Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ibanez rg321mh yardım lütfen

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

ibanez rg321mh yardım lütfen

arkadaşlar bugün ibanez rg321mh aldım bilgisayarıma taktım özellikle bas tellerde
    bir cızırtı var ama sadece gitardan geliyo hoparlerden o cızırtı sesi gelmiyo gitardan jackı çıkartıp çaldığımda aynı şekilde rahatsız ediyo sizce sebebi nedir gitarı değiştirmem mi gerekli yardımcı olursanız sevinirim

Yok rkadaşım teller yeni olduğu için o. 1 2 haftaya kadar geçer. Buarada gitar nasıl manyetikleri filan güzelde benimde aklımda var. Rg370dx le arasında kaldım. Biraz bilgi verebilirmisin. Bu ilk gitarın mı?

Yorum

ya gitar güzel ben normalde klasik ve akustik çalıyorum ilk elektro gitarım ama oraya tabi bu işi iyi bilen arkdaşalrla gititm almaya adam çaldığında çok hoşuma gitti sonra baktı işte arkdaş sapına fealn aldık senin dediğin orda yoktu ama yani arada yaklaşık bi 150 ytl fealn var iki gitar arasında pek fark yok en azından teknik özelliklerini okuyunca tabi paran varsa üst modeli daha iyidir
      o cızırtı kendi kendine mi geçer yoksa benim birşey yapmam lazım mı

Yorum

Çaldıkçe geçer. Extra birşey yapmana gerek yok. Ya bende kararsızım işte ikisindede aynı manyetikler var. Sadece 370dx de single manyetik var fazladan, birde ağaçları farklı ama sanırım 370dx i alcam. Bir de bilgsayarına bağlama derim. Anfinin verdiği tadı alamazsın.

Yorum

tamam teşekürler bencede ondan al ya zaten iki gitarı yanyana koysan ayırt etmen bile zor görünüş olarak da çok benzer sende ondan al bakalım konuşruz burdan artı eksi yönlerini
          anfi alcam işte yakında da bakalım şimdilik bi çalıyım zaten şuan çalamıyorum verdiği kablo bozuldu adi bişeydi zaten onu değiştirmeye gitcem bir de böyle cızırtı gelince moralim bozuldu akaşam akşam hevesim kursağımda kaldı anlıayacağın çok sağol yardımın için

Yorum

birşey değil her zaman. Bende ondan anfi al demeye getircektim. Hevesin kaçma ihtimali var sırf claen de çalarsan. Aslında ne tarz yapacaksın bilmiyorum ama insan elektro çalıyorsan bi dist. arıyor. Neyse kolay gelsin. Hevesin kaçarsa üstüne git, yılma direk.

Yorum

yok ya benim hevesim kaçmaz ta çocukluktan buyana babam işe gidince oyun oynamak yerine direk onun sazını çalardım müziğe karşı acayip bir ilgim vardı babamdan az dayak yemedim sazının akorunu bozdum diye klasik gitar çaldım akustik çaldım hepsi kulakla kısa bir dönem eğitim ****** dedim uymadı bana ben dinleyerek ya da izleyerek kendim çalmayı seviyorum ama elektro gitar zor diyolar diğerlerine göre bakalım onun üstesinden gelebilcez mi bikaç birşey çıkarttım ama işte kablonun acizlği yani ama sonuçta müziki öl büyük umutlarla yapmıyorm akaşm işten gelince stres atmak amaç stres yapınca beni elektro gitar koydum kılıfına aldım klasik gitarımı çalıyorum şuan hiç bi derdi yok
              önerdiğin bir anfi var mı bu arada

Düzenleyen - rocker_cht on 08/08/2007 23:50:11

Yorum

Ben şuanda Randall rg15xm diye bir anfi kullanıyorum bulman zor sanırım bunu ama bir çok marshalldan daha iyi bence. Marshall ı önermeme gerek yok zten tartışılmaz iyidir tabi 30watt tan sonrası. Şimdi roland cube ler çıkmış. Ben hiç denemedim ama daha kötü diyeni duymadım. İstersen Peavey ve oscar shimited (sanırım öyle yazılıyor bilmiyorum ama.) bak derim. Özellikle osacar a bak derim hem ucuz hemde çok güzel bir anfi. Peavey le sert müzik yaparsın. Tabikide diğerleriylede.

Yorum

özellikle kalın mi telinde oluyor o olay değil mi
                  o normal bir sorundur zamanla geçer
                  o tel çok gevşek olduğu için sert vuruşlarda cızırtı gelir
                  zaten o yüzden solocular çoğu zaman kalın tondaki telleri fazla kullanmazlar

Yorum

ya bende ibanez rg 321i almayı düşünüyorım ( elektro gitar hakkında bir şey bilmiyorum manyetik falan) ya bu gitarın uzantısı yok o takılırmı ve nasıl güel ses çıkartıyormu biraz bildiklerinizi yaarsanız sevinirm

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    Initializing Tabs & loading Content...
                    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                    X