Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Fender Squier Bullet Strat Cızırdama

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Arıza Fender Squier Bullet Strat Cızırdama

Arkadaşlar bi squier bullet stratım var. Çok olmadı alalı herhangi şiddetli bir çarpık edik de yok ama mi genelde mi notaları cızırdıyor
    Evet kabul çok ilginç bir durum ama bildiğiniz öyle örnek vereyim
    kalın mi boş telim sert vurunca cızırdıyor, onda bir problem yok fakat 6. tel mi nin 12. perdesinde bulunan mi notası cızırdıyor.
    sonra 5. tel la 7. perdedeki mi notam cızırdıyor. Sonra gelelim re teline sık sık kullandığım 4. telin2. perdesindeki mi de cızırdıyor. İnce tellere gelince cızırtı duyamıyorum ama belki onların frekans fazla geliyor anlamadım valla. diğer tüm notaları denedim herhangi bir cızırtı yok.
    Perdeye basınca tel perde ayıracı demire çarpıyor olabilir ama emin değilim. Bu gibi durumlardaki olası problemler nelerdir biraz bilgilendirirseni çok sevinirim arkdaşlar..

İyi günler diliyorum...

Yardım edebilecek olan yok mu arkadaşlar

Yorum

çok ufak cızırdamalar her gitarda olur çok dikkat edersek bütün perdelerde hatta acık cızırdama çıkabilir önemli olan amfiye bağladığında etkiliyor mu sesi veya bend yaparken ses kesilmesi oluyor mu?

Yorum

benimki bayağı büyük bir cızırdamaydı da tremolo ile sert bi şeyikde oynadım bi köprünün pasını aldım oynatarak bi de re telini söktüm taktım en aza indirgedim sanırım cızırdamayı

Yorum

sap ayarı bozulmuştur demek istiyorum ama daha yeni olduğunu söylüyorsun.lutiye ye göster derim.Sap ayarından ise 40 liraya kadar para alır

Yorum

Senin ilacın lütiyerde.Sap ve entonasyon ayarına baktır.Bir de yeni aldıysan daha teller oturmamış olabilir.

Yorum

Belli ki gitarının sap ayarı bozulmuştur. Zamanla diğer perdelerde de bozulma olacaktır. Ciddi bir sorun değil. Anlayan birine götürdüğün zaman yapacaktır.
              Son güncelleyen flightsim; 20-04-2011, 20:32.

Yorum

Bu gitarda cızırdama çok ise köprü yaylarını tutan vidalardan birinin ağaçtan ayrılması ve yerine oturmaması ile gerçekleşiyor. Tremolo ile sert oynamayın ve aldığınız yere bir götürün. Aynısı bana da oldu halen uğraşıyorum.

Yorum

sap ayarındanda olabılır ama tesadüfte olabilir hepsinin mi olması..bence cızırdıyan telleri köprüden biraz kaldır klavyeye cok yakınsa ondanda yapabilir....

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                  X