürültüsü nasıl olur?
                                Kurt cobain tonuna yaklaşabilmek için hot railsmi önerirsiniz jb jr mi?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                                X